Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi docenione za propagowanie kultu św. Rity!

2022-05-04 00:00:00
Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi docenione za propagowanie kultu św. Rity!

Pod koniec kwietnia przedstawiciele Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi udali się do klasztoru sióstr augustianek w Krakowie na spotkanie z wyjątkowymi gośćmi. Przez kilka dni przebywała tu bowiem delegacja z Cascii, na czele z ojcem Luciano De Michieli’m, rektorem sanktuarium św. Rity i burmistrzem miasta Mario De Carolis’em. Oficjele docenili wkład Stowarzyszenia w propagowanie kultu św. Rity, przekazując na ręce naszych przedstawicieli piękne upominki.

Podczas spotkania delegacja Stowarzyszenia, wspólnie z gośćmi z Włoch, miała przyjemność zobaczyć klasztor sióstr augustianek, kościół św. Katarzyny, a także szkołę podstawową i liceum prowadzone przez zgromadzenie.

Doceniając wkład Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi w propagowanie kultu świętej Rity, a przede wszystkim całoroczną kampanię „Ofiarujmy św. Ricie 12 000 róż!”, burmistrz Cascii podarował nam pamiątkowy medal, a rektor sanktuarium – w imieniu sióstr augustianek z Włoch – dewocjonalia, materiały religijne i piękną reprodukcję wizerunku świętej Rity. Wspominana reprodukcja przedstawia najstarszy i prawdopodobnie najwierniejszy wizerunek świętej Rity, znany z drewnianej trumny, w której w latach 1475 – 1745 spoczywała patronka zgromadzenia.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom kampanii „Ofiarujmy św. Ricie 12 000 róż”, jak i uczestnikom poprzednich akcji, mających na celu propagowanie kultu orędowniczki w sprawach trudnych i beznadziejnych. Podejmowane przez nas inicjatywy przynoszą coraz więcej wspaniałych duchowych owoców, przez co głośno jest o nich nie tylko w Polsce, ale także wiele kilometrów stąd. Serdeczne Bóg zapłać!

 

Boże Ciało, czyli uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, to jedno z najważniejszych świąt w Kościele Katolickim. Przemiana konsekrowanego chleba oraz wina w Ciało i Krew Chrystusa to jeden z dowodów na realną obecność Syna Bożego pośród nas. Ozdabiając domy i ołtarze obrazami religijnymi i pięknymi kwiatami oraz idąc w procesji, oddajemy hołd Jezusowi, dając przykład naszej siły i wiary w każdym miejscu naszego codziennego życia – w domach, na ulicach, w miejscu pracy.
To już nie jest chiński wyjątek. To metoda, którą rządy największych państw świata – w tym także zachodnich liberalnych demokracji – chcą przetestować i upowszechnić dla totalnej kontroli społeczeństwa. Czym jest tzw. system kredytu społecznego oraz w których polskich gminach przetestowano go po raz pierwszy – o tym wszystkim opowie gość naszych najbliższych spotkań we Wrocławiu i w Krakowie, dr Jakub Majewski.
W dniach 7, 15 i 22 czerwca w zapraszamy do Klubów „Polonia Christiana” na prelekcje red. Pawła Chmielewskiego. Będzie to autorski przegląd znanych z historii herezji oraz ich skutków w odniesieniu do dnia dzisiejszego Kościoła. Co łączy herezję z grzechem i celowym rozbijaniem Kościoła, oddalającą Jego członków od zbawienia? Jakie kłamstwa budują współczesną herezję? O tym będzie można podyskutować z redaktorem znanym z publikacji książkowych oraz z portalu PCh24.pl i z kanału telewizyjnego PCh24TV.
25 czerwca ulicami Krakowa przejdzie „Krakowski Marsz dla Życia i Rodziny”. Radosny pochód obrońców rodziny i życia ruszy z Placu Matejki o godzinie 12:00. Hasło tegorocznego marszu brzmi: „Polsko! Walcz o swoje dzieci!”. Obrona dzieci to zarazem obrona rodziny i zasad, które budują nasz naród od ponad tysiąca lat.
– Jestem katolickim kapłanem. W tej wierze się urodziłem i w niej też chcę umrzeć – tymi słowami zwrócił się do swoich kozackich oprawców Andrzej Bobola, wiedząc, że za odmowę przejścia na prawosławie może spotkać go najokrutniejsza kaźń. Dzisiaj obchodzimy 366. rocznicę męczeńskiej śmierci jednego z katolickich patronów Polski, który w Janowie Poleskim odszedł z świata doczesnego poćwiartowany przez barbarzyńskich żołdaków kozackich 16 maja 1657 roku.