O płynącej z Polski nadziei dla Kościoła Powszechnego. Klub „Polonia Christiana” w Szczecinie

2021-10-22
O płynącej z Polski nadziei dla Kościoła Powszechnego. Klub „Polonia Christiana” w Szczecinie

W najbliższy czwartek, 28 października o godz. 18.30, w Auli Zespołu Szkół Salezjańskich przy ul. Ku Słońcu 124 w Szczecinie o misji, jaką w Kościele Rzymskim ma do spełnienia Kościół w Polsce, będzie można porozmawiać z redaktorem naczelnym „PCh24.pl” i „PChTV” Krystianem Kratiukiem. Pomni słów wyniesionej na ołtarze Św. Faustyny nie możemy mieć wątpliwości, że znad Wisły powinna wyjść iskra, która rozpali na nowo wiarę i odnowi chrześcijaństwo.

Gdy w maju 1938 roku Św. Faustyna modliła się za Polskę usłyszała te słowa: Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli Mojej, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście Moje.

Warunkiem przygotowania świata i wyjścia z Polski tej odnowieńczej iskry jest jednak posłuszeństwo Polski naszemu Zbawicielowi i Jego woli.

Wyjście iskry z Polski to wielka nadzieja dla całego Kościoła i dlatego oczy wielu chrześcijan na świecie skierowane są na nasz kraj. Ci ludzie dobrze wiedzą, dlaczego to Polska jest tak bezpardonowo atakowana za obronę życia poczętego, rodziny i godność osób starszych czy chorych. Walka cywilizacji życia z cywilizacją śmierci jest bowiem prawdziwym źródłem ataków na każdy kraj, region czy instytucję, które stają po stronie Dekalogu. Wydaje się, że wojna ze złem wkroczyła właśnie w decydującą fazę…

Jako Polacy i wierni Kościoła Powszechnego chcemy, aby od Polski zaczęło się budzenie ludzkich sumień i odrodzenie wiary. To zadanie dla ogółu wiernych, w tym także milionów osób świeckich. Szczególnie teraz, gdy Kościół Rzymski wkroczył na niebezpieczną drogę synodalną, która ma trwać do 2023 roku.

Co czeka nas – wiernych i nasz Kościół oraz jak możemy włączyć się w działania, które rozpalą iskrę, o której pisze Św. Faustyna, będzie można podyskutować po prelekcji, wygłoszonej przez redaktora Krystiana Kratiuka w Szczecinie, w czwartek 28 października.

Jeszcze przed spotkaniem warto poznać argumenty, jakie Krystian Kratiuk przytacza na prowadzonym przez siebie na kanale „PChTV”. Polecamy Państwu jedne z ostatnich odcinków cyklicznego programu „PChTV” pt. „Ja, Katolik”: „Co się kryje w logo synodu?” oraz „Watykan, grzech wołający o pomstę i … następny papież”. 

Spotkanie w ramach Klubu „Polonia Christiana” w Szczecinie z red. Kratiukiem będzie również okazją do uzyskania informacji o ostatnich produkcjach filmowych i wydawnictwach Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Te działania informacyjne naszego Stowarzyszenia są wsparciem dla Kościoła i ukazują prawdziwe cele wrogów cywilizacji chrześcijańskiej.

Serdecznie zapraszamy Państwa na spotkanie z redaktorem Krystianem Kratiukiem w Szczecinie, w czwartek 28 października do Auli Zespołu Szkół Salezjańskich przy ul. Ku Słońcu 124. Początek spotkania o 18.30. Wstęp wolny!

Powieść George’a Orwella „Rok 1984” była zakazana w PRL. System uczulony na krytykę nie mógł jej tolerować obnażania jego prawdziwej dyktatorskiej twarzy. Czy film w reżyserii Łukasza Korzeniowskiego pt. „Rok 1984. Totalitaryzm 2.0” będzie również nie do zniesienia dla rozlewających się współczesnych totalitaryzmów, zawłaszczających sobie prawo do decydowania o nas i naszym życiu? Kinowa premiera filmu pt. „Rok 1984. Totalitaryzm 2.0" odbędzie się w Warszawie, w kinie „Luna” już 1 grudnia 2021 r. (w środę), godz. 19:00.
„Przebudowa Kościoła. Wszystko może się zmienić” – to temat spotkania z redaktorem PCh24.pl i PChTV Pawłem Chmielewskim w najbliższy czwartek, 25 listopada. Na prelekcję i dyskusję zaprasza Klub „Polonia Christiana” w Szczecinie na godz. 18.30 do auli Zespołu Szkół Salezjańskich przy ul. Ku Słońcu 124. Wstęp wolny.
„Nie taki opozycjonista. Ks. H. Gulbinowicz w rzeczywistości społeczno – politycznej PRL” – to temat dwóch spotkań z dr. hab. Rafałem Łatką, na jakie zapraszamy w ramach Klubów „Polonia Christiana” do Warszawy (18 listopada) i Gdyni (19 listopada).
Wielkopolska, Ziemia Lubuska i Małopolska – tak geograficznie lokują się nowe inicjatywy publicznych modlitw różańcowych. Wielka duchowa siła różańca od wieków jest wsparciem dla wiernych w trudnych chwilach i sposobem podziękowania za dary, jakimi nas obdarza Stwórca.
Mieszkańców Rzeszowa i wszystkich pragnących włączyć się w modlitwę różańcową zachęcamy do udziału w spotkaniu modlitewnym „Różaniec na szaniec”. Modlitwa odbędzie się w sobotę 13 listopada o godzinie 12.00 w centrum Rzeszowa, na skrzyżowaniu al. Łukasza Cieplińskiego i al. Józefa Piłsudskiego. Organizatorem modlitw różańcowych w trzech małopolskich miastach jest Fundacja Pro – Prawo do Życia przy wsparciu Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi.