Przymierze z Maryją, 91 numer już dostępny

2016-12-13 00:00:00
Przymierze z Maryją, 91 numer już dostępny
 91 numer „Przymierza z Maryją” jest już dostępny. Grudniowe wydanie poświęcone będzie zbliżającym się świąt Bożego Narodzenia.


„Już niebawem po raz kolejny świętować będziemy wydarzenie absolutnie wyjątkowe… Oto Bóg zstąpił z Nieba i stał się Człowiekiem. Pan Jezus przyszedł jako Zbawiciel wszystkich ludzi – synów Narodu Wybranego Starego Testamentu i pogan. Prawdę tę wyraża jakże wymowna historia przedstawicieli świata pogańskiego – Trzech Króli zwanych również Magami-Mędrcami. Wiedzeni przez tajemniczą gwiazdę, dotarli do miejsca, gdzie narodził się Chrystus. Tam złożyli hołd Królowi królów. W tym numerze naszego pisma przedstawiamy dwa teksty dotyczące Mędrców, odwołujące się do tradycji katolickiej.” Piszę we wstępie Bogusław Bajor.


Najnowszy numer to także artykuły dotyczące naszego codziennego życia. Tekst - Świętowanie niedzieli bez zakupów porady dla małżonków - to tytuł artykułu poruszającego niezwykle aktualną kwestię dotyczącą zakazu handlu w niedziele.


„Przymierze z Maryją” to także szereg tekstów opisujących wydarzenia historyczne, nasze tradycje i obyczaje. Nie zabrakło także indywidualnych świadectw naszych czytelników.


To tylko kilka z wielu interesujących artykułów, które znajdują się w najnowszym numerze pisma.



Aby zostać korespondentem i otrzymywać „Przymierze z Maryją” do swojego domu wystarczy wejść na stronę - 
zostań czytelnikiem

 
Klub Polonia Christiana w Krakowie zaprasza na spotkanie z ks. prof. Piotrem Roszakiem, które odbędzie się 12 lutego w kawiarni chrześcijańskiej „Pola Dialogu” przy ul. Stradomskiej 6 w Krakowie (obok Kościoła Misjonarzy Nawrócenia św. Pawła).
W czasach, gdy Wielki Post coraz częściej bywa jedynie tradycją, pojawia się narzędzie, które potrafi obudzić serce i przywrócić sens duchowej drogi. „Wielkopostne wyzwanie” — wyjątkowa zdrapka duchowa — prowadzi każdego dnia do głębszego spotkania z Bogiem, łącząc nowoczesną formę z pięknem katolickiej tradycji. To propozycja dla tych, którzy chcą przeżyć ten święty czas naprawdę, a nie tylko symbolicznie.
Twój Anioł Stróż czeka na Ciebie – weź udział w naszej kampanii „Aniele Stróżu, czuwaj nade mną!” i powierz się opiece swojego niezawodnego opiekuna. Odbierz poświęcone przez kapłana obrazki z jego wizerunkiem oraz broszurę z kartą na podziękowania i prośby. Aby wziąć udział w tej ogólnopolskiej akcji zadzwoń do nas pod numer 12 423 44 23 lub wypełnij krótki formularz na stronie www.aniolstroz.org.
Przedstawiciele Stowarzyszenia im. Ks. Piotra Skargi złożyli wieńce pod pomnikiem oraz przy sarkofagu Sługi Bożego Księdza Piotra Skargi. Stało się to 2 lutego 2026 rok – w 490. Rocznicę urodzin Kaznodziei Narodu Polskiego. W uroczystości udział wziął ks. prof. Jan Machniak, proboszcz parafii Wszystkich Świętych.
Chrzest, Pierwsza Komunia Święta, bierzmowanie, zawarcie małżeństwa – może w tym roku czeka nas jedna lub więcej z tych uroczystości… Warto dobrze się do nich przygotować i już zawczasu zadbać o odpowiedni upominek, który wręczymy w tym wyjątkowym dniu osobie przyjmującej taki sakrament. Aby otrzymać go od nas wystarczy wypełnić prosty formularz na stronie www.TradycyjneSakramenty.pl lub zadzwonić pod numer 12 423 44 23.