Świętuj z nami 20 lat Stowarzyszenia im. Ks. Piotra Skargi

2019-06-28
Świętuj z nami 20 lat Stowarzyszenia im. Ks. Piotra Skargi

To już dwie dekady w służbie na rzecz obrony wartości chrześcijańskich w Polsce. Z tej okazji zapraszamy Państwa do specjalnie przygotowanego serwisu internetowego jubileusz.piotrskarga.pl, w którym przygotowaliśmy wiele interesujących materiałów na temat działalności Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi.

 

Serwis jest na bieżąco wzbogacany o kolejne relacje, wspomnienia, materiały filmowe i galerie zdjęć. Poprosiliśmy o zabranie głosu osoby szeroko znane katolickiej opinii publicznej, a także członków, działaczy, dziennikarzy i współpracowników naszego Stowarzyszenia.

 

Na stronach serwisu jubileusz.piotrskarga.pl staramy się także nakreślić historyczny rys 20 lat działalności Stowarzyszenia oraz przypomnieć najstarsze z inicjatyw, które położyły fundament pod budowę stałej i znaczącej obecności naszego środowiska w przestrzeni publicznej.

Oto podgląd strony głównej nowo powstałego serwisu:

podgląd strony jubileuszowej

 

Z naszymi obchodami jesteśmy obecni także w mediach społecznościowych. Na facebookowej stronie https://www.facebook.com/events/912890932388060/ można dołączyć do wydarzenia „Od 20 lat budzimy sumienia Polaków!” i komentować publikowane przez nas posty.

 

Przypominamy także, iż w dziale „Kampanie” mogą Państwo śledzić rok po roku kolejne kampanie społeczne realizowane przez Stowarzyszenie i Instytut Ks. Piotra Skargi, które opisujemy za pomocą relacji tekstowych, galerii zdjęć i filmów. Dodatkowo, w dziale PiotrSkarga TV publikujemy nagrania ze spotkań i kongresów, a także atrakcyjne materiały filmowe.

 

Wszystkie wspomniane materiały przygotowaliśmy z myślą o uroczystym dziękczynieniu za wszelkie dzieła i dokonania Stowarzyszenia. W pierwszej kolejności kierujemy je wobec Matki Przenajświętszej, której cudowny wizerunek z Fatimy propagujemy od pierwszych dni naszej działalności. Serdeczne podziękowania składamy także wszystkim wspierającym nas ludziom dobrej woli: licznym darczyńcom, wolontariuszom, przyjaciołom.

 

PiotrSkarga.pl

Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi zaprasza na wyjątkowy panel dyskusyjny: „Inwazja antykultury – jak stawić jej opór?” z udziałem wielu znakomitych gości. Spotkanie zorganizowane z okazji 20-lecia naszego Stowarzyszenia odbędzie się już 27 września o godzinie 18.00 w Warszawie.
Diecezja włocławska oraz Fundacja Solo Dios Basta, znana m.in. z akcji „Różaniec do granic”, organizują wydarzenie „Polska pod Krzyżem”. W najbliższą sobotę we Włocławku, miejscu gdzie Ojciec Święty Jan Paweł II odprawiał Mszę Św., zgromadzą się katolicy z całej Polski, aby zamanifestować swoją wiarę w obliczu ataków na Kościół i duchownych w naszym kraju. Tych Krakowian, którzy nie mają możliwości przybyć do Włocławka, zaprasza parafia pw. Bożego Ciała.
Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przy poparciu Misjonarzy Kombonianów Serca Jezusowego oraz Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie prowadzi zbiórkę pieniędzy na budowę dwóch kaplic w diecezji Rumbek w Sudanie Południowym. Aby zapewnić naszym katolickim braciom godziwe warunki do modlitwy, musimy zebrać 115 tysięcy złotych.
Wtorek trzeciego września to szczególna data dla wszystkich uczestników akcji „Murem za abp. Markiem Jędraszewskim!”. Tego dnia prezes Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi Sławomir Olejniczak przekazał metropolicie krakowskiemu wyjątkową księgę poparcia. Znalazły się w niej nazwiska 55 tysięcy osób, które za pośrednictwem portalu popierajmy.pl stanęły w obronie arcybiskupa i wyraziły z nim solidarność.
Klub Polonia Christiana w Warszawie zaprasza na wykład prof. Mieczysława Ryby pt. „Ofensywa ideologii LGBT w Polsce”.