Ojciec Pio - droga do świętości

czerwiec 2010
Ojciec Pio - droga do świętości

Ojciec Pio - droga do świętości

Ojciec Pio. Droga do świętości Giovanniego Cavagnariego to jedna z najważniejszych pozycji książkowych w Polsce o Świętym z Pietrelciny. Nie jest to opasły tom z setkami przypisów – może właśnie dlatego trafił do serc blisko pół miliona Polaków.

 

Propagowanie postaci św. Ojca Pio wpisało się na stałe w misję Instytutu Ks. Piotra Skargi. Rozpoczęta w 2010 roku ogromna akcja ulotkowa, propagująca pierwsze polskie tłumaczenie publikacji Cavagnariego cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i trwa do dziś, a kolejne publikacje wciąż są wydawane.

 

Autor przybliża charyzmaty, nadprzyrodzone dary, jakimi Bóg pobłogosławił Ojca Pio – wielkiego świętego naszych czasów. Opowiada o jego nadludzkich zmaganiach z bólem, szatanem oraz pokusami. Przybliża Stygmatyka jako sługę Krzyża, który nigdy jednak – dzięki bliskiej relacji z Panem Bogiem – nie uległ przygnębieniu, rozgoryczeniu. Był człowiekiem bardzo pogodnym i radosnym.

 

Akcja propagowania książki od początku miała gorące poparcie biskupa Juana Rodolfo Laise, sprawującego posługę w San Giovanni Rotondo – miejscu, gdzie żył i pracował Ojciec Pio. Biskup pisał w liście:

 

Wyrażamy głęboką radość z ukazania się polskiego wydania biografii św. Ojca Pio, autorstwa Giovanniego Cavagnariego. Polecamy lekturę książki i życzymy sukcesów w propagowaniu niezwykłej postaci św. Ojca Pio, w ramach akcji zorganizowanej przez Instytut Ks. Piotra Skargi.

 

Zgodnie z tradycją takich akcji Instytutu, każdy, kto zamówił książkę, otrzymał także różaniec, którego odmawianie św. Ojciec Pio gorąco polecał. Oprócz tego wszyscy uczestnicy kampanii mieli możliwość (i wciąż mają za pośrednictwem strony www.ojciec-pio.pl), przekazać swoje prośby i podziękowania do niezwykłego świętego. Do tej pory blisko pół miliona osób wzięło udział w tej kampanii.