Red. Paweł Chmielewski wystąpi w Radomiu - zapraszamy na spotkanie!

2024-02-29 00:00:00
Red. Paweł Chmielewski wystąpi w Radomiu - zapraszamy na spotkanie!
Klub „Polonia Christiana” zaprasza na prelekcję doskonale znanego czytelnikom PCh24.pl i widzom PCh24TV red. Pawła Chmielewskiego. Wydarzenia w Stolicy Apostolskiej i wokół niej przybierają coraz bardziej gwałtowny obrót. Czy na naszych oczach Kościół Powszechny zaczyna się dzielić na heterodoksyjne odłamy wiary?! Porozmawiajmy o tym już 6 marca w Radomiu.

Czy globalny proces synodalny, którego ostatnie etapy odzwierciedlają zdecydowanie bardziej chorobę Kościoła (czyli de facto proces rewolucyjny w jego łonie) niż Jego nauczanie, może zakończyć się wykształceniem nowego, innego niż katolicki, kształtu wspólnoty wiernych? Zalew heretyckich propozycji i postulatów, które pojawiają się w publicystyce świeckich i duchownych katolików coraz częściej rezonuje do grona biskupów i kardynałów. Potencjalna realizacja takich myśli musi w konsekwencji oznaczać likwidację Kościoła Katolickiego, wraz z jego misją, charyzmatami i celami działania, a także utworzenie w jego miejsce faktycznie nowej, obcej struktury.


Wszystkie te treści regularnie śledzi i omawia red. Paweł Chmielewski. To uznany i ceniony watykanista, dzienniarz i publicysta katolicki. Z jego twórczością można się zapoznać m.in. na antenie autorskiego programu telewizyjnego „Na straży”, w pismach „Polonia Christiana”, „Do Rzeczy”, na portalu PCh24.pl oraz w publikacjach książkowych jego autorstwa. Jest też regularnym gościem wydarzeń organizowanych przez Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi, takich jak Kluby „Polonia Christiana”, czy Kongres Konserwatywny. I już na początku marca 2024 r. spotka się z nami ponownie.

Zapraszamy wszystkich Państwa na spotkanie z red. Chmielewskim zatytułowane "Jeden Kościół. Różna wiara. Synodalna decentralizacja". Miejsce spotkania to Sala Domu Parafialnego Katedry Radomskiej przy ul. Sienkiewicza 13 (wejście od podwórza) w Radomiu. Spotykamy się w środę 6 marca 2024 r. o godz. 18:15. Prosimy o powiadomienie Państwa bliskich i znajomych, zainteresowanych tematem. Na spotkanie Klubu "Polonia Christiana", jak zawsze, wstęp wolny!

piotrskarga.pl

Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.
Nasze Kluby w Pilźnie i Rakszawie organizują spotkania w ramach cyklu mającego na celu przywrócenie pamięci o wielkim biskupie, Polaku i patriocie - abp. Zbigniewie Szczęsnym Felińskim. Warto, przyjść, posłuchać i podyskutować o tej postaci oraz podobnych do niego wzorach świętości i polskości, i to w dodatku w obecności relikwii świętego hierarchy.
We wtorek 16 kwietnia br. prof. Marek Czachorowski w Klubie „Polonia Christiana” wygłosi wykład pt. „Spór o etykę św. Tomasza z Akwinu”. Mimo dużego upływu czasu nauka, jaką pozostawił on Kościołowi jest wciąż żywa i warta osobistego odkrywania. Zapraszamy więc do Warszawy na spotkanie z prof. Czachorowskim i rozważania o schedzie naukowej oraz religijnej, formującej od wieków wiernych Kościoła Rzymskiego.
Już w czwartek 11 kwietnia spotykamy się w Warszawie, by zaprotestować przeciwko zbrodniczej polityce tzw. „koalicji 13 grudnia”. Mowa o czterech nieludzkich i łamiących konstytucję projektach ustaw, pozwalających na zabijanie poczętych dzieci. Polacy nie mogą milczeć, gdy politycy próbują legalizować zabijanie bezbronnych ludzi. Prosimy o przybycie na wyznaczone miejsce zbiórki oraz poinformowanie znajomych.