Powstrzymać promocję homoseksualizmu

2007-04-12
Powstrzymać promocję homoseksualizmu

Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im ks. Piotra Skargi zorganizowało kolejną akcję plakatową pod hasłem: STOP PROMOCJI HOMOSEKSUALIZMU W KRAKOWIE. Kampania SKCh związana jest z zaplanowanym na 21 kwietnia marszem homoseksualistów ulicami Starego Miasta w Krakowie, który ma być głównym punktem programu tzw. Dni Kultury Lesbijsko-Gejowskiej.

Chcemy w ten sposób zaprotestować przeciw kolejnej prowokacji lobby homoseksualnego oraz przypomnieć społeczności naszego miasta o dotychczasowych, skandalicznych imprezach zorganizowanych przez to środowisko w Krakowie.

Przypominamy więc o zeszłorocznym marszu pederastów w czasie którego doszło do zbezczeszczenia Grobu Nieznanego Żołnierza na Placu Matejki. Przypominamy także o "warsztatach" na temat AIDS dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych w Urzędzie Miasta Krakowa w 2005 roku, podczas których rozprowadzane były wśród uczniów krakowskich szkół materiały promujące perwersyjne praktyki homoseksualne. Są to tylko niektóre homoseksualne ekscesy mające miejsce w naszym mieście, na które chcieliśmy zwrócić uwagę.

Jednocześnie informujemy mieszkańców, że mają prawo żądać od prezydenta Krakowa, aby zakazał przemarszu homoseksualistów ulicami grodu pod Wawelem ze względu na zagrożenie moralności publicznej.
Mamy nadzieję, że mieszkańcy Krakowa podczas kolejnych wyborów samorządowych nie będą głosować na tych, którzy ułatwiają promocję homoseksualizmu w naszym mieście.

Cieszy natomiast fakt, że w odróżnieniu od lat ubiegłych, żadna instytucja publiczna nie zdecydowała się na współudział czy też udostępnienie swoich pomieszczeń na imprezy organizowane przez homoseksualistów. Oznacza to, że środowiska homoseksualne znalazły się w impasie i nie ma zgody opinii publicznej na promowanie zachowań homoseksualnych.

Piotr Kucharski
Rośnie lista miejscowości, w których w niedzielę 15 maja odbędą się Procesje Różańcowe za Polskę. Dzień organizacji procesji łączy dwa ważne święta – w sobotę 14 maja przypada w tym roku święto Matki Bożej Łaskawej, patronki Warszawy, poniedziałek 16 maja to dzień liturgicznego wspomnienia św. Andrzeja Boboli, męczennika i patrona Polski.
- Chwilę przed atakiem Rosji na Ukrainę, na Ukrainie wprowadzono prawo niereglamentowania i nierejestrowania broni. Taka legislacja jest potrzebna również w naszym kraju, póki ryzyko wojny nie jest bezpośrednie. Jeśli będziemy ją planować na ostatnią chwilę, to ona obywatelom nie pomoże – mówił Jacek Hoga na łamach portalu „Siódma9.pl”. Spotkanie z prezesem Fundacji Ad Arma w ramach Klubów „Polonia Christiana” odbędzie się w czwartek 19 maja w Krakowie.
Czy władze samorządowe, szczególnie w dużych miastach, przy wydawaniu milionów złotych z lokalnych budżetów biorą pod uwagę potrzeby i opinie mieszkańców? Takie pytanie rodzi się po analizie raportu „Gdzie naprawdę potrzebna jest zieleń?” opracowanego na podstawie badania opinii, które zrealizowało Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi. Udostępniamy Państwu pełną wersję raportu, w którym mieszkańcy Małopolski poddali głębokiej krytyce poczynania władz Krakowa.
Zieleń na zabetonowanych blokowiskach czy posadzenie drzewa na zabytkowym placu Starego Miasta? Zakup sprzętu dla szpitali czy kolejna droga i niekonieczna przebudowa przestrzeni publicznej? Co sądzą mieszkańcy Krakowa oraz osoby czujące związek z Krakowem o polityce władz miasta w zakresie urządzania terenów zielonych i rekreacyjnych? O tym zostaną poinformowani dziennikarze podczas briefiengu pod Urzędem Miasta Krakowa już 12 maja o godzinie 12.00.
Pod koniec kwietnia przedstawiciele Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi udali się do klasztoru sióstr augustianek w Krakowie na spotkanie z wyjątkowymi gośćmi. Przez kilka dni przebywała tu bowiem delegacja z Cascii, na czele z ojcem Luciano De Michieli’m, rektorem sanktuarium św. Rity i burmistrzem miasta Mario De Carolis’em. Oficjele docenili wkład Stowarzyszenia w propagowanie kultu św. Rity, przekazując na ręce naszych przedstawicieli piękne upominki.