„Polska pod Krzyżem” w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie

2019-09-10
„Polska pod Krzyżem” w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie

Diecezja włocławska oraz Fundacja Solo Dios Basta, znana m.in. z akcji „Różaniec do granic”, organizują wydarzenie „Polska pod Krzyżem”. W najbliższą sobotę we Włocławku, miejscu gdzie Ojciec Święty Jan Paweł II odprawiał Mszę Św., zgromadzą się katolicy z całej Polski, aby zamanifestować swoją wiarę w obliczu ataków na Kościół i duchownych w naszym kraju. Tych Krakowian, którzy nie mają możliwości przybyć do Włocławka, zaprasza parafia pw. Bożego Ciała.

 

Krakowska modlitwa w ramach akcji „Polska pod Krzyżem” rozpocznie się Koronką do Bożego Miłosierdzia w sobotę 14 września o godz. 16:00 w kościele Bożego Ciała na Kazimierzu.

 

Jako następna została zaplanowana adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniem Listu do przyjaciół Krzyża św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. O godz. 18:00 rozpocznie się różaniec.

 

Punktem kulminacyjnym wydarzenia będzie Msza Św., której początek wyznaczono na godz. 19:00. Bezpośrednio po niej z kościoła wyjdzie procesja Eucharystyczna, w czasie której odprawione zostanie nabożeństwo Drogi Krzyżowej, zakończone uroczystszą Modlitwą pod Krzyżem z aktem uznania Chrystusa za Króla. Wydarzenie zostanie zwieńczone Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00.

 

Organizatorzy zachęcają do zabrania ze sobą świec i pochodni. Akcja „Polska pod Krzyżem” odbędzie się w sumie w 680 miejscach w całej Polsce, a także za granicą, m.in. w Niemczech, Wielkiej Brytanii, USA, a nawet w Australii.

 

PiotrSkarga.pl

Dzwonnica klasztoru świętego Benedykta w Nursji, która ucierpiała na skutek trzęsienia ziemi w 2016 roku, została odbudowana! Stało się to między innymi dzięki wsparciu uczestników naszej akcji Święty Benedykcie – broń mnie ode złego! Za każdego, kto włączył się w tę kampanię, 22 maja w klasztorze w Nursji została odprawiona Msza Święta.
Księga z wyrazami poparcia złożonymi przez wiernych w ramach akcji zorganizowanej na platformie protestuj.pl trafiła do rąk abp. Andrzeja Dzięgi. Pamiątkową księgę przekazali członkowie zarządu Stowarzyszenia im. Ks. Piotra Skargi: Sławomir Olejniczak i Sławomir Skiba.
Dobiegła końca druga edycja kampanii „Twoja róża u świętej Rity w Cascii”. Tym razem wierni z Polski przekazali do Sanktuarium świętej Rity aż 3880 róż. Za wszystkich uczestników akcji, 21 maja, w wigilię wspomnienia orędowniczki w sprawach trudnych i beznadziejnych, została odprawiona Msza Święta.
W 2019 roku Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przy poparciu Misjonarzy Kombonianów Serca Jezusowego oraz Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie przeprowadziło zbiórkę środków na budowę dwóch kaplic w diecezji Rumbek w Sudanie Południowym. Z radością możemy ogłosić, że pierwsza z nich, w miejscowości Kowic, jest już gotowa!
Polscy katolicy poprzez serwis Protestuj.pl apelują do premiera Mateusza Morawieckiego o zniesienie restrykcji wobec wiernych, którzy chcą uczestniczyć w nabożeństwach. Petycję podpisało już blisko 30 tysięcy osób. To jednak nie koniec.