Rola katolickich mediów w życiu publicznym

2016-11-22 00:00:00
Rola katolickich mediów w życiu publicznym
 Klub Polonia Christiana oraz Civitas Christiana zapraszają na spotkania z amerykańskim dziennikarzem Michaelem Vorisem. Spotkania pod tytułem „Rola katolickich mediów w życiu publicznym”  odbędą się w czterech miastach w Polsce.



Kraków
, 5 grudnia 2016 (poniedziałek) o godzinie 18:00 w Klubie Dziennikarzy Pod Gruszką, ul. Szczepańska 1


Wrocław
, 6 grudnia 2016 (wtorek) o godzinie 17:00 we Wrocławskim Oddziale Civitas Christiana, ul Kuźnicza 11-13


Poznań
, 7 grudnia 2016 (środa) o godzinie 18:00 w Muzeum Archidiecezjalnym – Akademii Lubrańskiego, ul.J. Lubrańskiego 1


Warszawa
, 8 grudnia 2016 (czwartek) w Domu Polonii Warszawa, sala „Zielona) (p.-1), ul. Krakowskie Przedmieście 64

 

Gary Michael Voris – amerykański dziennikarz, obrońca tradycyjnego nauczania

Kościoła Katolickiego, producent filmowy i działacz katolicki. Jest prezesem

i założycielem Mediów św. Michała. Jego produkcje filmowe poruszające

m.in. ważne wydarzenia z życia Kościoła zamieszczane są na popularnej stronie

ChurchMilitant.com.

 

Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal PCH24.pl


Wstęp Wolny!


Zapraszamy 



2 października, we wspomnienie św. Rity, polscy czciciele tej świętej żony, matki i zakonnicy złożą w jej sanktuarium we włoskiej Cascii bukiet róż. Jak wielka będzie wiązanka, którą ozdobimy poświęcone jej miejsce? Zależy także od Ciebie. To już ostatni moment, aby włączyć się do naszej kampanii „Święta Rito przyjdź nam z pomocą!” i powierzyć wstawiennictwu św. Rity wszystkie swoje sprawy. Każdy może włączyć się do naszej akcji; absolutnie każdy – również Ty!
Tego nie usłyszą Państwo w mediach głównego nurtu! Klub „Polonia Christiana” w Krakowie zaprasza na spotkanie z redaktorem naczelnym „Do Rzeczy” Pawłem Lisickim, które odbędzie się już w środę 10 września o godz. 18:00. Porozmawiamy o problematyce dwóch fascynujących książek naszego gościa, dotykających herezji chrześcijańskiego syjonizmu i mitu „starszych braci w wierze”.
Początek września to w wielu polskich domach moment nowych wyzwań, obowiązków, powrotu do pracy po urlopach. Ten intensywny czas dobrze jest przeżyć z różańcem w dłoni. W tym celu w pierwszy piątek września nasze Stowarzyszenie wraz z Apostolatem Fatimy organizuje wspólną Modlitwę Różańcową. Zapraszamy do udziału – osobiście lub drogą internetową.
„Demoralizacja to nie edukacja!” – pod tym, oczywistym u progu nowego roku szkolnego hasłem, przejdziemy ulicami królewskiego Krakowa w niedzielę 7 września.
– Niedziela, to „dzień Pański”, dzień Boży, a nie dzień nasz, w którym by nam wolno było robić, co chcemy i spędzić go wedle swego upodobania – powiedział prymas Polski Stefan kard. Wyszyński. Zatem jak najwięcej naszych działań – nie tylko uczestnictwo we Mszy Świętej – powinno być skupionych na Bogu. Jednym z nich może być lektura duchowa, która wzniesie nas ku Bogu, taka jak książka Proroctwa nie lekceważcie! Przepowiednie dla Polski wydana przez nasze Stowarzyszenie.