Prapremiera filmu „Via Dolorsa – Droga Zbawienia” zbliża się wielkimi krokami

2020-04-17
Prapremiera filmu „Via Dolorsa – Droga Zbawienia” zbliża się wielkimi krokami

Zakończyła się zbiórka środków na produkcję filmu „Via Dolorsa – Droga Zbawienia”. Dzięki wsparciu 1073 Darczyńców zebraliśmy ponad 77 tysięcy złotych, dlatego możemy oficjalnie poinformować, że nasz film już na pewno ujrzy światło dzienne.

„Via Dolorosa – Droga Zbawienia” to najnowszy film poświęcony Drodze Krzyżowej, męczeńskiej śmierci i zmartwychwstaniu Pana Jezusa, realizowany przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi.

Aby jak najwierniej oddać sens wydarzeń sprzed dwóch tysięcy lat, twórcy zaprezentują w nim materiały wideo nagrane w Ziemi Świętej - miejscu, gdzie cierpiał, został zabity i zmartwychwstał Jezus Chrystus. Ponadto film zostanie wzbogacony wartościowymi komentarzami ks. prof. Waldemara Chrostowskiego, wybitnego teologa i biblisty.

W tym miejscu pragniemy poinformować, że udało nam się namówić do współpracy dwóch znakomitych muzyków: Szymona Szewczyka, autora muzyki do wielu filmów fabularnych i dokumentalnych o tematyce religijnej, który zadbał o muzyczny motyw przewodni produkcji oraz Kamila Radzimowskiego, który wykonał muzykę ilustracyjną do naszego dokumentu.

Ostatnie szlify

Na stronie internetowej www.ViaDolorosa.pl właśnie zakończyła się zbiórka środków na produkcję tego niezwykle potrzebnego filmu. Dzięki wsparciu 1073 Darczyńców zebraliśmy ponad 77 tysięcy złotych, co pozwoli wyprodukować dokument, przeprowadzić po premierze szeroką promocję filmu w mediach społecznościowych i na katolickich portalach, a ponadto w przyszłości rozwinąć nasz projekt „Dla Duszy”.

Według aktualnych informacji, wszystkie prace nad filmem zakończą się pod koniec maja. Oznacza to, że już 24 czerwca wszyscy nasi Darczyńcy otrzymają dostęp do filmu w wersji online. Wtedy też rozpoczniemy wysyłkę pakietów z dokumentem na płycie DVD i prezentami.

Film „Via Dolorosa – Droga Zbawienia”  powstaje w ramach projektu  „Dla Duszy”, w którym Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi dostarcza internautom wartościową lekturę duchową. Jako pierwszy pod logo „Dla Duszy” powstał cykl newsletterów - dwa razy w miesiącu może otrzymywać je każdy, kto zapisze się na bezpłatną subskrypcję.

PiotrSkarga.pl

Dzwonnica klasztoru świętego Benedykta w Nursji, która ucierpiała na skutek trzęsienia ziemi w 2016 roku, została odbudowana! Stało się to między innymi dzięki wsparciu uczestników naszej akcji Święty Benedykcie – broń mnie ode złego! Za każdego, kto włączył się w tę kampanię, 22 maja w klasztorze w Nursji została odprawiona Msza Święta.
Księga z wyrazami poparcia złożonymi przez wiernych w ramach akcji zorganizowanej na platformie protestuj.pl trafiła do rąk abp. Andrzeja Dzięgi. Pamiątkową księgę przekazali członkowie zarządu Stowarzyszenia im. Ks. Piotra Skargi: Sławomir Olejniczak i Sławomir Skiba.
Dobiegła końca druga edycja kampanii „Twoja róża u świętej Rity w Cascii”. Tym razem wierni z Polski przekazali do Sanktuarium świętej Rity aż 3880 róż. Za wszystkich uczestników akcji, 21 maja, w wigilię wspomnienia orędowniczki w sprawach trudnych i beznadziejnych, została odprawiona Msza Święta.
W 2019 roku Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przy poparciu Misjonarzy Kombonianów Serca Jezusowego oraz Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie przeprowadziło zbiórkę środków na budowę dwóch kaplic w diecezji Rumbek w Sudanie Południowym. Z radością możemy ogłosić, że pierwsza z nich, w miejscowości Kowic, jest już gotowa!
Polscy katolicy poprzez serwis Protestuj.pl apelują do premiera Mateusza Morawieckiego o zniesienie restrykcji wobec wiernych, którzy chcą uczestniczyć w nabożeństwach. Petycję podpisało już blisko 30 tysięcy osób. To jednak nie koniec.