Polacy masowo protestują przeciwko segregacji na zaszczepionych i niezaszczepionych

2021-01-28
Polacy masowo protestują przeciwko segregacji na zaszczepionych i niezaszczepionych

Paszporty szczepionkowe w Polsce? Ponad 8 tys. osób wysłało apel do premiera Mateusza Morawieckiego oraz szefa polskiej dyplomacji prof. Zbigniewa Rau w sprawie planów dzielenia Polaków na zaszczepionych na COVID-19 i niezaszczepionych. Ci drudzy mieliby ograniczone różne prawa i wolności. Wciąż można dołączyć do akcji.

 

Inicjatywę wyjścia z obywatelskim apelem do rządzących podjęło Stowarzyszenie „Polonia Christiana” we współpracy ze Stowarzyszeniem Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Petycję można podpisać i wysłać za pośrednictwem strony StopSegregacji.pl (klikając w ten link).

 

Jak zauważyli twórcy petycji, media głównego nurtu zdominowała debata dotycząca sposobów weryfikacji osób zaszczepionych bądź niezaszczepionych. Coraz częściej słyszymy głosy informujące, że wprowadzone w życie mogą zostać “paszporty szczepionkowe” umożliwiające segregację i identyfikację tych, którzy przyjęli iniekcję i tych, którzy tego nie zrobili.

 

W wielu miejscach na świecie już teraz prowadzone są projekty, które możemy nazwać preludium do wprowadzenia takich “paszportów”. Przykładem są tutaj Chiny i wdrażany tam na szeroką skalę program punktowy o nazwie System zaufania społecznego. Docelowo ma on objąć swoim zasięgiem 1,3 mld osób. W odniesieniu do samych szczepionek na COVID-19 i rejestrowania tych, którzy się poddali zabiegowi, konkretne działania projektują bądź wdrażają już kraje takie jak Australia, Brunei, Estonia.

 

W petycji kierowanej do Prezesa Rady Ministrów i Ministra Spraw Zagranicznych padają oczekiwania ze strony obywateli, by polski rząd stanowczo przeciwstawił się inicjatywie wprowadzenia „paszportów szczepionkowych”. - Domagam się również, aby w przypadku, gdy Unia Europejska zdecyduje się na wymuszenie na krajach członkowskich udziału w takiej inicjatywie, cały polski rząd stanowczo zaoponuje i nie doprowadzi do wprowadzenia bezprawnej segregacji Polaków – czytamy w treści apelu.

 

Sygnatariusze petycji zwracają uwagę na szereg zagrożeń związanych z tego typu inicjatywami. A jest ich wiele, począwszy od kwestii naruszenia konstytucyjnych zasad ustrojowych i wynikających z nich praw obywatelskich, aż po brak racjonalności i sensowności samego wdrożenia takiej procedury. - Proces szczepienia w kraju zamieszkanym przez tak wielu obywateli będzie długotrwały, a wprowadzenie segregacji na podstawie tego, kto się zaszczepił, a kto nie, będzie niezgodną z Konstytucją dyskryminacją – zauważyli protestujący.

 

Do środy 27 stycznia petycję podpisało ponad 8 tys. osób. Można tego dokonać, wchodząc na stronę StopSegregacji.pl.

 

PiotrSkarga.pl

Powieść George’a Orwella „Rok 1984” była zakazana w PRL. System uczulony na krytykę nie mógł jej tolerować obnażania jego prawdziwej dyktatorskiej twarzy. Czy film w reżyserii Łukasza Korzeniowskiego pt. „Rok 1984. Totalitaryzm 2.0” będzie również nie do zniesienia dla rozlewających się współczesnych totalitaryzmów, zawłaszczających sobie prawo do decydowania o nas i naszym życiu? Kinowa premiera filmu pt. „Rok 1984. Totalitaryzm 2.0" odbędzie się w Warszawie, w kinie „Luna” już 1 grudnia 2021 r. (w środę), godz. 19:00.
„Przebudowa Kościoła. Wszystko może się zmienić” – to temat spotkania z redaktorem PCh24.pl i PChTV Pawłem Chmielewskim w najbliższy czwartek, 25 listopada. Na prelekcję i dyskusję zaprasza Klub „Polonia Christiana” w Szczecinie na godz. 18.30 do auli Zespołu Szkół Salezjańskich przy ul. Ku Słońcu 124. Wstęp wolny.
„Nie taki opozycjonista. Ks. H. Gulbinowicz w rzeczywistości społeczno – politycznej PRL” – to temat dwóch spotkań z dr. hab. Rafałem Łatką, na jakie zapraszamy w ramach Klubów „Polonia Christiana” do Warszawy (18 listopada) i Gdyni (19 listopada).
Wielkopolska, Ziemia Lubuska i Małopolska – tak geograficznie lokują się nowe inicjatywy publicznych modlitw różańcowych. Wielka duchowa siła różańca od wieków jest wsparciem dla wiernych w trudnych chwilach i sposobem podziękowania za dary, jakimi nas obdarza Stwórca.
Mieszkańców Rzeszowa i wszystkich pragnących włączyć się w modlitwę różańcową zachęcamy do udziału w spotkaniu modlitewnym „Różaniec na szaniec”. Modlitwa odbędzie się w sobotę 13 listopada o godzinie 12.00 w centrum Rzeszowa, na skrzyżowaniu al. Łukasza Cieplińskiego i al. Józefa Piłsudskiego. Organizatorem modlitw różańcowych w trzech małopolskich miastach jest Fundacja Pro – Prawo do Życia przy wsparciu Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi.