Ponad 52 tysiące podpisów złożonych przeciwko genderowej konwencji stambulskiej

2020-08-13 00:00:00
Ponad 52 tysiące podpisów złożonych przeciwko genderowej konwencji stambulskiej

Ponad 52 tysiące podpisów, które złożyli Polacy w ramach akcji Wyrzućmy konwencję gender z Polski!, trafiło do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Mateusza Morawieckiego. To mocny głos obywateli, którzy domagają się od polskiego rządu wypowiedzenia konwencji stambulskiej. Swój podpis nadal można złożyć na stronie zatrzymajgender.pl.

Sygnatariusze petycji oczekują, aby rząd, na którego czele stoi premier Morawiecki, złożył uchwałę z wnioskiem o wypowiedzenie konwencji stambulskiej. Na podstawie tego wniosku, parlament będzie mógł przyjąć ustawę wyrażającą zgodę na zakończenie tego szkodliwego traktatu, a na koniec prezydent Andrzej Duda podpisać ustawę i ratyfikować wypowiedzenie.

Dlaczego wypowiedzenie błędnie określanego „konwencją antyprzemocową” traktatu międzynarodowego jest tak ważne? Opiera się ona na ideologii gender, która twierdzi, że płeć jest konstruktem społecznym, a różnice biologiczne nie mają żadnego znaczenia. Zakłada ona również walkę płci, która jest konsekwencją rzekomej opresji narzuconej przez mężczyzn kobietom na przestrzeni dziejów. Konwencja nie zawiera w sobie również najistotniejszego powodu przemocy w rodzinach, jakimi są różnego rodzaju patologie czy alkoholizm, a twierdzi, że problemem jest „dominacja mężczyzn”, religia i tradycja.

W 2014 roku rząd Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego wplątał nasz kraj w „prawo”, które nie tylko łamie polską konstytucję, ale również uderza w wartości chrześcijańskie i zagraża polskim rodzinom. Ówczesna władza podpisując konwencję ze Stambułu, a następnie ratyfikując ją rękoma parlamentarzystów i ówczesnego prezydenta Bronisława Komorowskiego, zobowiązała się do niszczenia polskiej tradycji i kultury. Wszystko w imię genderowej i feministycznej walki z mitycznymi „stereotypowymi rolami płciowymi”.

I choć prominentni politycy Prawa i Sprawiedliwości na przestrzeni lat wielokrotnie obiecywali, że rozwiążą temat tej szkodliwej konwencji, to nadal nie wywiązali się ze swojej obietnicy. „Oczekuję, że wypełnią Państwo swoją przedwyborczą obietnicę i wypowiedzą konwencję stambulską. Są Państwo to winni zarówno tym, którzy oddali swój głos na Prawo i Sprawiedliwość, jak i milionom Polaków, którym leży na sercu przyszłość naszej Ojczyzny” – tak kończą swoje petycje sygnatariusze.

I choć podpisy zostały już złożone w kancelarii premiera, organizatorzy nadal prowadzą zbiórkę. Dlatego zapraszamy tych, którzy jeszcze nie poparli tego niezwykle ważnego apelu, aby zrobili to niezwłocznie! Wystarczy wejść na stronę zatrzymajgender.pl.

PiotrSkarga.pl

Zaledwie w ciągu kilku dni możesz otrzymać od nas poświęcony przez kapłana Cudowny Medalik, aby podarować go swoim bliskim. Do wykonanego na polecenie i na podstawie słów Matki Bożej medalika dołączymy również pobożną Nowennę do Najświętszej Maryi Panny od Cudownego Medalika. Wystarczy, że wypełnisz krótki formularz na stronie kampanii Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi „Dar Maryi” https://darmaryi.pl/ lub zadzwonisz do nas pod numer 12 423 44 23, a Medalik i Nowenna będą Twoje!
Ulicami Krakowa - z inicjatywy Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi - już po raz dwunasty przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. Hasłem tegorocznego wydarzenia było: „Polska wymiera – w dzieciach nadzieja”. Organizatorzy i uczestnicy podkreślali, że spotykają się w okolicznościach intensywnego ataku politycznego na instytucję rodziny, ale radosna atmosfera marszu podtrzymuje nadzieję, że polska rodzina – Bogiem silna – pokona wszelkie przeciwności.
Krakowski Klub Polonia Christiana oraz portal PCh24.pl zapraszają na ostatnie przed wakacjami spotkanie. Tym razem naszymi gośćmi będą: red. Witold Gadowski, red. Radosław Pogoda, red. Łukasz Warzecha i red. Łukasz Karpiel, którzy w ramach naszego - cieszącego się bardzo dużą popularnością i zainteresowaniem w całej Polsce - cyklu "Prawy Prosty PLUS" z udziałem publiczności dokonają politycznego podsumowania pierwszych sześciu miesięcy 2026 roku.
- Zwracam się z naglącym apelem do ziemi, wzywam prawdziwych uczniów Boga żyjącego i królującego w Niebie, wzywam prawdziwych naśladowców Chrystusa, wzywam Moje dzieci, Moich prawdziwych czcicieli, wzywam wreszcie apostołów czasów ostatnich, wiernych uczniów Jezusa Chrystusa – wołała Matka Boża podczas objawień we francuskim La Salette. Odpowiedzmy na Jej słowa. Nie pozostańmy obojętni!
We czwartek, 18 czerwca, serdecznie zapraszamy na siódme i ostatnie przed wakacjami spotkanie z cyklu "Dekalog w prawie i rzeczywistości społecznej", przypominającego nauczanie św. Jana Pawła II z IV pielgrzymki do Ojczyzny (1991).