ONZ: 6 tys. feministek będzie się domagało prawa do aborcji na żądanie

2010-03-01 00:00:00
ONZ: 6 tys. feministek będzie się domagało prawa do aborcji na żądanie

Około 6 tys. feministek weźmie udział w tegorocznej sesji plenarnej oenzetowskiej Komisji ds. Statusu Kobiet (CSW). Przewiduje się, że będą one naciskały na rządy poszczególnych państw, by zalegalizowały aborcję na żądanie jako podstawowe prawo kobiet.

Tegoroczny zjazd jest wyjątkowy ze względu na przypadającą w tym roku 15. rocznicę konferencji kobiecej w Pekinie. W 1995 r. na konferencji w Pekinie feministki próbowały ustanowić prawo do aborcji na żądanie. Inicjatywa ta nie powiodła się, jednak od tego czasu rzeczniczki zabijania dzieci poczętych podejmują działania, które pozwoliłyby narzucić państwom członkowskim ONZ umowy zmuszające do legalizacji ustawodawstwa aborcyjnego.

Przewiduje się, że na tegorocznej sesji znowu będzie mowa o potrzebie ustanowienia „praw reprodukcyjnych”, o „prawie do świadczeń z zakresu zdrowia reprodukcyjnego” i aborcji.

Udziału w otwartych dyskusjach odmówiono wielu prominentnym organizacjom pro-life. Tymczasem zaproszono do nich przedstawicielki takich organizacji proaborcyjnych jak International Planned Parenthood Federation oraz Center for Reproductive Rights.

Podczas sesji ma być przyjęta wspólna deklaracja opracowana przez organizację Katolicy za Wolnym Wyborem, która wzywa wszystkich chrześcijan do wywierania presji na rządy Nikaragui i Salwadoru, by zezwoliły one na tzw. aborcję terapeutyczną. Domaga się m.in., by w Nikaragui natychmiast przywrócono „aborcję terapeutyczną”, a w Salwadorze przywrócono prawo „gwarantujące aborcję terapeutyczną, etyczną i eugeniczną”.

Feministki przygotowały także wspólną deklarację, która wzywa wszystkie rządy, organizacje pozarządowe, instytucje charytatywne i inne grupy społeczne do wprowadzenia „praw reprodukcyjnych”, które umożliwią zabijanie dzieci poczętych w majestacie prawa.

Spotkania Komisji potrwają od 1 marca do 12 marca. Organizacje pro-life zamierzają zorganizować protesty pod siedzibą ONZ w Nowym Jorku.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS
Wiosną 2004 roku 54-letnia Francuzka Bernadette Marie Helene Vernamat wybrała się z pielgrzymką do Libanu, do grobu św. Charbela. Kobieta chorowała na złośliwego raka piersi i żołądka. Po spowiedzi i Komunii św. odmówiła cały Różaniec przy grobie świętego. Badania, które zrobiła po powrocie do domu, wykazały jej całkowite uzdrowienie. Tak działa ten wyjątkowy mnich z Libanu, za wstawiennictwem którego łaskę uzdrowienia otrzymały już tysiące osób.
Rankiem 16 lipca 1251 r., gdy Szymon Stock odmawiał piękną, ułożoną przez siebie modlitwę Flos Carmeli, wedle jego własnej relacji jaką zdał ojcu Piotrowi Swayngtonowi, swojemu sekretarzowi i spowiednikowi: "nagle ukazała mi się Matka Boża w otoczeniu wielkiej niebiańskiej świty i trzymając w ręce habit Zakonu, powiedziała mi: "Weź, Najukochańszy Synu, ten szkaplerz twego Zakonu, jako wyróżniający znak i symbol przywilejów, który otrzymałam dla ciebie i dla wszystkich synów Karmelu. Jest to znak zbawienia, ratunek pośród niebezpieczeństw, przymierze pokoju i wszechwieczna ochrona. Kto w nim umrze, nie zazna ognia piekielnego".
„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!