Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zaprasza na seanse filmowe

2019-09-04
Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zaprasza na seanse filmowe

Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi zaprasza na film Rewolucja totalnej wolności, autorstwa cenionego reżysera Jarosława Mańki. Film zostanie wyświetlony 11 września w Skarżysku Kamiennej, a dzień później w Radomiu. Wstęp wolny!

Rewolucja totalnej wolności to film, w którym twórcy przybliżają nam m.in. historię protestów studenckich, które odbywały się w wielu krajach na całym świecie w latach 60. ubiegłego wieku. Szczególnie głośnym echem odbiły się te, które miały miejsce we Francji. Demonstracja zorganizowana przez studentów na paryskiej Sorbonie zainicjowała cały szereg wydarzeń, który doprowadził do ogólnokrajowych rozruchów.

Film ukazuje rewolucję, której początkiem były właśnie te rozruchy. To wówczas wypłynęły ruchy hippisowskie, pacyfistyczne oraz bezpośrednio związane z New Age. Celem rewolucjonistów był przede wszystkim Kościół Katolicki.


Harmonogram projekcji:

Skarżysko Kamienna, al. J. Słowackiego 25, Miejskie Centrum Kultury im. L. Staffa, 11 września, godz. 18.00.

Radom, ul. Malczewskiego 16, Ośrodek Kultury i Sztuki Resursa Obywatelska, 12 września, godz. 18.000.

Oba spotkania poprzedzi wykład profesora Mieczysława Ryby.

Obowiązuje wstęp wolny!

 

PiotrSkarga.pl

Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zaprasza do udziału w drugiej edycji kampanii „Lourdes – lek dla duszy i ciała”. Na każdego uczestnika akcji czeka poświęcony medalik, wydany specjalnie z okazji 160. rocznicy objawień w Lourdes, ciekawa broszura, a także możliwość zapisania swoich podziękowań i próśb do Matki Bożej.
Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zaprasza na panel dyskusyjny pod tytułem „Rosja Putina fałszywą nadzieją dla chrześcijaństwa”. Spotkanie ma dać odpowiedź na pytanie czy z perspektywy polskiego katolika Rosja może być rzeczywistą alternatywą dla pogrążonego w kryzysie tożsamości i wiary Zachodu? Panel odbędzie się 21 stycznia (wtorek) w godzinach 18.30 – 21.30 w Centrum Prasowym Foksal (Dom Dziennikarza Sala A) przy ul. Foksal 3/5 w Warszawie.
Posłowie Lewicy oraz Koalicji Obywatelskiej coraz śmielej wypowiadają się na temat usunięcia symbolu Męki Jezusa Chrystusa z sali obrad Sejmu. Przeciwko kolejnemu frontalnemu atakowi na Krzyż mobilizuje się katolicka opinia publiczna. W serwisie Protestuj.pl powstała petycja protestacyjna do szefów sejmowych klubów oraz Marszałka Sejmu, w której Polacy domagają się pozostawienia Krzyża w Sejmie. Podpisy pod nią spływają w lawinowym tempie.
Już po raz drugi katolicy z Sudanu Południowego modlili się za Darczyńców, którzy pomagają im zbudować murowane kaplice w Piirciok i Kowic za pośrednictwem Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi. 8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny ojciec Krzysztof Zębik odprawił za wszystkich Dobrodziejów Mszę św. w tymczasowej kaplicy w sudańskiej miejscowości Khadula.
Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zaprasza na pokaz filmu „Mięsożerca. Wróg numer jeden” oraz dyskusję z jego twórcami i producentami. Film zostanie wyświetlony 16 grudnia (poniedziałek) o godzinie 18.30 w sali konferencyjnej Hotelu Miodosytnia przy ulicy św. Wawrzyńca 6 w Krakowie (obok kościoła Bożego Ciała). Wstęp wolny!