„Polska pod Krzyżem” w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie

2019-09-10
„Polska pod Krzyżem” w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie

Diecezja włocławska oraz Fundacja Solo Dios Basta, znana m.in. z akcji „Różaniec do granic”, organizują wydarzenie „Polska pod Krzyżem”. W najbliższą sobotę we Włocławku, miejscu gdzie Ojciec Święty Jan Paweł II odprawiał Mszę Św., zgromadzą się katolicy z całej Polski, aby zamanifestować swoją wiarę w obliczu ataków na Kościół i duchownych w naszym kraju. Tych Krakowian, którzy nie mają możliwości przybyć do Włocławka, zaprasza parafia pw. Bożego Ciała.

 

Krakowska modlitwa w ramach akcji „Polska pod Krzyżem” rozpocznie się Koronką do Bożego Miłosierdzia w sobotę 14 września o godz. 16:00 w kościele Bożego Ciała na Kazimierzu.

 

Jako następna została zaplanowana adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniem Listu do przyjaciół Krzyża św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. O godz. 18:00 rozpocznie się różaniec.

 

Punktem kulminacyjnym wydarzenia będzie Msza Św., której początek wyznaczono na godz. 19:00. Bezpośrednio po niej z kościoła wyjdzie procesja Eucharystyczna, w czasie której odprawione zostanie nabożeństwo Drogi Krzyżowej, zakończone uroczystszą Modlitwą pod Krzyżem z aktem uznania Chrystusa za Króla. Wydarzenie zostanie zwieńczone Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00.

 

Organizatorzy zachęcają do zabrania ze sobą świec i pochodni. Akcja „Polska pod Krzyżem” odbędzie się w sumie w 680 miejscach w całej Polsce, a także za granicą, m.in. w Niemczech, Wielkiej Brytanii, USA, a nawet w Australii.

 

PiotrSkarga.pl

Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi wspólnie z Fundacją Pro – Prawo do Życia zapraszają na kolejne publiczne różańce w polskich miastach. Pamiętajmy, że moc Różańca jest ogromna, a gorliwa modlitwa może ocalić nie tylko nas, ale również cały świat.
Z wielką radością informujemy, że rozpoczęliśmy dystrybucję najnowszego kalendarza „366 dni z Maryją”. Tym razem drukarnię opuściło aż 770 tysięcy egzemplarzy, których motywem przewodnim jest Najświętszy Sakrament.
Klub Polonia Christiana zaprasza na kolejne interesujące spotkania. Tym razem powitamy Państwa w Krakowie i Warszawie, gdzie będziemy dyskutować o przebiegu Synodu Amazońskiego konsekwencjach z nim związanych, a także dowiemy się więcej o tym, jak działa zakłamany świat cenzury na przykładzie PRL.
Aż 2900 lilii trafiło przed oblicze Matki Bożej w portugalskiej Fatimie. Kwiaty te, wraz z długim, ozdobnym zwojem zawierającym m.in. Akt poświęcenia się Niepokalanej św. Maksymiliana Marii Kolbego oraz nazwiska wszystkich uczestników tej edycji, złożyliśmy w Kaplicy Objawień fatimskiego sanktuarium. W intencji naszych Przyjaciół odmówiona została także modlitwa różańcowa.
W ramach kampanii „Święty Benedykcie, broń mnie od złego!” w trzecim kwartale 2019 roku do polskich rodzin trafiło 282 790 medalików krzyżowych św. Benedykta.