O Kościele, historii i polityce w Klubie „Polonia Christiana”

2019-01-21 00:00:00
O Kościele, historii i polityce w Klubie „Polonia Christiana”

Klub „Polonia Christiana” zaprasza na kolejne pasjonujące spotkania. W najbliższych miesiącach odwiedzi nas wielu cenionych gości, którzy podzielą się z nami swoją wiedzą na temat Kościoła, historii czy polityki. W dalszym ciągu promujemy film Grzegorza Brauna pt. „Luter i rewolucja protestancka”.

 

Harmonogram spotkań:

 

KRAKÓW, 21 stycznia, ul. Skawińska 13, godz. 18.00, spotkanie z Valdisem Grinsteinsem (Wenezuela) -  mieszkającym w Polsce podróżnikiem,  dziennikarzem, publicystą katolickim, znawcą Ameryki Południowej i Ameryki Łacińskiej. Temat: „Skąd pochodzi papież Franciszek?”

 

GDAŃSK, 22 stycznia, Uniwersytet Gdański, Wydział Nauk Społecznych, sala D201, ul. Jana Bażyńskiego 4, godz. 18.00, spotkanie z profesorem Jackiem Bartyzelem. Temat: Teologia polityczna katolickiej monarchii”.

 

LUBLIN, 22 stycznia Sala Konferencyjna KiK, ul. Rayskiego 3, 17.00, spotkanie z profesorem Pawłem Skrzydlewskim. Temat: „Katolik i polityka”.

 

ELBLĄG,  Sala Koncertowa, Ratusz Staromiejski, przy ul. Stary Rynek 25, godz.18.30, pokaz filmu Grzegorza Brauna pt. „Luter i rewolucja protestancka”. UWAGA! Wstęp za okazaniem DARMOWEJ wejściówki, którą można odebrać (również w dniu pokazu) na portierni elbląskiego Ratusza w następujących godzinach: od  poniedziałku do piątku od 7.00 do 18.00. Ilość miejsc ograniczona,  decyduje kolejność zgłoszeń.

 

BIAŁYSTOK, 24 stycznia, Centrum Astoria, sala kolumnowa (II piętro), ul. Sienkiewicza 4 (wejście od Rynku Kościuszki), godz.18.00, spotkanie z dr n. med. Izabellą Stępkowską. Temat: „Śmierć do celów transplantacji”.

 

WARSZAWA, 24 stycznia, Sala Konferencyjna Domu Literatury, ul. Krakowskie Przedmieście 87/89, godz. 18.00, spotkanie z pisarzem i publicystą Bogdanem Doboszem. Temat: „Rewolucja Antysystemowa”.

 

KRAKÓW, 28 stycznia, Skawińska 13, godz.18.00, spotkanie z redaktorami Sławomirem Skibą, Arkadiuszem Stelmachem i Krystianem Kratiukiem. Temat: ,,Czas szaleństwa czy czas wiary?".

 

JASTRZĘBIE ZDRÓJ, 30 stycznia, Hotel Dąbrówka, ul. 1 Maja 49, godz. 17.00, spotkanie ze znakomitym historykiem i publicystą, profesorem Grzegorzem Kucharczykiem. Temat:  BUFOR i PAŃSTWO SEZONOWE – Polska w oczach Niemców w latach 1914-1919”.

 

SKARŻYSKO-KAMIENNA, 31 stycznia, sala przy Parafii św. Brata Alberta, ul. Spółdzielcza 52, godz. 18.00, spotkanie z profesorem Mieczysławem Rybą. Temat: „Walka o kształt polskich granic 1918-1921”.

 

LUBLIN, 1 lutego, Sala Konferencyjna KiK, ul. Rayskiego 3, godz. 17.00, spotkanie z profesorem Ryszardem Polakiem. Temat: „Człowiek i religia w myśli o. Jacka Woronieckiego OP”.

 

PUŁAWY, 3 lutego, Sala teatralna, Parafia pw. Miłosierdzia Bożego, ul. M. Kowalskiego 1, godz. 19.00, spotkanie z profesorem Mieczysławem Rybą. Temat: „Walka o kształt polskich granic 1918-1921”.

 

Kraków, 11 lutego, Skawińska 13, godz. 18.00, spotkanie z historykiem prof. Grzegorzem Kucharczykiem, blogerem i pisarzem Gabrielem Maciejewskim „Coryllus” oraz mieszkającym w Irlandii Polakiem Sławomirem Płudowskim z  Irish Society for Christian Civilisation. Temat: „Czy chcemy być drugą Irlandią?”.

 

 

Na wszystkie wydarzenia obowiązuje wstęp wolny!

Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.
Nasze Kluby w Pilźnie i Rakszawie organizują spotkania w ramach cyklu mającego na celu przywrócenie pamięci o wielkim biskupie, Polaku i patriocie - abp. Zbigniewie Szczęsnym Felińskim. Warto, przyjść, posłuchać i podyskutować o tej postaci oraz podobnych do niego wzorach świętości i polskości, i to w dodatku w obecności relikwii świętego hierarchy.
We wtorek 16 kwietnia br. prof. Marek Czachorowski w Klubie „Polonia Christiana” wygłosi wykład pt. „Spór o etykę św. Tomasza z Akwinu”. Mimo dużego upływu czasu nauka, jaką pozostawił on Kościołowi jest wciąż żywa i warta osobistego odkrywania. Zapraszamy więc do Warszawy na spotkanie z prof. Czachorowskim i rozważania o schedzie naukowej oraz religijnej, formującej od wieków wiernych Kościoła Rzymskiego.
Już w czwartek 11 kwietnia spotykamy się w Warszawie, by zaprotestować przeciwko zbrodniczej polityce tzw. „koalicji 13 grudnia”. Mowa o czterech nieludzkich i łamiących konstytucję projektach ustaw, pozwalających na zabijanie poczętych dzieci. Polacy nie mogą milczeć, gdy politycy próbują legalizować zabijanie bezbronnych ludzi. Prosimy o przybycie na wyznaczone miejsce zbiórki oraz poinformowanie znajomych.