„Rok 1984. Totalitaryzm 2.0” już dostępny dla każdego. Obejrzyj koniecznie!

2021-12-26
„Rok 1984. Totalitaryzm 2.0” już dostępny dla każdego. Obejrzyj koniecznie!

W świecie, w którym absurd goni absurd, musi nadejść czas refleksji nad przyszłością cywilizacji i poszukiwania sposobu wyjścia z zaułka, w jaki trafiło wiele społeczeństw, de facto sterowanych przez media elektroniczne. Zapraszamy do obejrzenia filmu pt. „Rok 1984. Totalitaryzm 2.0”, wyprodukowanego przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi dzięki Darczyńcom i wielu osobom zaangażowanym w obronę cywilizacji i jej fundamentów.

 

Jeżeli w internecie dominuje kilka podmiotów, ponadnarodowych i kontrolujących przepływ informacji, to zagrożenie nowym totalitaryzmem – budowanym przez wielkie korporacje, nie poddające się kontroli państw, stało się już częścią naszej rzeczywistości. Warto więc zatrzymać się na chwilę i spojrzeć na świat, biorąc na serio opinie i komentarze budujące narrację filmu „Rok 1984. Totalitaryzm 2.0”.

 

Świat wirtualny, wypychając z świadomości ludzi świat realny, niesie wiele nowych zagrożeń, których nie dostrzegamy w codziennej gonitwie. Co więcej – internetowe korporacje już otwarcie okazują swoją siłę chociażby poprzez „wykasowywanie” z mediów społecznościowych osoby o poglądach sprzecznych wobec poglądów właścicieli mediów internetowych.

 

Przykład Donalda Trumpa to tylko jeden z wielu dowodów na to, że korporacje ponadpaństwowe nie tylko same nie chcą być kontrolowane, ale uzurpują sobie prawo do kontrolowania państw i kreowania ich polityk.

 

Celem ataku i ograniczeń w internecie są szczególnie chrześcijanie, obrońcy życia i środowiska prezentujące poglądy tradycyjne oraz patriotyczne. Rewolucja antycywilizacyjna, wkraczająca przez instytucje życia społecznego i gospodarczego do współczesnego świata, odnosi największe wielkie sukcesy tam, gdzie udaje się zastraszyć społeczeństwa i wzbudzić w nich potrzebę poczucia bezpieczeństwa, gwarantowanego poprzez liczne ograniczenia praw, wolności i własności.

 

Nowy totalitaryzm to także bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia społeczeństw, w szczególności młodych ludzi, których psychika i poglądy dopiero się kształtują. O tym także jest mowa w tej produkcji filmowej naszego Stowarzyszenia.


Co stało się w 2008 roku? Dlaczego od tego roku w młodym pokoleniu na masową skalę przybyło zdiagnozowanych depresji, samookaleczeń, deklaracji zmiany płci? Ile jeszcze zostało nam wolności i ile praw już nam zabrano?– o tym i o wielu innych problemach otaczających nas w XXI wieku usłyszą Państwo w filmie, wyreżyserowanym przez Łukasza Korzeniowskiego. Warto obejrzeć cały film i porównać jego przekaz z tym, co dzieje się wokół nas.

W galerii zdjęcia z premiery filmu "Rok 1984. Totalitaryzm 2.0" w warszawskim kinie "Luna" 1 grudnia 2021 roku.

Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi

Targany kolejnymi kryzysami i krytyką stanowiska wobec agresji rosyjskiej na Ukrainę, Kościół Powszechny realizuje nakreślony przez papieża program Synodu o synodalności. W cieniu wielkich wydarzeń rozgrywa się rywalizacja o model przebudowy Kościoła po obecnym Synodzie. Czy w Polsce czeka nas protestantyzacja na wzór niemiecki? O możliwych scenariuszach i obecnej sytuacji w Watykanie rozmawiać będą dwaj znakomici prelegenci...
Abp Fulton J. Sheen – myśliciel, uważny obserwator życia społecznego i religijnego, postać znacząca dzięki swojej wyrazistości poglądów i konsekwencji w ich głoszeniu. Osobę tego wyjątkowego duchownego przybliży nam Jan J. Franczak podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” w sali konferencyjnej krakowskiej „Miodosytni” w czwartek 23 czerwca.
- Miłosierdzie Boga przypomniane przez św. Faustynę nie jest nowością Ewangelii. To centralna prawda dobrej Nowiny, która głosi, że Bóg jest miłością – pisał na portalu Archidiecezji Krakowskiej ks. Wojciech Węgrzyniak. Jak dzisiaj pojmujemy Boże Miłosierdzie? Dlaczego nie można zapominać o realności kary piekła za grzechy popełnione w doczesnym świecie i instrumentalnie traktować Miłosierdzia? Na te i inne pytania łatwiej będzie uzyskać odpowiedź po obejrzeniu filmu pt. „Miłosierdzie. O Łasce i potępieniu”, którego kinowa premiera odbędzie się 21 czerwca w Warszawie.
Inspirowany ideologicznie i wspierany przez lewicowe środowiska pomysł likwidacji krakowskiego pomnika księdza Piotra Skargi okazał się niewypałem. Społeczny opór i ujawnienie błędnej polityki władz miasta zastopowały ponowioną po latach próbę wymazania z przestrzeni miasta zasłużonego duchownego i patrioty.
Klub „Polonia Christiana” oraz Klub Inteligencji Katolickiej im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Radomiu zapraszają na prelekcję redaktora Pawła Chmielewskiego pt. „Rewolucja synodalności”. Spotkanie z ekspertem ds. Kościoła w Polsce i w Niemczech ma szczególne znaczenie teraz, gdy Kościół Rzymskokatolicki, jesienią ubiegłego roku, wkroczył na drogę synodalności, wzorowaną na drodze niemieckiej.