„Polska pod Krzyżem” w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie

2019-09-10
„Polska pod Krzyżem” w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie

Diecezja włocławska oraz Fundacja Solo Dios Basta, znana m.in. z akcji „Różaniec do granic”, organizują wydarzenie „Polska pod Krzyżem”. W najbliższą sobotę we Włocławku, miejscu gdzie Ojciec Święty Jan Paweł II odprawiał Mszę Św., zgromadzą się katolicy z całej Polski, aby zamanifestować swoją wiarę w obliczu ataków na Kościół i duchownych w naszym kraju. Tych Krakowian, którzy nie mają możliwości przybyć do Włocławka, zaprasza parafia pw. Bożego Ciała.

 

Krakowska modlitwa w ramach akcji „Polska pod Krzyżem” rozpocznie się Koronką do Bożego Miłosierdzia w sobotę 14 września o godz. 16:00 w kościele Bożego Ciała na Kazimierzu.

 

Jako następna została zaplanowana adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniem Listu do przyjaciół Krzyża św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. O godz. 18:00 rozpocznie się różaniec.

 

Punktem kulminacyjnym wydarzenia będzie Msza Św., której początek wyznaczono na godz. 19:00. Bezpośrednio po niej z kościoła wyjdzie procesja Eucharystyczna, w czasie której odprawione zostanie nabożeństwo Drogi Krzyżowej, zakończone uroczystszą Modlitwą pod Krzyżem z aktem uznania Chrystusa za Króla. Wydarzenie zostanie zwieńczone Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00.

 

Organizatorzy zachęcają do zabrania ze sobą świec i pochodni. Akcja „Polska pod Krzyżem” odbędzie się w sumie w 680 miejscach w całej Polsce, a także za granicą, m.in. w Niemczech, Wielkiej Brytanii, USA, a nawet w Australii.

 

PiotrSkarga.pl

Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi zaprasza na wyjątkowy panel dyskusyjny: „Inwazja antykultury – jak stawić jej opór?” z udziałem wielu znakomitych gości. Spotkanie zorganizowane z okazji 20-lecia naszego Stowarzyszenia odbędzie się już 27 września o godzinie 18.00 w Warszawie.
Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przy poparciu Misjonarzy Kombonianów Serca Jezusowego oraz Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie prowadzi zbiórkę pieniędzy na budowę dwóch kaplic w diecezji Rumbek w Sudanie Południowym. Aby zapewnić naszym katolickim braciom godziwe warunki do modlitwy, musimy zebrać 115 tysięcy złotych.
Wtorek trzeciego września to szczególna data dla wszystkich uczestników akcji „Murem za abp. Markiem Jędraszewskim!”. Tego dnia prezes Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi Sławomir Olejniczak przekazał metropolicie krakowskiemu wyjątkową księgę poparcia. Znalazły się w niej nazwiska 55 tysięcy osób, które za pośrednictwem portalu popierajmy.pl stanęły w obronie arcybiskupa i wyraziły z nim solidarność.
Klub Polonia Christiana w Warszawie zaprasza na wykład prof. Mieczysława Ryby pt. „Ofensywa ideologii LGBT w Polsce”.
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi zaprasza na film ,,Rewolucja totalnej wolności", autorstwa cenionego reżysera Jarosława Mańki. Film zostanie wyświetlony 11 września w Skarżysku Kamiennej, a dzień później w Radomiu. Wstęp wolny!