Patriotyzm i wiara Księdza Piotra Skargi przyczyną ataku na jego pomnik. Klub „Polonia Christiana” zaprasza do Krakowa

2021-10-29 00:00:00
Patriotyzm i wiara Księdza Piotra Skargi przyczyną ataku na jego pomnik. Klub „Polonia Christiana” zaprasza do Krakowa

O tym dlaczego postać Księdza Piotra Skargi jest nieakceptowalna dla wrogów patriotyzmu i polskości będzie można porozmawiać z Sławomirem Skibą, znawcą dorobku Sługi Bożego Księdza Piotra Skargi i wiceprezesem naszego Stowarzyszenia w Krakowie w czwartek 4 listopada o godzinie 18.00. Spotkanie Klubu „Polonia Christiana” odbędzie się w sali konferencyjnej hotelu „Miodosytnia” przy ul. Św. Wawrzyńca 6 w Krakowie. Wstęp wolny!

 

Atak rewolucjonistów – nihilistów

 

Co przeszkadza dzisiejszym środowiskom lewicowym i antykatolickim w królewskim kaznodziei? Dlaczego żyjący w XVI- XVII wieku duchowny jest wciąż tak znienawidzony przez niektórych obywateli państwa, które tak wiele zawdzięcza jego dorobkowi i myśli?

Z pewnością źródłem ataków na Księdza Piotra Skargę jest jego niezłomność w walce z zepsuciem moralnym i społecznym, jego żarliwość, z jaką głosił poglądy mające swoje źródło w religii katolickiej i w wielkiej miłości do Ojczyzny.

Katolik, patriota, człowiek żyjący zgodnie z Dekalogiem – to antyteza dzisiejszych nihilistów, odcinających się od tradycji narodowej, polskiej kultury i dziedzictwa cywilizacji chrześcijańskiej. Nikomu innemu nie przyszłaby do głowy likwidacja pomnika zasłużonego Polaka, duchownego walczącego o odnowę moralną i wzmocnienie kraju, rozbijanego wewnętrznie przez podstępnych sąsiadów.

 

„Zielony” kamuflaż

 

Rewolucjoniści zakamuflowani pod płaszczykiem ekologizmu i postępu zainicjowali (już po raz drugi, pierwszy raz miało to miejsce w 2008 roku) akcję likwidacji statuy z postacią Księdza Piotra Skargi, a pretekstem stał się pomysł urządzenia kawałka zieleni na Placu Świętej Marii Magdaleny. Dla wrogów Księdza Skargi nie do pomyślenia jest rozwiązanie, w którym zieleń koegzystuje z Jego pomnikiem. To nie pierwszy i pewnie nie ostatni przykład pseudotolerancji w wydaniu lewaków.

Tymczasem w 2012 roku obchodziliśmy 400. rocznicę śmierci, a polski Sejm ustanowił rok 2012 rokiem Piotra Skargi. Czy przypomnienie tego, co stało się w 2012 roku obudzi sumienia tych, którzy wówczas w Sejmie podnieśli rękę za uczczeniem pamięci Kaznodziei Narodu?

Dla nas, katolików, ważne jest także to, że trwa proces beatyfikacyjny Sługi Bożego Księdza Piotra Skargi, a dokumenty w sprawie ogłoszenia Skargi błogosławionym są już w Watykanie.

 

Będzie gorąca dyskusja w Klubie „Polonia Christiana”

 

Jako Stowarzyszenie mające za Patrona tego Wielkiego Polaka nie pozostaliśmy bierni wobec bulwersującego pomysłu likwidacji pomnika Księdza Piotra Skargi na Placu Świętej Marii Magdaleny w Krakowie. Wydaliśmy nasze oświadczenie oraz skierowaliśmy do prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego list otwarty. Nie możemy bowiem pozwolić na ideologiczne rugowanie z przestrzeni publicznej obecności Księdza Piotra Skargi.

W kontekście napięcia, jakie sprowokował pomysł władz miasta Krakowa, na najbliższym Klubie „Polonia Christiana” zapowiada się ciekawa dyskusja.

Spotkanie krakowskiego Klubu „Polonia Christiana”, podczas którego Sławomir Skiba, a więc znawca postaci Sługi Bożego ks. Piotra Skargi i wiceprezes naszego Stowarzyszenia, wygłosi prelekcję i odpowie na Państwa pytania odbędzie się już w najbliższy czwartek.

 

Prosimy zapamiętać – spotkajmy się i poznajmy prawdziwe przyczyny likwidacji pomnika Sługi Bożego w Krakowie oraz źródła ataku na bardzo ważną postać w polskiej historii. Klub „Polonia Christiana” odbędzie się w sali konferencyjnej hotelu „Miodosytnia” (poziom -1) przy ul. Św. Wawrzyńca 6 w Krakowie. Dojazd komunikacją miejską: przystanki tramwajowe Św. Wawrzyńca lub Plac Wolnica Zaczynamy w czwartek 4 listopada o godz. 18:00. Wstęp wolny!

– Do Apostolatu Fatimy należę od kilku miesięcy. Dlaczego podjąłem taką decyzję? Bo uważam, że Maryja nas do tego wzywa – mówi pan Stanisław, pochodzący z województwa lubelskiego.
– Jej medalik rozdawać, gdzie tylko się da: dzieciom, by zawsze go na szyi nosiły, i starszym, i młodzieży zwłaszcza, by pod Jej opieką miała dosyć sił do odparcia tylu pokus i zasadzek czyhających na nią w naszych czasach – pisał sto lat temu o. Maksymilian Kolbe. Biorąc sobie te słowa do serca, Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi prowadzi kampanię „Dar Maryi”, propagującą Cudowny Medalik. Weź w niej udział!
Instytut Myśli Pro-Life wraz ze Stowarzyszeniem Ks. Piotra Skargi zapraszają na wyjątkową tematycznie konferencję „The Ethical Frontiers of Biomedical Science”. Już 18 października w Krakowie – wstęp wolny!
– Ja jestem Matką dusz czyśćcowych. Moje modlitwy łagodzą czyśćcowe męki tych, którzy znosić je muszą – powiedziała Najświętsza Maryja Panna do św. Brygidy Szwedzkiej. Do tej obrończyni i pocieszycielki dusz naszych zmarłych cierpiących w czyśćcu kierujemy naszą najnowszą kampanię „Światło Pamięci – Twoja modlitwa za bliskich zmarłych”. Pomóż swoim bliskim zmarłym, zostając jej uczestnikiem.
W miesiącu październiku, kojarzonym szczególnie z Modlitwą Różańcową, nie może zabraknąć comiesięcznego spotkania modlitewnego. W gronie Przyjaciół i Dobrodziejów Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi spotkamy się na wspólnym Różańcu już w najbliższy pierwszy piątek miesiąca, 3 października 2025 r. o godz. 15.00.