„Święty Charbel – odkryj Cud Libanu”

lipiec 2020
„Święty Charbel – odkryj Cud Libanu”

„Święty Charbel – odkryj Cud Libanu”

Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zachęca do udziału w kampanii „Święty Charbel – odkryj Cud Libanu”. W ramach tej inicjatywy każdy uczestnik akcji otrzyma broszurę „Św. Charbel. Cud Libanu” oraz poświęcony obrazek z wizerunkiem św. Charbela, zawierający modlitwę i relikwię Świętego. Ponadto za wszystkich jego czcicieli, 9 października 2020 roku zostanie odprawiona Msza Święta. Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej www.SwietyCharbel.pl i zamówienia pakietu.

Św. Charbel był prostym mnichem z Libanu żyjącym w XIX wieku. Wiódł żywot starożytnego pustelnika: przez 47 lat unikał wszystkich ludzkich przyjemności, jadł raz dziennie, spał przez trzy godziny na dobę, a przy tym ciężko pracował i nieustannie się modlił.

Nie pozostawił po sobie żadnego pisanego słowa, nikt oprócz współbraci nie widział jego twarzy, ale dzięki potędze swego wstawiennictwa jest dziś jednym z największych cudotwórców na świecie. Mnich z Libanu zasłynął z tego, że leczy z chorób żylnych, pomaga w walce z nowotworami, ponadto przywraca wzrok i słuch, pomaga uśmierzyć ból, jak również niejednokrotnie ratował z wielu niebezpiecznych sytuacji.

Propagujemy kult św. Charbela

Dlatego też Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi postanowiło wystartować z kampanią „Święty Charbel – odkryj Cud Libanu” i rozpropagować kult tego niezwykłego Świętego w wielu polskich domach. W ramach tej inicjatywy każdy uczestnik akcji otrzyma broszurę „Św. Charbel. Cud Libanu” oraz poświęcony obrazek z wizerunkiem św. Charbela, modlitwą i relikwią Świętego.

Ponadto za wszystkich uczestników kampanii, 9 października 2020 roku zostanie odprawiona Msza Święta w obrządku maronickim w klasztorze Annaya w Libanie, przy grobie św. Charbela!

Aby wziąć udział w tej kampanii i otrzymać pakiet poświęcony św. Charbelowi, wystarczy odwiedzić stronę internetową www.SwietyCharbel.pl.

Zobacz inne kampanie Stowarzyszenia i Instytutu