O Kościele, historii i polityce w Klubie „Polonia Christiana”

2019-01-21 00:00:00
O Kościele, historii i polityce w Klubie „Polonia Christiana”

Klub „Polonia Christiana” zaprasza na kolejne pasjonujące spotkania. W najbliższych miesiącach odwiedzi nas wielu cenionych gości, którzy podzielą się z nami swoją wiedzą na temat Kościoła, historii czy polityki. W dalszym ciągu promujemy film Grzegorza Brauna pt. „Luter i rewolucja protestancka”.

 

Harmonogram spotkań:

 

KRAKÓW, 21 stycznia, ul. Skawińska 13, godz. 18.00, spotkanie z Valdisem Grinsteinsem (Wenezuela) -  mieszkającym w Polsce podróżnikiem,  dziennikarzem, publicystą katolickim, znawcą Ameryki Południowej i Ameryki Łacińskiej. Temat: „Skąd pochodzi papież Franciszek?”

 

GDAŃSK, 22 stycznia, Uniwersytet Gdański, Wydział Nauk Społecznych, sala D201, ul. Jana Bażyńskiego 4, godz. 18.00, spotkanie z profesorem Jackiem Bartyzelem. Temat: Teologia polityczna katolickiej monarchii”.

 

LUBLIN, 22 stycznia Sala Konferencyjna KiK, ul. Rayskiego 3, 17.00, spotkanie z profesorem Pawłem Skrzydlewskim. Temat: „Katolik i polityka”.

 

ELBLĄG,  Sala Koncertowa, Ratusz Staromiejski, przy ul. Stary Rynek 25, godz.18.30, pokaz filmu Grzegorza Brauna pt. „Luter i rewolucja protestancka”. UWAGA! Wstęp za okazaniem DARMOWEJ wejściówki, którą można odebrać (również w dniu pokazu) na portierni elbląskiego Ratusza w następujących godzinach: od  poniedziałku do piątku od 7.00 do 18.00. Ilość miejsc ograniczona,  decyduje kolejność zgłoszeń.

 

BIAŁYSTOK, 24 stycznia, Centrum Astoria, sala kolumnowa (II piętro), ul. Sienkiewicza 4 (wejście od Rynku Kościuszki), godz.18.00, spotkanie z dr n. med. Izabellą Stępkowską. Temat: „Śmierć do celów transplantacji”.

 

WARSZAWA, 24 stycznia, Sala Konferencyjna Domu Literatury, ul. Krakowskie Przedmieście 87/89, godz. 18.00, spotkanie z pisarzem i publicystą Bogdanem Doboszem. Temat: „Rewolucja Antysystemowa”.

 

KRAKÓW, 28 stycznia, Skawińska 13, godz.18.00, spotkanie z redaktorami Sławomirem Skibą, Arkadiuszem Stelmachem i Krystianem Kratiukiem. Temat: ,,Czas szaleństwa czy czas wiary?".

 

JASTRZĘBIE ZDRÓJ, 30 stycznia, Hotel Dąbrówka, ul. 1 Maja 49, godz. 17.00, spotkanie ze znakomitym historykiem i publicystą, profesorem Grzegorzem Kucharczykiem. Temat:  BUFOR i PAŃSTWO SEZONOWE – Polska w oczach Niemców w latach 1914-1919”.

 

SKARŻYSKO-KAMIENNA, 31 stycznia, sala przy Parafii św. Brata Alberta, ul. Spółdzielcza 52, godz. 18.00, spotkanie z profesorem Mieczysławem Rybą. Temat: „Walka o kształt polskich granic 1918-1921”.

 

LUBLIN, 1 lutego, Sala Konferencyjna KiK, ul. Rayskiego 3, godz. 17.00, spotkanie z profesorem Ryszardem Polakiem. Temat: „Człowiek i religia w myśli o. Jacka Woronieckiego OP”.

 

PUŁAWY, 3 lutego, Sala teatralna, Parafia pw. Miłosierdzia Bożego, ul. M. Kowalskiego 1, godz. 19.00, spotkanie z profesorem Mieczysławem Rybą. Temat: „Walka o kształt polskich granic 1918-1921”.

 

Kraków, 11 lutego, Skawińska 13, godz. 18.00, spotkanie z historykiem prof. Grzegorzem Kucharczykiem, blogerem i pisarzem Gabrielem Maciejewskim „Coryllus” oraz mieszkającym w Irlandii Polakiem Sławomirem Płudowskim z  Irish Society for Christian Civilisation. Temat: „Czy chcemy być drugą Irlandią?”.

 

 

Na wszystkie wydarzenia obowiązuje wstęp wolny!

Wiosną 2004 roku 54-letnia Francuzka Bernadette Marie Helene Vernamat wybrała się z pielgrzymką do Libanu, do grobu św. Charbela. Kobieta chorowała na złośliwego raka piersi i żołądka. Po spowiedzi i Komunii św. odmówiła cały Różaniec przy grobie świętego. Badania, które zrobiła po powrocie do domu, wykazały jej całkowite uzdrowienie. Tak działa ten wyjątkowy mnich z Libanu, za wstawiennictwem którego łaskę uzdrowienia otrzymały już tysiące osób.
Rankiem 16 lipca 1251 r., gdy Szymon Stock odmawiał piękną, ułożoną przez siebie modlitwę Flos Carmeli, wedle jego własnej relacji jaką zdał ojcu Piotrowi Swayngtonowi, swojemu sekretarzowi i spowiednikowi: "nagle ukazała mi się Matka Boża w otoczeniu wielkiej niebiańskiej świty i trzymając w ręce habit Zakonu, powiedziała mi: "Weź, Najukochańszy Synu, ten szkaplerz twego Zakonu, jako wyróżniający znak i symbol przywilejów, który otrzymałam dla ciebie i dla wszystkich synów Karmelu. Jest to znak zbawienia, ratunek pośród niebezpieczeństw, przymierze pokoju i wszechwieczna ochrona. Kto w nim umrze, nie zazna ognia piekielnego".
„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!