Ponad 52 tysiące podpisów złożonych przeciwko genderowej konwencji stambulskiej

2020-08-13
Ponad 52 tysiące podpisów złożonych przeciwko genderowej konwencji stambulskiej

Ponad 52 tysiące podpisów, które złożyli Polacy w ramach akcji Wyrzućmy konwencję gender z Polski!, trafiło do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Mateusza Morawieckiego. To mocny głos obywateli, którzy domagają się od polskiego rządu wypowiedzenia konwencji stambulskiej. Swój podpis nadal można złożyć na stronie zatrzymajgender.pl.

Sygnatariusze petycji oczekują, aby rząd, na którego czele stoi premier Morawiecki, złożył uchwałę z wnioskiem o wypowiedzenie konwencji stambulskiej. Na podstawie tego wniosku, parlament będzie mógł przyjąć ustawę wyrażającą zgodę na zakończenie tego szkodliwego traktatu, a na koniec prezydent Andrzej Duda podpisać ustawę i ratyfikować wypowiedzenie.

Dlaczego wypowiedzenie błędnie określanego „konwencją antyprzemocową” traktatu międzynarodowego jest tak ważne? Opiera się ona na ideologii gender, która twierdzi, że płeć jest konstruktem społecznym, a różnice biologiczne nie mają żadnego znaczenia. Zakłada ona również walkę płci, która jest konsekwencją rzekomej opresji narzuconej przez mężczyzn kobietom na przestrzeni dziejów. Konwencja nie zawiera w sobie również najistotniejszego powodu przemocy w rodzinach, jakimi są różnego rodzaju patologie czy alkoholizm, a twierdzi, że problemem jest „dominacja mężczyzn”, religia i tradycja.

W 2014 roku rząd Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego wplątał nasz kraj w „prawo”, które nie tylko łamie polską konstytucję, ale również uderza w wartości chrześcijańskie i zagraża polskim rodzinom. Ówczesna władza podpisując konwencję ze Stambułu, a następnie ratyfikując ją rękoma parlamentarzystów i ówczesnego prezydenta Bronisława Komorowskiego, zobowiązała się do niszczenia polskiej tradycji i kultury. Wszystko w imię genderowej i feministycznej walki z mitycznymi „stereotypowymi rolami płciowymi”.

I choć prominentni politycy Prawa i Sprawiedliwości na przestrzeni lat wielokrotnie obiecywali, że rozwiążą temat tej szkodliwej konwencji, to nadal nie wywiązali się ze swojej obietnicy. „Oczekuję, że wypełnią Państwo swoją przedwyborczą obietnicę i wypowiedzą konwencję stambulską. Są Państwo to winni zarówno tym, którzy oddali swój głos na Prawo i Sprawiedliwość, jak i milionom Polaków, którym leży na sercu przyszłość naszej Ojczyzny” – tak kończą swoje petycje sygnatariusze.

I choć podpisy zostały już złożone w kancelarii premiera, organizatorzy nadal prowadzą zbiórkę. Dlatego zapraszamy tych, którzy jeszcze nie poparli tego niezwykle ważnego apelu, aby zrobili to niezwłocznie! Wystarczy wejść na stronę zatrzymajgender.pl.

PiotrSkarga.pl

Dzięki wsparcia Darczyńców z Polski i zbiórce zorganizowanej przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi w Sudanie Południowym zbudowane zostały dwie kaplice pod wezwaniem Chrystusa Króla. Wierni z jednego z najbiedniejszych krajów świata, zmęczonego konfliktami wewnętrznymi, mogą teraz w dobrych warunkach modlić się o pokój w swojej ojczyźnie i przemiany duchowe, bez których trudno sobie wyobrazić spokojne i godne życie.
Młodzi ludzie przygotowujący się do wejścia w dorosłość, ale często już uczestniczący w pełni w życiu społecznym, politycznym i gospodarczym, niebawem przejmą stery i wezmą na siebie odpowiedzialność za przyszłość Polski. Do jakich wartości będą się odwoływać? Kto będzie dla nich drogowskazem? Jaką przyszłość naszej Ojczyzny będą tworzyć? Na te pytania będziemy starali się znaleźć odpowiedź podczas konferencji pt. „Co się stało z polską młodzieżą?”, która odbędzie się w formule online na kanale PCh24TV. Początek konferencji o godzinie 18:00 we wtorek 8 grudnia.
Współpraca Misjonarzy Kombonianów Serca Jezusowego, Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie i Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi pięknie zaowocowała. W 2019 roku dzięki hojności Darczyńców Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi, w krótkim czasie udało się zebrać aż 200 tysięcy złotych na budowę dwóch kaplic w Sudanie Południowym. Teraz wierni mogą korzystać z tych budynków.
Prezydent Miasta Krakowa, prof. Jacek Majchrowski zabrał głos w sprawie tzw. ogólnopolskiego strajku kobiet oraz protestów środowisk radykalnie lewicowych i proaborcyjnych, które od ponad tygodnia odbywają się na ulicach polskich miast, w tym także na ulicach podwawelskiego grodu. Protesty są reakcją wspomnianych środowisk na wyrok Trybunału Konstytucyjnego stwierdzający niezgodność z konstytucją tzw. aborcji eugenicznej.
Niespotykana do tej pory skala agresji wobec wiary katolickiej, świątyń i duchownych przelała czarę goryczy. Już wiemy, że pobłażanie lewackiej ideologii nie prowadzi do łagodzenia podziałów, tylko ośmiela do coraz silniejszych ataków na Kościół Powszechny. Wierni, widząc rosnące zagrożenie zniszczenia dorobku cywilizacji łacińskiej, jednoczą się w grupy samoobrony, które będą bronić wartości chrześcijańskich i świątyń.