Pomagamy cierpiącym chrześcijanom w Mozambiku!

lipiec 2023
Pomagamy cierpiącym chrześcijanom w Mozambiku!

Pomagamy cierpiącym chrześcijanom w Mozambiku!

Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi nie tylko budzi sumienia Polaków, ale też wspiera katolików w innych krajach na całym świecie! W ostatniej kampanii nasi Przyjaciele umożliwili budowę dwóch kaplic w Mozambiku, które będą służyć katolikom pozbawionym miejsca modlitwy przez niszczycielski żywioł i prześladowania.

W lipcu Przyjaciele Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi otrzymali materiały z naszej najnowszej kampanii poświęconej sytuacji chrześcijan w Mozambiku. Ze stylizowanej gazetki pt. „Wołanie z Mozambiku” mogą dowiedzieć się, jak wygląda życie katolików w tym afrykańskim kraju, z jakimi problemami musza mierzyć się na co dzień i w jaki sposób pomagają im m.in. polscy misjonarze kombonianie. Katolicy w Mozambiku, pomimo że stanowią większość społeczeństwa, są ciągle atakowani przez muzułmanów, a dodatkowo ich sytuację pogorszył cyklon, który zniszczył kaplice w ubogiej parafii Carapira.

Dlatego głównym celem kampanii jest zebranie środków na budowę dwóch kaplic na terenie parafii, które umożliwią godne sprawowanie Mszy Świętej dla jej mieszkańców i zapewni im stałe miejsce modlitwy. Nasza kampania cieszy się poparciem biskupa diecezji Nacala, do której należy parafia Carapira - Alberto Vera Arejuli, którzy skierował do Przyjaciół Stowarzyszenia swój osobisty list z podziękowaniami za wsparcie.

Nasi Przyjaciele w ramach lipcowej wysyłki otrzymali także obrazki z wizerunkiem Jezusa Ukrzyżowanego i modlitwą za cierpiący Kościół. Pamiątką udziału w kampanii uczyniliśmy symboliczną „cegiełkę” z graficznym przedstawieniem projektu kaplicy i opisem naszej akcji, którą można umieścić w honorowym miejscu w domu, aby świadczyła o zaangażowaniu jego gospodarzy w szczytne i piękne dzieło pomocy naszym braciom katolikom, którzy znaleźli się w potrzebie.

Uwaga! Nadal można wziąć udział w tej kampanii, poprzez wpłatę datku za pośrednictwem dedykowanej stronii (wystarczy kliknąć w poniższy baner)! Naszym dodatkowym celem, zależnym tylko od hojności Darczyńców, jest budowa trzeciej kaplicy oraz zakup 100 egzemplarzy Biblii w lokalnym języku macua dla mieszkańców parafii Carapira! Za wszystkich uczestników kampanii, którzy przekażą dowolny datek na budowę świątyń, w dniu 13 października, w rocznicę Fatimskiego Cudu Słońca, biskup diecezji Nacala odprawi w Mozambiku Mszę Świętą!