Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zaprasza na seanse filmowe

2019-09-04
Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zaprasza na seanse filmowe

Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi zaprasza na film Rewolucja totalnej wolności, autorstwa cenionego reżysera Jarosława Mańki. Film zostanie wyświetlony 11 września w Skarżysku Kamiennej, a dzień później w Radomiu. Wstęp wolny!

Rewolucja totalnej wolności to film, w którym twórcy przybliżają nam m.in. historię protestów studenckich, które odbywały się w wielu krajach na całym świecie w latach 60. ubiegłego wieku. Szczególnie głośnym echem odbiły się te, które miały miejsce we Francji. Demonstracja zorganizowana przez studentów na paryskiej Sorbonie zainicjowała cały szereg wydarzeń, który doprowadził do ogólnokrajowych rozruchów.

Film ukazuje rewolucję, której początkiem były właśnie te rozruchy. To wówczas wypłynęły ruchy hippisowskie, pacyfistyczne oraz bezpośrednio związane z New Age. Celem rewolucjonistów był przede wszystkim Kościół Katolicki.


Harmonogram projekcji:

Skarżysko Kamienna, al. J. Słowackiego 25, Miejskie Centrum Kultury im. L. Staffa, 11 września, godz. 18.00.

Radom, ul. Malczewskiego 16, Ośrodek Kultury i Sztuki Resursa Obywatelska, 12 września, godz. 18.000.

Oba spotkania poprzedzi wykład profesora Mieczysława Ryby.

Obowiązuje wstęp wolny!

 

PiotrSkarga.pl

Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi zaprasza na wyjątkowy panel dyskusyjny: „Inwazja antykultury – jak stawić jej opór?” z udziałem wielu znakomitych gości. Spotkanie zorganizowane z okazji 20-lecia naszego Stowarzyszenia odbędzie się już 27 września o godzinie 18.00 w Warszawie.
Diecezja włocławska oraz Fundacja Solo Dios Basta, znana m.in. z akcji „Różaniec do granic”, organizują wydarzenie „Polska pod Krzyżem”. W najbliższą sobotę we Włocławku, miejscu gdzie Ojciec Święty Jan Paweł II odprawiał Mszę Św., zgromadzą się katolicy z całej Polski, aby zamanifestować swoją wiarę w obliczu ataków na Kościół i duchownych w naszym kraju. Tych Krakowian, którzy nie mają możliwości przybyć do Włocławka, zaprasza parafia pw. Bożego Ciała.
Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przy poparciu Misjonarzy Kombonianów Serca Jezusowego oraz Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie prowadzi zbiórkę pieniędzy na budowę dwóch kaplic w diecezji Rumbek w Sudanie Południowym. Aby zapewnić naszym katolickim braciom godziwe warunki do modlitwy, musimy zebrać 115 tysięcy złotych.
Wtorek trzeciego września to szczególna data dla wszystkich uczestników akcji „Murem za abp. Markiem Jędraszewskim!”. Tego dnia prezes Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi Sławomir Olejniczak przekazał metropolicie krakowskiemu wyjątkową księgę poparcia. Znalazły się w niej nazwiska 55 tysięcy osób, które za pośrednictwem portalu popierajmy.pl stanęły w obronie arcybiskupa i wyraziły z nim solidarność.
Klub Polonia Christiana w Warszawie zaprasza na wykład prof. Mieczysława Ryby pt. „Ofensywa ideologii LGBT w Polsce”.