Pierwsza wspólna modlitwa Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!

2024-07-08 00:00:00
Pierwsza wspólna modlitwa Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!

5 lipca, w Pierwszy Piątek Miesiąca, w kościele Bożego Ciała w Krakowie odbyła się pierwsza wspólna modlitwa Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”. W modlitwie uczestniczyło kilkadziesiąt osób na miejscu oraz ponad 650 za pośrednictwem internetu.

W modlitwie uczestniczyli zarówno Apostołowie Fatimy i Przyjaciele „Przymierza z Maryją”, jak  też sympatycy Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi niezrzeszeni w żadnej wspólnocie, a także pracownicy naszego Stowarzyszenia. Odmówiliśmy wspólnie Część Bolesną Różańca Świętego, Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Litanię do Najdroższej Krwi Chrystusowej, a także rozważaliśmy słowa św. Ludwika Marii Grignion de Montfort na temat modlitwy różańcowej. Po wspólnej modlitwie nasi Przyjaciele i Dobrodzieje chętnie oddawali się integracji i rozmowom, korzystając ze wspaniałej okazji do poznania nowych ludzi wyznających podobne wartości!

Nagranie z naszej wspólnej modlitwy można obejrzeć na stronie: www.youtube.com/live/G1jFStaGZJQ

Odrzucenie zgłoszonego przez Lewicę projektu ustawy o wprowadzeniu bezkarności za zabijanie dzieci nienarodzonych do 12 tygodnia ciąży to sukces, ale jeszcze nie zwycięstwo środowisk opowiadających się za życiem. Pamiętajmy, że w szufladach sejmowych nadal czekają jeszcze trzy projekty proaborcyjnych ustaw, które także należy odrzucić. Pokażmy naszym parlamentarzystom, że Polska twardo stoi za życiem, które warunkuje przyszłość państwa i narodu.
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej odrzucił większością głosów projekt ustawy depenalizującej aborcyjne zabijanie dzieci nienarodzonych. Dzięki przekraczającej polityczne podziały postawie posłów, jednoznacznemu głosowi Kościoła oraz nadzwyczajnej mobilizacji społeczeństwa, nie powiódł się ustawowy zamach na konstytucyjnie gwarantowaną ochronę życia (art. 38 Konstytucji), umocnioną utrwalonym orzecznictwem Trybunału Konstytucyjnego, a wywodzoną z przyrodzonej, niezbywalnej i nienaruszalnej godności człowieka (art. 30 Konstytucji).
11 lipca uznawany jest za symboliczną datę początku rzezi dokonywanej na Polakach przez ukraińskich nacjonalistów od 1943 roku aż do okresu po II wojnie światowej. Dopiero rozbicie band OUN/UPA i odcięcie ich od cywilnego zaplecza zakończyło pożogę, której rozmiar do dzisiaj przeraża. Przeraża tym bardziej, że wciąż nie brakuje na Ukrainie i w środowiskach emigracji ukraińskiej gloryfikatorów przywódców ruchu szowinistów, posługujących się najbardziej zbrodniczymi metodami; gloryfikatorów zbrodniarzy, których ofiarą padały dzieci, starcy i kobiety w ciąży.
Kontynuują misję świętego Benedykta – patrona Europy. Poznali prawdziwy smak życia. Oto mnisi, którzy przetrwali ogromny kataklizm, a następnie odbudowali wspaniały ośrodek duchowny w Nursji i własnym życiem dają przykład wzrastania do świętości. Takie spotkanie, jak to, które organizujemy dla Państwa już w piątek 19 lipca, nie zdarza się często. Zapraszamy – wstęp wolny!
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi wyraża zdecydowany sprzeciw wobec ograniczenia liczby lekcji religii w polskich szkołach. Jesteśmy przekonani, że jest to tylko pierwszy krok w realizowanej przez antychrześcijańskich rewolucjonistów strategii całkowitego wyrugowania katechizacji z systemu edukacji a religii katolickiej z przestrzeni publicznej.