ONZ: 6 tys. feministek będzie się domagało prawa do aborcji na żądanie

2010-03-01 00:00:00
ONZ: 6 tys. feministek będzie się domagało prawa do aborcji na żądanie

Około 6 tys. feministek weźmie udział w tegorocznej sesji plenarnej oenzetowskiej Komisji ds. Statusu Kobiet (CSW). Przewiduje się, że będą one naciskały na rządy poszczególnych państw, by zalegalizowały aborcję na żądanie jako podstawowe prawo kobiet.

Tegoroczny zjazd jest wyjątkowy ze względu na przypadającą w tym roku 15. rocznicę konferencji kobiecej w Pekinie. W 1995 r. na konferencji w Pekinie feministki próbowały ustanowić prawo do aborcji na żądanie. Inicjatywa ta nie powiodła się, jednak od tego czasu rzeczniczki zabijania dzieci poczętych podejmują działania, które pozwoliłyby narzucić państwom członkowskim ONZ umowy zmuszające do legalizacji ustawodawstwa aborcyjnego.

Przewiduje się, że na tegorocznej sesji znowu będzie mowa o potrzebie ustanowienia „praw reprodukcyjnych”, o „prawie do świadczeń z zakresu zdrowia reprodukcyjnego” i aborcji.

Udziału w otwartych dyskusjach odmówiono wielu prominentnym organizacjom pro-life. Tymczasem zaproszono do nich przedstawicielki takich organizacji proaborcyjnych jak International Planned Parenthood Federation oraz Center for Reproductive Rights.

Podczas sesji ma być przyjęta wspólna deklaracja opracowana przez organizację Katolicy za Wolnym Wyborem, która wzywa wszystkich chrześcijan do wywierania presji na rządy Nikaragui i Salwadoru, by zezwoliły one na tzw. aborcję terapeutyczną. Domaga się m.in., by w Nikaragui natychmiast przywrócono „aborcję terapeutyczną”, a w Salwadorze przywrócono prawo „gwarantujące aborcję terapeutyczną, etyczną i eugeniczną”.

Feministki przygotowały także wspólną deklarację, która wzywa wszystkie rządy, organizacje pozarządowe, instytucje charytatywne i inne grupy społeczne do wprowadzenia „praw reprodukcyjnych”, które umożliwią zabijanie dzieci poczętych w majestacie prawa.

Spotkania Komisji potrwają od 1 marca do 12 marca. Organizacje pro-life zamierzają zorganizować protesty pod siedzibą ONZ w Nowym Jorku.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS
Zamęt społeczny, manipulacje ludzkimi umysłami i przedkładanie obcych interesów ponad dobro Ojczyzny, połączone z eskalacją napięcia wewnątrz narodu, zawsze prowadzą do tragedii i upadków. W trudnych czasach trzeciej dekady XXI wieku odwołajmy się do św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. O tym wyjątkowym duchownym opowie Dorota Niedźwiecka na spotkaniu Klubu „Polonia Christiana” w Gorzowie Wielkopolskim...
Doceniony przez Kościół i wyniesiony na ołtarze św. Szarbel to przykład duchownego żyjącego w całkowitej zgodzie z Panem Bogiem, w pełni powierzającego Stwórcy swoją pracę i modlitwę. O życiu i cudach dokonywanych do dzisiaj przez św. Szarbela opowie w trzech miejscowościach Podkarpacia znany działacz katolicki Jacek Kotula. Spotkania organizowane w ramach Klubów „Polonia Christiana”, w obecności relikwii św. Szarbela, będą dobrą okazją do pogłębienia wiedzy o XIX-wiecznym duchownym, określanym jako „święty Bogiem upojony”.
To będzie prelekcja niezwykle ciekawa, dotykająca najważniejszego wydarzenia politycznego najbliższych tygodni - wyborów do Parlamentu Europejskiego. Naszym gościem w warszawskim „Klubie” będzie dr hab. prof. KUL Mieczysław Ryba. Temat spotkania to „Wybory do Parlamentu Europejskiego: podległość czy suwerenność Polski?". Wstęp wolny!
Od antypedagogiki do antyedukacji - czy w tym kierunku musi zmierzać polski system edukacyjny? Jakie są alternatywy? To pytania ważne nie tylko dla tych, którzy mają dzieci w wieku szkolnym. To dyskusja pokoleniowa, traktująca o przyszłości naszego kraju - bo, jak prawił kanclerz Zamoyski, „takie będą rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie”. Do tej dyskusji zapraszamy w ramach najbliższego spotkania naszego „Klubu” w Opolu.
W niedzielę 12 maja w dwóch miejscowościach obwodu lwowskiego – w Pnikucie i w Krukienicach – będzie można wysłuchać prelekcji o św. Szarbelu i ucałować relikwie maronickiego zakonnika, którego kanonizacji dokonał 9 października 1977 roku papież Paweł VI. O libańskim duchownym i świętym opowie działacz pro life i obrońca wartości katolickich Jacek Kotula z Podkarpacia. Niedzielne prelekcje to pierwsze spotkania przygotowane przez Klub „Polonia Christiana” na Ukrainie.