Przyjdź na Piknik Misyjny w Krakowie!

2019-08-12
Przyjdź na Piknik Misyjny w Krakowie!

25 sierpnia 2019 r. w godzinach 13-18 przy ul. Skośnej 4 w Krakowie odbędzie się wyjątkowy Piknik Misyjny. Wydarzenie organizowane przez Misjonarzy Kombonianów i Misyjny Ruch TUCUM to doskonała okazja, aby bliżej poznać działalność Zakonu w Afryce i Ameryce Łacińskiej.

 

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, a program wydarzenia jest niezwykle bogaty. Na przybyłych czekają m.in. gotowanie w misyjnej kuchni, przymierzanie strojów z dalekich krajów, strzelanie z łuku, zabawy taneczne i konkursy, nauka gry na bębenkach afrykańskich, mecz piłki nożnej (o godz. 16:00 ), nauka pierwszej pomocy przedmedycznej, malowanie twarzy i wiele innych.

 

Piknik Misyjny to też doskonała okazja, aby dowiedzieć się więcej na temat misji. 25 sierpnia będzie można na żywo usłyszeć świadectwa misjonarzy, m.in. o. Krzysztofa Zębika, który na co dzień posługuje w Sudanie Południowym.

 

Więcej informacji na temat pikniku można uzyskać na Facebooku: https://www.facebook.com/events/644190846046113

 

Podczas wydarzenia zbierane będą ofiary, które zostaną przekazane na potrzeby misji w Sudanie Południowym i wsparcie działających tam grup parafialnych.

 

Wstęp wolny!

Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zaprasza na pokaz filmu „Mięsożerca. Wróg numer jeden” oraz dyskusję z jego twórcami i producentami. Film zostanie wyświetlony 16 grudnia (poniedziałek) o godzinie 18.30 w sali konferencyjnej Hotelu Miodosytnia przy ulicy św. Wawrzyńca 6 w Krakowie (obok kościoła Bożego Ciała). Wstęp wolny!
Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zaprasza na premierę filmu „Mięsożerca. Wróg numer jeden”, która odbędzie się już 28 listopada o godzinie 18.30 w kinie Kinoteka Multiplex, Pl. Defilad w Warszawie. Ten niezwykle wartościowy dokument opowiada o licznych niebezpieczeństwach związanych z uczłowieczaniem zwierząt i zezwierzęcaniem ludzi.
Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi wspólnie z Fundacją Pro – Prawo do Życia zapraszają na kolejne publiczne różańce w polskich miastach. Pamiętajmy, że moc Różańca jest ogromna, a gorliwa modlitwa może ocalić nie tylko nas, ale również cały świat.
Z wielką radością informujemy, że rozpoczęliśmy dystrybucję najnowszego kalendarza „366 dni z Maryją”. Tym razem drukarnię opuściło aż 770 tysięcy egzemplarzy, których motywem przewodnim jest Najświętszy Sakrament.
Klub Polonia Christiana zaprasza na kolejne interesujące spotkania. Tym razem powitamy Państwa w Krakowie i Warszawie, gdzie będziemy dyskutować o przebiegu Synodu Amazońskiego konsekwencjach z nim związanych, a także dowiemy się więcej o tym, jak działa zakłamany świat cenzury na przykładzie PRL.