Prapremiera filmu „Via Dolorsa – Droga Zbawienia” zbliża się wielkimi krokami

2020-04-17
Prapremiera filmu „Via Dolorsa – Droga Zbawienia” zbliża się wielkimi krokami

Zakończyła się zbiórka środków na produkcję filmu „Via Dolorsa – Droga Zbawienia”. Dzięki wsparciu 1073 Darczyńców zebraliśmy ponad 77 tysięcy złotych, dlatego możemy oficjalnie poinformować, że nasz film już na pewno ujrzy światło dzienne.

„Via Dolorosa – Droga Zbawienia” to najnowszy film poświęcony Drodze Krzyżowej, męczeńskiej śmierci i zmartwychwstaniu Pana Jezusa, realizowany przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi.

Aby jak najwierniej oddać sens wydarzeń sprzed dwóch tysięcy lat, twórcy zaprezentują w nim materiały wideo nagrane w Ziemi Świętej - miejscu, gdzie cierpiał, został zabity i zmartwychwstał Jezus Chrystus. Ponadto film zostanie wzbogacony wartościowymi komentarzami ks. prof. Waldemara Chrostowskiego, wybitnego teologa i biblisty.

W tym miejscu pragniemy poinformować, że udało nam się namówić do współpracy dwóch znakomitych muzyków: Szymona Szewczyka, autora muzyki do wielu filmów fabularnych i dokumentalnych o tematyce religijnej, który zadbał o muzyczny motyw przewodni produkcji oraz Kamila Radzimowskiego, który wykonał muzykę ilustracyjną do naszego dokumentu.

Ostatnie szlify

Na stronie internetowej www.ViaDolorosa.pl właśnie zakończyła się zbiórka środków na produkcję tego niezwykle potrzebnego filmu. Dzięki wsparciu 1073 Darczyńców zebraliśmy ponad 77 tysięcy złotych, co pozwoli wyprodukować dokument, przeprowadzić po premierze szeroką promocję filmu w mediach społecznościowych i na katolickich portalach, a ponadto w przyszłości rozwinąć nasz projekt „Dla Duszy”.

Według aktualnych informacji, wszystkie prace nad filmem zakończą się pod koniec maja. Oznacza to, że już 24 czerwca wszyscy nasi Darczyńcy otrzymają dostęp do filmu w wersji online. Wtedy też rozpoczniemy wysyłkę pakietów z dokumentem na płycie DVD i prezentami.

Film „Via Dolorosa – Droga Zbawienia”  powstaje w ramach projektu  „Dla Duszy”, w którym Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi dostarcza internautom wartościową lekturę duchową. Jako pierwszy pod logo „Dla Duszy” powstał cykl newsletterów - dwa razy w miesiącu może otrzymywać je każdy, kto zapisze się na bezpłatną subskrypcję.

PiotrSkarga.pl

Po skandalicznym „wyczynie” przedstawicieli skrajnej lewicy, którzy sprofanowali pomnik Chrystusa dźwigającego krzyż, znajdujący się przed bazyliką świętego Krzyża na warszawskim Krakowskim Przedmieściu, na portalu Protestuj.pl zamieszczono petycję, z apelem do władz o surowe ukaranie sprawców. Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zachęca swoich Przyjaciół i Darczyńców, aby licznie włączyli się w akcję masowego protestu przeciwko profanacji świętych dla katolików i Polaków symboli.
Kolejna akcja prowadzona przez nasze Stowarzyszenie zakończona! W kampanii Od zarazy wybaw nas, Panie, której uczestnicy mogli otrzymać e-book o tym samym tytule, wzięło udział ponad 1000 osób. W ich intencji została odprawiona Msza Święta w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego w dniu wspomnienia świętego Szymona z Lipnicy.
Stowarzyszenie Kultury Prawnej Ordo Iuris zorganizowało zbiórkę podpisów pod międzynarodową petycją, której celem jest powstrzymanie Konwencji Stambulskiej i wypowiedzenie jej przez europejskie rządy. Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zachęca wszystkich swoich Przyjaciół, którym bliskie są konserwatywne wartości, do wsparcia jej swoim podpisem, który można złożyć tutaj!
Już ponad 17 tysięcy Polaków podpisało petycję skierowaną do Very Jourowej, wiceprzewodniczącej Komisji Europejskiej, domagając się zaprzestania szantażu na polskich samorządowcach, którzy podpisali Samorządową Kartę Praw Rodziny. Swój sprzeciw można wyrazić na stronie protestuj.pl, gdzie został zamieszczony list do Komisarz odpowiedzialnej za kwestie praworządności.
Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i święto Niepokalanego Serca Maryi to święta, które są szczególnie bliskie wszystkim pobożnym i tradycyjnym katolikom. Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zachęca wszystkich wiernych szczególnie do poświęcenia się Bożemu Sercu. Taki akt wraz Tarczą Najświętszego Serca Jezusowego, można otrzymać, biorąc udział w kampanii Zaufaj Bożemu Sercu. Dotychczas w ramach tej akcji, za pośrednictwem strony sercejezusa.pl, pakiet otrzymało już 638 042 osoby.