Przegląd Filmów Pro-Life

2015-12-04 00:00:00
Przegląd Filmów Pro-Life
Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie: w piątek, 11 grudnia 2015 roku, w godzinach: 16:00 - 21:00 w Kinie Ars przy ul. św. Tomasza 11 w Krakowie odbędzie się Ogólnopolski Przegląd Filmów Pro-Life.

W ramach przeglądu zaprezentowane zostaną trzy filmy poruszające tematykę świętości i niepowtarzalności każdego ludzkiego życia:

·         16:00 – 18:00 – „Doonby. Każdy jest kimś.”, reżyseria: Peter Mackenzie

·         18:00 – 20:00 – „October Baby” („Każde życie jest cudem”), reżyseria: Andrew Erwin, John Erwin

·         20:00 – 21:00 – „Nie o Mary Wagner”, reżyseria: Grzegorz Braun

Na wydarzenie zapraszają: Instytut Ks. Piotra Skargi, Centrum Wspierania Inicjatyw Dla Życia i Rodziny, Akademia Obrońców Życia, Fundacja PRO - Prawo Do Życia, Stowarzyszenie KoLiber, Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka. Imprezę patronatem medialnym objął portal PCh24.pl oraz dwumiesięcznik "Polonia Christiana". 

Wstęp bezpłatny!


PiotrSkarga.pl

2 października, we wspomnienie św. Rity, polscy czciciele tej świętej żony, matki i zakonnicy złożą w jej sanktuarium we włoskiej Cascii bukiet róż. Jak wielka będzie wiązanka, którą ozdobimy poświęcone jej miejsce? Zależy także od Ciebie. To już ostatni moment, aby włączyć się do naszej kampanii „Święta Rito przyjdź nam z pomocą!” i powierzyć wstawiennictwu św. Rity wszystkie swoje sprawy. Każdy może włączyć się do naszej akcji; absolutnie każdy – również Ty!
Tego nie usłyszą Państwo w mediach głównego nurtu! Klub „Polonia Christiana” w Krakowie zaprasza na spotkanie z redaktorem naczelnym „Do Rzeczy” Pawłem Lisickim, które odbędzie się już w środę 10 września o godz. 18:00. Porozmawiamy o problematyce dwóch fascynujących książek naszego gościa, dotykających herezji chrześcijańskiego syjonizmu i mitu „starszych braci w wierze”.
Początek września to w wielu polskich domach moment nowych wyzwań, obowiązków, powrotu do pracy po urlopach. Ten intensywny czas dobrze jest przeżyć z różańcem w dłoni. W tym celu w pierwszy piątek września nasze Stowarzyszenie wraz z Apostolatem Fatimy organizuje wspólną Modlitwę Różańcową. Zapraszamy do udziału – osobiście lub drogą internetową.
„Demoralizacja to nie edukacja!” – pod tym, oczywistym u progu nowego roku szkolnego hasłem, przejdziemy ulicami królewskiego Krakowa w niedzielę 7 września.
– Niedziela, to „dzień Pański”, dzień Boży, a nie dzień nasz, w którym by nam wolno było robić, co chcemy i spędzić go wedle swego upodobania – powiedział prymas Polski Stefan kard. Wyszyński. Zatem jak najwięcej naszych działań – nie tylko uczestnictwo we Mszy Świętej – powinno być skupionych na Bogu. Jednym z nich może być lektura duchowa, która wzniesie nas ku Bogu, taka jak książka Proroctwa nie lekceważcie! Przepowiednie dla Polski wydana przez nasze Stowarzyszenie.