O Synodzie Amazońskim i cenzurze w PRL w Klubie Polonia Christiana

2019-11-04
O Synodzie Amazońskim i cenzurze w PRL w Klubie Polonia Christiana

Klub Polonia Christiana zaprasza na kolejne interesujące spotkania. Tym razem powitamy Państwa w Krakowie i Warszawie, gdzie będziemy dyskutować o przebiegu Synodu Amazońskiego konsekwencjach z nim związanych, a także dowiemy się więcej o tym, jak działa zakłamany świat cenzury na przykładzie PRL.

5 listopada (wyjątkowo: we wtorek!),  godz. 18.00. w lokalu Klubu Polonia Christiana przy ul. Skawińskiej 13 w Krakowie, spotkanie z redaktorami Krystianem Kratiukiem i Jerzym Wolakiem pod tytułem „Synod Amazoński… i co dalej”, podczas którego prelegenci podzielą się swoimi przeżyciami związanymi z pobytem w Rzymie, a także opowiedzą o nieprzewidywalnych konsekwencjach tego synodu.

7 listopada (czwartek) godz. 18.00, Dom Literatury w Warszawie ul. Krakowskie Przedmieście 87/89, spotkanie z redaktorem Błażejem Torańskim pod tytułem „Zakłamany świat cenzury na przykładzie PRL”.

Wstęp wolny! 

PiotrSkarga.pl

Dzwonnica klasztoru świętego Benedykta w Nursji, która ucierpiała na skutek trzęsienia ziemi w 2016 roku, została odbudowana! Stało się to między innymi dzięki wsparciu uczestników naszej akcji Święty Benedykcie – broń mnie ode złego! Za każdego, kto włączył się w tę kampanię, 22 maja w klasztorze w Nursji została odprawiona Msza Święta.
Księga z wyrazami poparcia złożonymi przez wiernych w ramach akcji zorganizowanej na platformie protestuj.pl trafiła do rąk abp. Andrzeja Dzięgi. Pamiątkową księgę przekazali członkowie zarządu Stowarzyszenia im. Ks. Piotra Skargi: Sławomir Olejniczak i Sławomir Skiba.
Dobiegła końca druga edycja kampanii „Twoja róża u świętej Rity w Cascii”. Tym razem wierni z Polski przekazali do Sanktuarium świętej Rity aż 3880 róż. Za wszystkich uczestników akcji, 21 maja, w wigilię wspomnienia orędowniczki w sprawach trudnych i beznadziejnych, została odprawiona Msza Święta.
W 2019 roku Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przy poparciu Misjonarzy Kombonianów Serca Jezusowego oraz Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie przeprowadziło zbiórkę środków na budowę dwóch kaplic w diecezji Rumbek w Sudanie Południowym. Z radością możemy ogłosić, że pierwsza z nich, w miejscowości Kowic, jest już gotowa!
Polscy katolicy poprzez serwis Protestuj.pl apelują do premiera Mateusza Morawieckiego o zniesienie restrykcji wobec wiernych, którzy chcą uczestniczyć w nabożeństwach. Petycję podpisało już blisko 30 tysięcy osób. To jednak nie koniec.