Poznaj bohaterstwo Mary Wagner. Klub Polonia Christiana zaprasza 17 kwietnia do podkarpackich Ropczyc

2024-04-09 00:00:00
Poznaj bohaterstwo Mary Wagner. Klub Polonia Christiana zaprasza 17 kwietnia do podkarpackich Ropczyc

Wychowana w chrześcijańskiej rodzinie, szanującej wartość każdego życia, Mary Wagner jest prawdziwą bohaterką naszych czasów. Czasów pełnych zakłamania i budowania fałszywej moralności, która zabijanie dzieci nazywa „wolnością”. O życiu i odwadze działania Mary Wagner, kanadyjskiej działaczki wielokrotnie więzionej za obronę nienarodzonych, opowie w Ropczycach Jacek Kotula, podkarpacki aktywista pro-life. Zapraszamy Państwa na środę 17 kwietnia do Ropczyc, na spotkanie w Powiatowym Centrum Edukacji Kulturalnej przy ul. Mickiewicza 10.

 

Rodzinna atmosfera, szacunek do życia

 

Poznając życiorys i działania Mary Wagner, która od lat broni życia niewinnych dzieci zabijanych w łonie matki, uczymy się szacunku do tego, co we współczesnym świecie jeszcze dowodzi naszego humanitaryzmu, jeszcze odróżnia nas od świata zmaterializowanego i pozbawionego ducha.

 

Wprowadzenie do publicznej debaty przez zwolenników aborcji całego szeregu terminów fałszujących rzeczywistość powoduje, że stan umysłów – szczególnie ludzi młodych – jest budowany przez językowe manipulacje. Przez przekłamania i propagandę lewicową zabicie dziecka w łonie matki sprowadzono do „prawa kobiety” a z kolei fundamentalnego prawa do życia odmawia się bezbronnej istocie ludzkiej, która od swojej matki ma prawo oczekiwać ochrony i opieki.

 

Jak wielkie znaczenie na budowanie świadomości i przejmowania zdobyczy cywilizacji życia ma dom i dobre wychowanie świadczą słowa samej Mary Wagner…

 

– Przykłady postawy przychylnej życiu obserwowałam od najmłodszych lat we własnym domu. Jestem trzecim w kolejności dzieckiem w rodzinie liczącej dwanaścioro potomstwa, przy czym czwórka spośród nas pochodzi z adopcji. Mama dwukrotnie przeżywała wielkie problemy związane z donoszeniem ciąży. Mój braciszek John niestety zmarł, w drugim przypadku dziecko się urodziło, chociaż z poważnymi komplikacjami. Obserwowałam heroizm matki, jej zdolność do poświęcenia się dla ocalenia życia, które nosi pod sercem. Z kolei mój ojciec po legalizacji tzw. aborcji w Kanadzie w 1969 roku szybko włączył się w ruch pro‑life. Ważnym czynnikiem, który ukierunkował mnie w stronę zaangażowania na rzecz obrony życia była wizyta w obozie Auschwitz w 1997 roku. Zwróciłam uwagę na to, że w księdze gości pojawiały się często wpisy odwiedzających, takie jak: Nigdy więcej takich zbrodni. Zdałam sobie wówczas sprawę z tego, że zbrodnie na większą skalę, dokonywane w białych rękawiczkach, popełniane są każdego dnia w odniesieniu do dzieci nienarodzonych – mówiła Mary Wagner w wywiadzie w dwumiesięczniku „Przymierze z Maryją”, wydawanym przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi.

 

Siła z wiary i rodzinnego wychowania

 

Tak ukształtowana rodzinnie i wiarą Mary Wagner od lat budzi podziw w konsekwentnym przypominaniu o tym, co najważniejsze, bez czego ludzkość nie będzie mieć przyszłości. I nie tylko o kwestie demograficzne rozbija się dzisiaj pytanie o to, dokąd zaprowadzi nas cywilizacja śmierci, bagatelizująca życie dzieci nienarodzonych, prawo do godności małych dzieci, czy też prawo do spokojnej starości osób w wieku senioralnym.

 

Podstawowe pytanie o wizję świata dotyczy przede wszystkim kwestii moralnych – czy uda się zatrzymać upadek społeczeństw, które starają się zagłuszyć sumienie i zdrowy rozsądek, wiążące się z obroną życia od poczęcia do naturalnej śmierci?

 

Dzisiaj, w bogacących się społeczeństwach, świat materialny, a wraz z nim osobistą przyjemność i komfort emocjonalny, przedkłada się ponad zasady moralne. Media głównego nurtu, politycy, aparat prawa i agenci wpływu antykultury robią wszystko, aby zabić w nas wrażliwość na krzywdę bezbronnych.

 

Czym naraża im się kanadyjska aktywistka pro-life? Otóż nawet tym, że kobietom i lekarzom w klinikach aborcyjnych rozdaje medaliki i róże, modli się o ocalenie dzieci skazywanych na zabicie przez rodziców i medyków. Za te „winy” przesiedziała w więzieniu już kilka lat. Sankcje aparatu przymusu państwowego i wymiaru niesprawiedliwości nie ugięły jej. Cały czas głośno mówi, że nie zamierza ustępować w walce o obronę życia poczętego.

 

Za życiem – zawsze i wszędzie

 

Obserwując zmiany w prawie stanowionym przez obywateli w krajach bogatego Zachodu i absurdalne pomysły forsowane w polskich organach władzy widzimy, że środowiska laickie, libertyńskie i proaborcyjne w naszej Ojczyźnie nabrały właśnie wiatru w żagle.

