Akcja ”Twoje światło w Fatimie” wciąż cieszy się zainteresowaniem
Świece od polskich rodzin znów zapłoną w Fatmie
2012-10-04
114 świec wotywnych oraz 5800 kartek z intencjami przesłanymi przez polskie rodziny zawiezie w najbliższych dniach do Fatimy delegacja Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. ks. Piotra Skargi. Kampania „Twoje światło w Fatimie” na stałe wpisała się w bogatą działalność duszpasterską Instytutu. Akcja została zainicjowana w połowie 2009 r. Wtedy po raz pierwszy zapłonęły świece przesłane przez przyjaciół Instytutu i jego aktywnych członków. 

W tym roku, 8. i 9. października przesłane do Fatimy świece zapalą uczestnicy XV już pielgrzymki Apostolatu Fatimy, którzy nawiedzą miejsca związane z trojgiem pastuszków. W ramach akcji „Twoje światło w Fatimie”, prowadzonej przez Instytut im. ks. Piotra Skargi, do tego słynnego sanktuarium maryjnego trafiło już blisko 1700 dużych świec wotywnych. Świece spalane są przy Kaplicy Objawień Matki Bożej, a intencje trafią do archiwum bazyliki Matki Bożej Różańcowej.

Ponadto w poniedziałek 8. października 2012 roku o godz. 20:30 w Bazylice Matki Bożej Różańcowej w Fatimie, w Portugalii zostanie odprawiona Msza Święta w intencjach naszych Przyjaciół i Dobrodziejów, którzy wsparli akcję propagowania orędzia Matki Bożej i Jej Niepokalanego Serca oraz zapalili świecę wieczystą na modlitewnej stronie www.modlitwa.fatima.pl

Na początku lipca 2009 roku prezes Sławomir Olejniczak zwrócił się do sympatyków i darczyńców Instytutu z inicjatywą wysłania do Fatimy i zapalenia przy Kaplicy Objawień świec od polskich rodzin. Wraz z korespondencją zawierającą apel, każdy adresat otrzymał małą świecę, która w razie pozytywnego odzewu trafiała z powrotem do Instytutu wraz z intencjami prywatnymi.

W styczniu 2010 roku delegacja Instytutu zawiozła do Fatimy 1000 świec wotywnych uformowanych po przetopieniu ponad 73 000 świeczek nadesłanych przez polskie rodziny. Wtedy też złożono w sanktuarium 42 paczki z intencjami modlitewnymi. Pół roku później do Fatimy trafiła druga partia – 210 świec oraz prawie 11 000 kartek z intencjami – a w październiku 2010 r. kolejna – 245 świec oraz 14 000 kartek z intencjami. W minionym roku zapaliliśmy 151 świec wotywnych, a także złożyliśmy 6180 kartek.

Propagowanie Orędzia Fatimskiego wśród Polaków, a także, w miarę możliwości, poza granicami kraju, szczególnie na Wschodzie, Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. ks. Piotra Skargi uznał za jedno ze swoich głównych zadań.

PiotrSkarga.pl
Interesujący artykuł?