Świętuj z nami 20 lat Stowarzyszenia im. Ks. Piotra Skargi

2019-06-28
Świętuj z nami 20 lat Stowarzyszenia im. Ks. Piotra Skargi

To już dwie dekady w służbie na rzecz obrony wartości chrześcijańskich w Polsce. Z tej okazji zapraszamy Państwa do specjalnie przygotowanego serwisu internetowego jubileusz.piotrskarga.pl, w którym przygotowaliśmy wiele interesujących materiałów na temat działalności Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi.

 

Serwis jest na bieżąco wzbogacany o kolejne relacje, wspomnienia, materiały filmowe i galerie zdjęć. Poprosiliśmy o zabranie głosu osoby szeroko znane katolickiej opinii publicznej, a także członków, działaczy, dziennikarzy i współpracowników naszego Stowarzyszenia.

 

Na stronach serwisu jubileusz.piotrskarga.pl staramy się także nakreślić historyczny rys 20 lat działalności Stowarzyszenia oraz przypomnieć najstarsze z inicjatyw, które położyły fundament pod budowę stałej i znaczącej obecności naszego środowiska w przestrzeni publicznej.

Oto podgląd strony głównej nowo powstałego serwisu:

podgląd strony jubileuszowej

 

Z naszymi obchodami jesteśmy obecni także w mediach społecznościowych. Na facebookowej stronie https://www.facebook.com/events/912890932388060/ można dołączyć do wydarzenia „Od 20 lat budzimy sumienia Polaków!” i komentować publikowane przez nas posty.

 

Przypominamy także, iż w dziale „Kampanie” mogą Państwo śledzić rok po roku kolejne kampanie społeczne realizowane przez Stowarzyszenie i Instytut Ks. Piotra Skargi, które opisujemy za pomocą relacji tekstowych, galerii zdjęć i filmów. Dodatkowo, w dziale PiotrSkarga TV publikujemy nagrania ze spotkań i kongresów, a także atrakcyjne materiały filmowe.

 

Wszystkie wspomniane materiały przygotowaliśmy z myślą o uroczystym dziękczynieniu za wszelkie dzieła i dokonania Stowarzyszenia. W pierwszej kolejności kierujemy je wobec Matki Przenajświętszej, której cudowny wizerunek z Fatimy propagujemy od pierwszych dni naszej działalności. Serdeczne podziękowania składamy także wszystkim wspierającym nas ludziom dobrej woli: licznym darczyńcom, wolontariuszom, przyjaciołom.

 

PiotrSkarga.pl

Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zaprasza do udziału w drugiej edycji kampanii „Lourdes – lek dla duszy i ciała”. Na każdego uczestnika akcji czeka poświęcony medalik, wydany specjalnie z okazji 160. rocznicy objawień w Lourdes, ciekawa broszura, a także możliwość zapisania swoich podziękowań i próśb do Matki Bożej.
Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zaprasza na panel dyskusyjny pod tytułem „Rosja Putina fałszywą nadzieją dla chrześcijaństwa”. Spotkanie ma dać odpowiedź na pytanie czy z perspektywy polskiego katolika Rosja może być rzeczywistą alternatywą dla pogrążonego w kryzysie tożsamości i wiary Zachodu? Panel odbędzie się 21 stycznia (wtorek) w godzinach 18.30 – 21.30 w Centrum Prasowym Foksal (Dom Dziennikarza Sala A) przy ul. Foksal 3/5 w Warszawie.
Posłowie Lewicy oraz Koalicji Obywatelskiej coraz śmielej wypowiadają się na temat usunięcia symbolu Męki Jezusa Chrystusa z sali obrad Sejmu. Przeciwko kolejnemu frontalnemu atakowi na Krzyż mobilizuje się katolicka opinia publiczna. W serwisie Protestuj.pl powstała petycja protestacyjna do szefów sejmowych klubów oraz Marszałka Sejmu, w której Polacy domagają się pozostawienia Krzyża w Sejmie. Podpisy pod nią spływają w lawinowym tempie.
Już po raz drugi katolicy z Sudanu Południowego modlili się za Darczyńców, którzy pomagają im zbudować murowane kaplice w Piirciok i Kowic za pośrednictwem Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi. 8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny ojciec Krzysztof Zębik odprawił za wszystkich Dobrodziejów Mszę św. w tymczasowej kaplicy w sudańskiej miejscowości Khadula.
Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zaprasza na pokaz filmu „Mięsożerca. Wróg numer jeden” oraz dyskusję z jego twórcami i producentami. Film zostanie wyświetlony 16 grudnia (poniedziałek) o godzinie 18.30 w sali konferencyjnej Hotelu Miodosytnia przy ulicy św. Wawrzyńca 6 w Krakowie (obok kościoła Bożego Ciała). Wstęp wolny!