Przyjdź na Piknik Misyjny w Krakowie!

2019-08-12
Przyjdź na Piknik Misyjny w Krakowie!

25 sierpnia 2019 r. w godzinach 13-18 przy ul. Skośnej 4 w Krakowie odbędzie się wyjątkowy Piknik Misyjny. Wydarzenie organizowane przez Misjonarzy Kombonianów i Misyjny Ruch TUCUM to doskonała okazja, aby bliżej poznać działalność Zakonu w Afryce i Ameryce Łacińskiej.

 

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, a program wydarzenia jest niezwykle bogaty. Na przybyłych czekają m.in. gotowanie w misyjnej kuchni, przymierzanie strojów z dalekich krajów, strzelanie z łuku, zabawy taneczne i konkursy, nauka gry na bębenkach afrykańskich, mecz piłki nożnej (o godz. 16:00 ), nauka pierwszej pomocy przedmedycznej, malowanie twarzy i wiele innych.

 

Piknik Misyjny to też doskonała okazja, aby dowiedzieć się więcej na temat misji. 25 sierpnia będzie można na żywo usłyszeć świadectwa misjonarzy m.in. o. Krzysztofa Zębika, który na co dzień pracuje w Sudanie Południowym.

 

Więcej informacji na temat pikniku można uzyskać na Facebooku: https://www.facebook.com/events/644190846046113

 

Podczas wydarzenia zbierane będą ofiary, które zostaną przekazane na potrzeby misji w Sudanie Południowym i wsparcie działających tam grup parafialnych.

 

Wstęp wolny!

W najbliższą sobotę 10 sierpnia o godz. 15.00 przed siedzibą Krakowskiej Kurii przy ulicy Franciszkańskiej 3 odbędzie się publiczna modlitwa w intencji księdza arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Krakowski metropolita stał się celem ataków ze strony lewackich środowisk za to, że miał odwagę powiedzieć kilka słów prawdy o niebezpiecznej ideologii LGBT.
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi rozpoczęło działalność w lipcu 1999 roku w Krakowie. Przez te 20 lat wspólnie z naszymi Korespondentami udało nam się zrobić naprawdę wiele. Przeprowadziliśmy już ponad 2 000 różnych akcji, pikiet, konferencji, protestów, które miały na celu obudzić uśpione sumienia Polaków i zaangażować ich w obronę wartości i zasad chrześcijańskich. Aby uczcić ten niezwykły jubileusz, na Mszy Świętej w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie zgromadziły się setki Przyjaciół Stowarzyszenia.
Minęło już 20 lat od chwili, kiedy grupa młodych działaczy katolickich powołała do istnienia Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Stało się to 28 czerwca 1999 r. w Krakowie.
To już dwie dekady w służbie na rzecz obrony wartości chrześcijańskich w Polsce. Z tej okazji zapraszamy Państwa do specjalnie przygotowanego serwisu internetowego jubileusz.piotrskarga.pl, w którym przygotowaliśmy wiele interesujących materiałów na temat działalności Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi.
To już 20 lat odkąd istnieje i prężnie działa Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Nasz jubileusz zaczynamy uroczystą Mszą Świętą w krakowskiej Bazylice Bożego Ciała w piątek 28 czerwca o godzinie 16:00.