Sławomir Olejniczak zaprasza na jubileuszową Mszę Świętą za Stowarzyszenie im. Ks. Piotra Skargi

2019-06-25
Sławomir Olejniczak zaprasza na jubileuszową Mszę Świętą za Stowarzyszenie im. Ks. Piotra Skargi
To już 20 lat odkąd istnieje i prężnie działa Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Nasz jubileusz zaczynamy uroczystą Mszą Świętą w krakowskiej Bazylice Bożego Ciała w piątek 28 czerwca o godzinie 16:00

Prezes Stowarzyszenia Sławomir Olejniczak przekazuje Państwu zaproszenie do udziału w tej Eucharystii, w której dziękować będziemy za dwie dekady rozkwitającej działalności oraz prosić o dalsze łaski dla Stowarzyszenia oraz dla wszystkich naszych Przyjaciół, Darczyńców i Sympatyków. 

Niebawem minie 20 lat, jak założyliśmy Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Przez ten czas, dzięki wsparciu Matki Najświętszej oraz naszych Darczyńców, udało nam się zrezlizować bardzo wiele dobrych rzeczy w ramach misji: Przebudźmy sumienia Polaków. Z tej okazji pragnę też naszych wszystkich Sympatyków, Darczyńców, Przyjaciół zaprosić na Mszę Świętą, któa odbędzie się z okazji 20-lecia istnienia naszego Stowarzyszenia w Bazylice Bożego Ciała na krakowskim Kazimierzu 28 czerwa o godzinie 16:00. Wszystkich serdecznie zapraszam - mówi prezes Sławomir Olejniczak.

PiotrSkarga.pl
Dzwonnica klasztoru świętego Benedykta w Nursji, która ucierpiała na skutek trzęsienia ziemi w 2016 roku, została odbudowana! Stało się to między innymi dzięki wsparciu uczestników naszej akcji Święty Benedykcie – broń mnie ode złego! Za każdego, kto włączył się w tę kampanię, 22 maja w klasztorze w Nursji została odprawiona Msza Święta.
Księga z wyrazami poparcia złożonymi przez wiernych w ramach akcji zorganizowanej na platformie protestuj.pl trafiła do rąk abp. Andrzeja Dzięgi. Pamiątkową księgę przekazali członkowie zarządu Stowarzyszenia im. Ks. Piotra Skargi: Sławomir Olejniczak i Sławomir Skiba.
Dobiegła końca druga edycja kampanii „Twoja róża u świętej Rity w Cascii”. Tym razem wierni z Polski przekazali do Sanktuarium świętej Rity aż 3880 róż. Za wszystkich uczestników akcji, 21 maja, w wigilię wspomnienia orędowniczki w sprawach trudnych i beznadziejnych, została odprawiona Msza Święta.
W 2019 roku Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przy poparciu Misjonarzy Kombonianów Serca Jezusowego oraz Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie przeprowadziło zbiórkę środków na budowę dwóch kaplic w diecezji Rumbek w Sudanie Południowym. Z radością możemy ogłosić, że pierwsza z nich, w miejscowości Kowic, jest już gotowa!
Polscy katolicy poprzez serwis Protestuj.pl apelują do premiera Mateusza Morawieckiego o zniesienie restrykcji wobec wiernych, którzy chcą uczestniczyć w nabożeństwach. Petycję podpisało już blisko 30 tysięcy osób. To jednak nie koniec.