Polonia Semper Fidelis!

styczeń 2018
Polonia Semper Fidelis!

Polonia Semper Fidelis!

Zaledwie w kilka tygodni polscy katolicy zebrali niemal 150 tysięcy podpisów, które trafiły do Episkopatu z prośbą o potwierdzenie przez biskupów tradycyjnej nauki Kościoła w sprawie nierozerwalności małżeństwa.

 

W ramach akcji „Polonia Semper Fidelis” Stowarzyszenie im. Ks. Piotra Skargi zebrało 145 515 podpisów wiernych pod petycją z prośbą do Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, abp. Stanisława Gądeckiego, o potwierdzenie przez polskich biskupów tradycyjnej nauki Kościoła w sprawie nierozerwalności małżeństwa.

 

Akcja była odpowiedzią na niepokojące interpretacje adhortacji apostolskiej papieża Franciszka Amoris laetitia o miłości w rodzinie. Pojawiały się nieprawdziwe opinie, jakoby Kościół miał zezwolić na przystępowanie do Komunii Świętej osobom rozwiedzionym, żyjącym w nowych związkach niesakramentalnych.

 

Akcja odbiła się szerokim echem w mediach. Była m.in. tematem programu „Warto rozmawiać” wyemitowanego przez TVP1 czy „Między Matrixem a Krucyfiksem” na kanale wPolsce.pl. O kampanii zrobiło się głośno również poza granicami naszego kraju. Jeden z największych na świecie portali dla katolików LifeSiteNews.com poświęcił akcji „Polonia Semper Fidelis” dwa artykuły. Wszystkie materiały są dostępne na stronie kampanii: https://www.poloniasemperfidelis.pl/media_o_nas

 

Inicjatywa Stowarzyszenia im. Ks. Piotra Skargi zyskała też poparcie znanych osób. Petycję podpisali m.in. reżyser i publicysta Grzegorz Braun, aktor Radosław Pazura, publicysta Telewizji Republika dr Tomasz Terlikowski, znany kompozytor Michał Lorenc, dziennikarz Jan Pospieszalski, muzyk i kompozytor Ireneusz Dudek oraz liczni naukowcy, w tym historyk prof. dr hab. Andrzej Nowak z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 

Filmy z wypowiedziami ambasadorów kampanii oraz listę wszystkich popierających można zobaczyć na stronie www.PoloniaSemperFidelis.pl.

Zobacz inne kampanie Stowarzyszenia