Prezes Stowarzyszenia im. Ks. Piotra Skargi składa świąteczne życzenia

2019-04-21
Prezes Stowarzyszenia im. Ks. Piotra Skargi składa świąteczne życzenia

„Czymże jest śmierć, jeśli nie długim i głębokim snem, z którego Bóg obudzi człowieka?” (św. Augustyn)

 

Zwycięstwo Jezusa Chrystusa przypomina nam o tym, że każda śmierć naszego życia została już pokonana i znalazła w Nim swój sens.

Niech czas, w którym będziemy przeżywać radość z Paschalnego Zwycięstwa ożywia w nas pragnienie walki ze słabościami naszej ludzkiej natury i przypomina nam, że żyjemy nie tylko dla siebie,

ale dla Zmartwychwstałego Jezusa

w nadziei otrzymania nagrody życia wiecznego.

Niech zmartwychwstały Bóg będzie dla nas wszystkich źródłem światła w życiu doczesnym

i na drodze do wieczności

 

życzy

 

 

Sławomir Olejniczak

Prezes Stowarzyszenia

W czasie, kiedy zło coraz mocniej nas atakuje, potrzebna jest gorliwa modlitwa. Dlatego też zachęcamy do wspólnej modlitwy Różańcowej w intencji odnowy moralnej Polski i Polaków w wielu polskich miastach. Poniżej prezentujemy daty i miejsca, gdzie w najbliższych tygodniach odbędą się publiczne Różańce.
Klub Polonia Christiana zaprasza na kolejne pasjonujące spotkania w polskich miastach. W tym miesiącu będziemy gościć wielu znakomitych prelegentów m.in.: ks. prof. Tadeusza Guza, dr Aldonę Ciborowską czy mec. Jerzego Kwaśniewskiego.
Ostatnie kilkadziesiąt lat nauczania niemieckich pasterzy dowodzi niestety smutnej prawdzie o tym, że za Odrą ginie katolicka wiara. Jak to możliwe? Czy Watykan akceptuje tak zwane "nowoczesne oblicze Kościoła"?
Pomimo wielokrotnie składanych obietnic, licznych opinii prawników i ponad 36 tysięcy podpisów pod petycją do premiera Mateusza Morawieckiego, rząd nie podjął decyzji o rozpoczęciu procedury wypowiedzenia tzw. konwencji stambulskiej, promującej niebezpieczną ideologię gender. Konwencję może jednak obalić Trybunał Konstytucyjny. Wystartowała właśnie zbiórka podpisów pod apelem do posłów na Sejm RP o zaskarżenie traktatu do Trybunału.
Serdecznie zapraszamy do udziału w naszej najnowszej akcji Twoja róża u św. Rity z Cascii. Chcąc podziękować św. Ricie za opiekę nad nami, pragniemy, aby każdy czciciel orędowniczki w sprawach trudnych i beznadziejnych mógł ofiarować jej swoją prawdziwą czerwoną różę. Aby poznać szczegóły tej inicjatywy, a następnie do niej dołączyć, wystarczy kliknąć w ten link.