Prezydent Jacek Majchrowski po stronie antychrześcijańskiej rewolty

2020-11-03
Prezydent Jacek Majchrowski po stronie antychrześcijańskiej rewolty

Prezydent Miasta Krakowa, prof. Jacek Majchrowski zabrał głos w sprawie tzw. ogólnopolskiego strajku kobiet oraz protestów środowisk radykalnie lewicowych i proaborcyjnych, które od ponad tygodnia odbywają się na ulicach polskich miast, w tym także na ulicach podwawelskiego grodu. Protesty są reakcją wspomnianych środowisk na wyrok Trybunału Konstytucyjnego stwierdzający niezgodność z konstytucją tzw. aborcji eugenicznej.

Ku zdumieniu mieszkańców Krakowa, prezydent jednoznacznie stanął po stronie antychrześcijańskiej rewolty. Profesor Majchrowski zezwolił wszystkim pracownicom magistratu na uczestnictwo w ogólnopolskim strajku. Jest to skandaliczna decyzja przynajmniej z dwóch powodów. Przede wszystkim prezydent Krakowa swą decyzją zachęcił pracujące w magistracie kobiety, by przyłączyły się do antychrześcijańskiej awantury, a ponadto dał przyzwolenie na czasowe zawieszenie przez nie swych obowiązków zawodowych. Pokazał tym samym, że nie liczy się z faktem, iż urzędniczki opłacane są z pieniędzy podatników.

To jednak nie wszystko. Prezydent poinformował, że ze względu na pandemię, Straż Miejska Miasta Krakowa na polecenie Wojewody Małopolskiego przeszła do dyspozycji Komendanta Miejskiego Policji, po czym wydał oświadczenie: Muszą Państwo wiedzieć, że zakazałem komendantowi Straży Miejskiej wykonywania zadań, które nie wiążą się bezpośrednio z zagrożeniem epidemicznym. Krakowscy strażnicy mają zakaz ochraniania na polecenie policji obiektów, także tych będących siedzibami partii czy urzędów, obiektów sakralnych oraz uczestniczenia w ochranianiu demonstracji, jeżeli ich tematyka nie jest bezpośrednio związana z pandemią.

Kuriozalne zrównanie „obiektów sakralnych” z „urzędami” czy „siedzibami partii” oraz zakaz ochrony tych pierwszych przez Straż Miejską ukazuje jednoznacznie, po której stronie sporu opowiedział się główny włodarz Krakowa – Miasta, które wydało lub ukształtowało m.in. św. Królową Jadwigę, św. Stanisława Kazimierczyka, św. Jana Kantego, św. Szymona z Lipnicy czy św. Jana Pawła II.

W związku z powyższym warto zapytać urzędującego od 18 lat prof. Majchrowskiego: Panie Prezydencie, kto Panu dał prawo do tego, by traktować królewski Kraków, miasto świętych, jak własny folwark, który pod Pana zarządem odwraca się od swych pięknych katolickich tradycji?

Czy naprawdę uważa Pan, że wspaniałe krakowskie świątynie, przyciągające do naszego Miasta rzesze wiernych, pielgrzymów i turystów, nie zasługują na ochronę przed dewastacją ze strony radykalnych przeciwników Kościoła i wartości chrześcijańskich?


Rozbestwieni bezkarnością za niezgodne z prawem demonstracje uliczne i niszczenie świątyń lewaccy aktywiści i radykalne feministki tym razem chcą wymazać z historii Polski nazwisko zasłużonego polityka, który jest wymieniany jako jeden z twórców Niepodległej Ojczyzny. Zachęcamy Państwa do aktywnego protestu i wysyłania petycji w tej sprawie, co umożliwia kampania Stowarzyszenia „Polonia Christiana”.
Ze strony konserwatywnych wydawców internetowych wielokrotnie padały zapowiedzi stworzenia niezbędnej dla normalnego funkcjonowania społecznościowej alternatywy wobec wycinającego i blokującego różne treści serwisu YouTube. Przez długi czas deklaracje te kończyły się na planach i projektach. Teraz nastąpiła kluczowa zmiana. PCh24TV rusza z własną platformą streamingową!
Ciekawa dyskusja z znanymi konserwatywnymi działaczami i dziennikarzami na temat dyktatu, jaki narzuca nam lobby LGBT, komentarze o zablokowaniu roboczej wersji filmu o tym środowisku, zrealizowanego przez Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi oraz zapowiedź przełomowego projektu naszego portalu PCh24.pl – to wszystko czeka nas w piątek (5 lutego) o godz. 20.00 na kanale PCh24TV na YouTube.
Administracja serwisu YouTube zablokowała możliwość publikowania i transmitowania na kanale PCh24.pl - Polonia Christiana. Media należące do Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi kolejny raz stają się celem cenzorów z korporacji Google, używających hasła "nawoływania do nienawiści" jako niczym nieuzasadnionego pretekstu do usuwania niewygodnych dla nich treści.
Paszporty szczepionkowe w Polsce? Ponad 8 tys. osób wysłało apel do premiera Mateusza Morawieckiego oraz szefa polskiej dyplomacji prof. Zbigniewa Rau w sprawie planów dzielenia Polaków na zaszczepionych na COVID-19 i niezaszczepionych. Ci drudzy mieliby ograniczone różne prawa i wolności. Wciąż można dołączyć do akcji.