Prezydent Jacek Majchrowski po stronie antychrześcijańskiej rewolty

2020-11-03
Prezydent Jacek Majchrowski po stronie antychrześcijańskiej rewolty

Prezydent Miasta Krakowa, prof. Jacek Majchrowski zabrał głos w sprawie tzw. ogólnopolskiego strajku kobiet oraz protestów środowisk radykalnie lewicowych i proaborcyjnych, które od ponad tygodnia odbywają się na ulicach polskich miast, w tym także na ulicach podwawelskiego grodu. Protesty są reakcją wspomnianych środowisk na wyrok Trybunału Konstytucyjnego stwierdzający niezgodność z konstytucją tzw. aborcji eugenicznej.

Ku zdumieniu mieszkańców Krakowa, prezydent jednoznacznie stanął po stronie antychrześcijańskiej rewolty. Profesor Majchrowski zezwolił wszystkim pracownicom magistratu na uczestnictwo w ogólnopolskim strajku. Jest to skandaliczna decyzja przynajmniej z dwóch powodów. Przede wszystkim prezydent Krakowa swą decyzją zachęcił pracujące w magistracie kobiety, by przyłączyły się do antychrześcijańskiej awantury, a ponadto dał przyzwolenie na czasowe zawieszenie przez nie swych obowiązków zawodowych. Pokazał tym samym, że nie liczy się z faktem, iż urzędniczki opłacane są z pieniędzy podatników.

To jednak nie wszystko. Prezydent poinformował, że ze względu na pandemię, Straż Miejska Miasta Krakowa na polecenie Wojewody Małopolskiego przeszła do dyspozycji Komendanta Miejskiego Policji, po czym wydał oświadczenie: Muszą Państwo wiedzieć, że zakazałem komendantowi Straży Miejskiej wykonywania zadań, które nie wiążą się bezpośrednio z zagrożeniem epidemicznym. Krakowscy strażnicy mają zakaz ochraniania na polecenie policji obiektów, także tych będących siedzibami partii czy urzędów, obiektów sakralnych oraz uczestniczenia w ochranianiu demonstracji, jeżeli ich tematyka nie jest bezpośrednio związana z pandemią.

Kuriozalne zrównanie „obiektów sakralnych” z „urzędami” czy „siedzibami partii” oraz zakaz ochrony tych pierwszych przez Straż Miejską ukazuje jednoznacznie, po której stronie sporu opowiedział się główny włodarz Krakowa – Miasta, które wydało lub ukształtowało m.in. św. Królową Jadwigę, św. Stanisława Kazimierczyka, św. Jana Kantego, św. Szymona z Lipnicy czy św. Jana Pawła II.

W związku z powyższym warto zapytać urzędującego od 18 lat prof. Majchrowskiego: Panie Prezydencie, kto Panu dał prawo do tego, by traktować królewski Kraków, miasto świętych, jak własny folwark, który pod Pana zarządem odwraca się od swych pięknych katolickich tradycji?

Czy naprawdę uważa Pan, że wspaniałe krakowskie świątynie, przyciągające do naszego Miasta rzesze wiernych, pielgrzymów i turystów, nie zasługują na ochronę przed dewastacją ze strony radykalnych przeciwników Kościoła i wartości chrześcijańskich?


Dzięki wsparcia Darczyńców z Polski i zbiórce zorganizowanej przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi w Sudanie Południowym zbudowane zostały dwie kaplice pod wezwaniem Chrystusa Króla. Wierni z jednego z najbiedniejszych krajów świata, zmęczonego konfliktami wewnętrznymi, mogą teraz w dobrych warunkach modlić się o pokój w swojej ojczyźnie i przemiany duchowe, bez których trudno sobie wyobrazić spokojne i godne życie.
Młodzi ludzie przygotowujący się do wejścia w dorosłość, ale często już uczestniczący w pełni w życiu społecznym, politycznym i gospodarczym, niebawem przejmą stery i wezmą na siebie odpowiedzialność za przyszłość Polski. Do jakich wartości będą się odwoływać? Kto będzie dla nich drogowskazem? Jaką przyszłość naszej Ojczyzny będą tworzyć? Na te pytania będziemy starali się znaleźć odpowiedź podczas konferencji pt. „Co się stało z polską młodzieżą?”, która odbędzie się w formule online na kanale PCh24TV. Początek konferencji o godzinie 18:00 we wtorek 8 grudnia.
Współpraca Misjonarzy Kombonianów Serca Jezusowego, Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie i Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi pięknie zaowocowała. W 2019 roku dzięki hojności Darczyńców Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi, w krótkim czasie udało się zebrać aż 200 tysięcy złotych na budowę dwóch kaplic w Sudanie Południowym. Teraz wierni mogą korzystać z tych budynków.
Niespotykana do tej pory skala agresji wobec wiary katolickiej, świątyń i duchownych przelała czarę goryczy. Już wiemy, że pobłażanie lewackiej ideologii nie prowadzi do łagodzenia podziałów, tylko ośmiela do coraz silniejszych ataków na Kościół Powszechny. Wierni, widząc rosnące zagrożenie zniszczenia dorobku cywilizacji łacińskiej, jednoczą się w grupy samoobrony, które będą bronić wartości chrześcijańskich i świątyń.
Zachęcamy do udziału w akcji wsparcia dla sędziów Trybunału Konstytucyjnego, którzy w wyroku z 22 października 2020 r. stanęli w obronie życia poczętego. Uznanie za niezgodną z Konstytucją RP tzw. przesłanki eugenicznej wywołało skrajną agresję lobbystów proaborcyjnych. Właśnie teraz sędziowie Trybunału potrzebują od katolickiej opinii publicznej głosu wsparcia i umocnienia w prawdzie.