Podaruj swoją różę św. Ricie

2019-04-12 00:00:00
Podaruj swoją różę św. Ricie

Serdecznie zapraszamy do udziału w naszej najnowszej akcji Twoja róża u św. Rity z Cascii. Chcąc podziękować św. Ricie za opiekę nad nami, pragniemy, aby każdy czciciel orędowniczki w sprawach trudnych i beznadziejnych mógł ofiarować jej swoją prawdziwą czerwoną różę. Aby poznać szczegóły tej inicjatywy, a następnie do niej dołączyć, wystarczy kliknąć w ten link.

 

Święta Rita poznała niemal wszystkie wymiary ludzkiego cierpienia. Najpierw zginął Jej mąż, później straciła dwóch synów, aż wreszcie została osobą samotną. Wierni z całego świata od lat nazywają ją więc orędowniczką w sprawach trudnych i beznadziejnych, a liczne cuda za jej wstawiennictwem dzieją się do dziś.

 

Chcąc prosić św. Ritę o pomoc w czasie wszelkich życiowych trudności i podziękować jej za codzienną opiekę, nasze Stowarzyszenie zorganizowało kampanię Twoja róża u św. Rity z Cascii. W ramach tej akcji każdy czciciel św. Rity sam może zdecydować, ile prawdziwych róż chce ofiarować orędowniczce w sprawach trudnych i beznadziejnych. Wszystkie kwiaty już 22 maja 2019 roku, w dzień wspomnienia św. Rity, zostaną złożone w Sanktuarium św. Rity we włoskiej Cascii – miejscu pielgrzymek milionów wiernych z całego świata.

 

Prośby i podziękowania do św. Rity

 

Każdy uczestnik naszej kampanii ma również możliwość zapisania wszystkich swoich spraw, z którymi chce zwrócić się do św. Rity. Może to być np. prośba o pomoc w rozwiązaniu jakiegoś problemu lub o opiekę nad swoją rodziną. Wszystkie prośby i podziękowania wraz z różami trafią do Sanktuarium w Cascii.

 

W ramach naszej akcji można również otrzymać bezpłatny film Święta Rita – święta od spraw trudnych i beznadziejnych. Aby dołączyć do tej kampanii, wystarczy odwiedzić stronę internetową www.swietarita.org/twoja-roza/.

 

PiotrSkarga.pl

– Wszelkie argumenty zawiodły. Z grzeczności jednak przyjął Cudowny Medalik. Potem proponowałem mu spowiedź. „Nie jestem przygotowany, żadną miarą” – brzmiała odpowiedź. Lecz w tym samym momencie padł na kolana, jakby wyższą siłą zmuszony. Spowiedź się zaczęła; młody człowiek płakał jak dziecko. Niepokalana zwyciężyła – opowiadał swoim współbraciom o tym cudownym nawróceniu św. Maksymilian Maria Kolbe, którego kolejną rocznicę męczeńskiej śmierci obchodzimy 14 sierpnia.
Proroctwa przygotowały świat na nadejście Zbawiciela, a ci, którzy nie uwierzyli w nie, odrzucili Pana Jezusa, skazując Go na śmierć krzyżową. Siebie zaś skazali na ryzyko potępienia. To przejmująca lekcja także dla nas: ignorowanie Bożych ostrzeżeń zawsze niesie za sobą tragiczne skutki. Aby nie powielać błędów historii i nauczyć się odczytywać znaki czasów, warto sięgnąć po wyjątkową książkę „Proroctwa nie lekceważcie! Przepowiednie dla Polski”.
Coraz więcej młodych ludzi odchodzi dziś od Boga i Kościoła. Jeśli i Ty borykasz się z tym problemem w swoim otoczeniu, mamy dla Ciebie wyjątkową propozycję. Weź udział w naszej kampanii „Jak utrzymać wiarę dzieci?”, odbierz wyjątkowy poradnik dla rodziców, dziadków oraz chrzestnych i dowiedz się, jak rozmawiać z dziećmi o wierze, modlić się o ich nawrócenie i nie tracić nadziei na ich powrót do Chrystusa.
Zaledwie w ciągu kilku dni możesz otrzymać od nas poświęcony przez kapłana Cudowny Medalik, aby podarować go swoim bliskim. Do wykonanego na polecenie i na podstawie słów Matki Bożej medalika dołączymy również pobożną Nowennę do Najświętszej Maryi Panny od Cudownego Medalika. Wystarczy, że wypełnisz krótki formularz na stronie kampanii Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi „Dar Maryi” https://darmaryi.pl/ lub zadzwonisz do nas pod numer 12 423 44 23, a Medalik i Nowenna będą Twoje!
Ulicami Krakowa - z inicjatywy Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi - już po raz dwunasty przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. Hasłem tegorocznego wydarzenia było: „Polska wymiera – w dzieciach nadzieja”. Organizatorzy i uczestnicy podkreślali, że spotykają się w okolicznościach intensywnego ataku politycznego na instytucję rodziny, ale radosna atmosfera marszu podtrzymuje nadzieję, że polska rodzina – Bogiem silna – pokona wszelkie przeciwności.