 

Ich maksymalistycznie antyludzkie żądania, cofające Polskę w rozwoju cywilizacyjnym, są niemal kalką atykulturalnej rewolucji, uderzającej w prawo do wolności i w prawo do życia.

O tym, że ustępowanie wrogom życia nie powinno mieć miejsca a rolą każdego katolika jest zawsze i wszędzie stawać w obronie ludzkiego życia i godności mówiła Mary Wagner w wspomnianym wcześniej wywiadzie dla „Przymierza z Maryją”.

 

- Gdy w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie zalegalizowano zabijanie dzieci nienarodzonych, Joan Bell, jedna z pierwszych uczestniczek ruchu pro‑life oczekiwała, że Kościół katolicki powstanie przeciwko temu w sposób bardzo zdecydowany. Jak uczył nas św. Tomasz z Akwinu, niesprawiedliwe prawo nie ma tak naprawdę mocy, nie zobowiązuje nas w naszych sumieniach. Niestety, zabrakło odpowiedniej reakcji ze strony tych, którzy jako pierwsi powinni zabrać głos w tej sprawie. Poszliśmy więc na pewien kompromis, pogodziliśmy się z tym, że tak zwana aborcja jest zalegalizowana, i nie chcemy zbyt ekspresyjnie zachowywać się wobec tej zbrodni. A świadectwa takich osób, jak Joan Bell, mówią nam, że właśnie metoda takich małych kroków, polegająca na przykład na podejmowaniu tego tematu w miejscu pracy czy w rodzinie, może niekiedy prędzej przynieść konkretne skutki niż duże działania strategiczne, nakierowane na zmianę prawa – tak swoją powinność pracy oddolnej przedstawiła bohaterka naszych czasów w wywiadzie dla dwumiesięcznika Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi.

 

Czas obudzić sumienia

 

Działalność Mary Wagner burzy spokój uśpionych sumień zachodniego społeczeństwa, odartego z refleksji nad wymiarem tragedii zabijania milionów dzieci nienarodzonych. Nie dajmy się więc uśpić w naszym kraju i skorzystajmy z spotkania w Ropczycach, na którym życie i działalność kanadyjskiej bohaterki ruchu pro-life przybliży nam Jacek Kotula, znany na Podkarpaciu z akcji uświadamiających potrzebę obrony życia nienarodzonych.

 

Zapraszamy Państwa serdecznie i zachęcamy do podzielenia się informacją o spotkaniu zatytułowanym „ w Ropczycach z znajomymi. Wstęp na Kluby „Polonia Christiana” jest wolny!

 

Pamiętajmy – 17 kwietnia o godz. 17.00 w Powiatowym Centrum Edukacji Kulturalnej przy ul. Mickiewicza 10 w Ropczycach rozpocznie się spotkanie poświęcone Mary Wagner – odważnej kobiecie, dającej nam przykład chrześcijańskiego postępowania w czasach zagubienia moralnego.

 

Klub „Polonia Christiana”

Oto ten moment: dajmy zdecydowną i liczną odpowiedź wrogom życia i rodziny! Zapraszamy na wielką manifestację poparcia dla podstaw naszej cywilizacji. Tegoroczny Marsz dla Życia i Rodziny w Krakowie będzie wyjątkowy. Oczy świata zwracają się bowiem na Polskę, w której znów rozgrywa się bitwa o życie setek tysięcy dzieci. Wykorzystajmy to w dobrym celu!
Zamęt społeczny, manipulacje ludzkimi umysłami i przedkładanie obcych interesów ponad dobro Ojczyzny, połączone z eskalacją napięcia wewnątrz narodu, zawsze prowadzą do tragedii i upadków. W trudnych czasach trzeciej dekady XXI wieku odwołajmy się do św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. O tym wyjątkowym duchownym opowie Dorota Niedźwiecka na spotkaniu Klubu „Polonia Christiana” w Gorzowie Wielkopolskim...
Doceniony przez Kościół i wyniesiony na ołtarze św. Szarbel to przykład duchownego żyjącego w całkowitej zgodzie z Panem Bogiem, w pełni powierzającego Stwórcy swoją pracę i modlitwę. O życiu i cudach dokonywanych do dzisiaj przez św. Szarbela opowie w trzech miejscowościach Podkarpacia znany działacz katolicki Jacek Kotula. Spotkania organizowane w ramach Klubów „Polonia Christiana”, w obecności relikwii św. Szarbela, będą dobrą okazją do pogłębienia wiedzy o XIX-wiecznym duchownym, określanym jako „święty Bogiem upojony”.
To będzie prelekcja niezwykle ciekawa, dotykająca najważniejszego wydarzenia politycznego najbliższych tygodni - wyborów do Parlamentu Europejskiego. Naszym gościem w warszawskim „Klubie” będzie dr hab. prof. KUL Mieczysław Ryba. Temat spotkania to „Wybory do Parlamentu Europejskiego: podległość czy suwerenność Polski?". Wstęp wolny!
Od antypedagogiki do antyedukacji - czy w tym kierunku musi zmierzać polski system edukacyjny? Jakie są alternatywy? To pytania ważne nie tylko dla tych, którzy mają dzieci w wieku szkolnym. To dyskusja pokoleniowa, traktująca o przyszłości naszego kraju - bo, jak prawił kanclerz Zamoyski, „takie będą rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie”. Do tej dyskusji zapraszamy w ramach najbliższego spotkania naszego „Klubu” w Opolu.