Odmów Różaniec w intencji polskich biskupów!

2018-03-12
Odmów Różaniec w intencji polskich biskupów!
W dniach 13 i 14 marca odbędzie się zebranie plenarne Konferencji Episkopatu Polski w sprawie małżeństw i rodzin. W tych dniach będziemy modlić się za polskich biskupów, aby potwierdzili tradycyjne nauczanie Kościoła w sprawie nierozerwalności małżeństwa. Prosimy o wsparcie hierarchów modlitwą i zmówienie przynajmniej jednego dziesiątka Różańca w ich intencji.

W czasie zebraniu będą uczestniczyć przedstawiciele episkopatów z 13 krajów. Biskupi omówią sprawy dotyczące programu duszpasterstwa rodzin w świetle adhortacji apostolskiej Amoris Laetitia. Nasza inicjatywa jest odpowiedzią na prośbę Jego Ekscelencji Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, który wezwał wiernych do modlitwy za biskupów.

Jest to niezwykle istotne wobec liberalnych interpretacji tego dokumentu, płynących z niektórych krajów. Pojawiały się opinie, że osoby żyjące w nowych związkach niesakramentalnych mogą przystępować do Komunii Świętej, choć dotychczasowa nauka na to nie pozwalała.

Ufając, że polscy biskupi potwierdzą tradycyjne nauczanie Kościoła na temat nierozerwalności małżeństwa, wspomóżmy naszych Pasterzy modlitwą. Niech każdy z nas zmówi przynajmniej jeden dziesiątek Różańca w ich intencji!

PiotrSkarga.pl

Już po raz szesnasty, 12 października na Zamku Królewskim w Niepołomicach odbył się Kongres Konserwatywny. W tym roku, z racji jubileuszu 20-lecia Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi, główny temat sięgał do korzeni naszej inicjatywy, zwłaszcza jej podstaw ideowych, jakimi są dzieła brazylijskiego myśliciela katolickiego, prof. Plinia Correi de Oliveira.
10 października 2019 r. polski misjonarz, kombonianin, o. Krzysztof Zębik odprawił w intencji Darczyńców Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi Mszę Św. w mieście Yirol w Sudanie Południowym. To tam posługiwał założyciel zgromadzenia kombonianów, św. Daniel Comboni, którego wspomnienie liturgiczne obchodziliśmy właśnie tego dnia.
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi uświetniło swój jubileusz XX lat działalności specjalnym panelem dyskusyjnym, który odbył się w Warszawie w piątkowy wieczór 27 września.
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi zaprasza na wyjątkowy panel dyskusyjny: „Inwazja antykultury – jak stawić jej opór?” z udziałem wielu znakomitych gości. Spotkanie zorganizowane z okazji 20-lecia naszego Stowarzyszenia odbędzie się już 27 września o godzinie 18.00 w Warszawie.
Diecezja włocławska oraz Fundacja Solo Dios Basta, znana m.in. z akcji „Różaniec do granic”, organizują wydarzenie „Polska pod Krzyżem”. W najbliższą sobotę we Włocławku, miejscu gdzie Ojciec Święty Jan Paweł II odprawiał Mszę Św., zgromadzą się katolicy z całej Polski, aby zamanifestować swoją wiarę w obliczu ataków na Kościół i duchownych w naszym kraju. Tych Krakowian, którzy nie mają możliwości przybyć do Włocławka, zaprasza parafia pw. Bożego Ciała.