Święty Michale wspomagaj Ukrainę!

kwiecień 2022
Święty Michale wspomagaj Ukrainę!

Święty Michale wspomagaj Ukrainę!

Stolica Ukrainy, Kijów, ma w swoim herbie Świętego Michała, archanioła często przyzywanego do walki ze złem. Naszemu wschodniemu sąsiadowi w tych tragicznych dniach potrzebna jest nie tylko pomoc, jaką możemy ofiarować angażując nasze doczesne siły i możliwości. W walce z bezmiarem zła trzeba też odwołać się do siły duchowej. Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi rozpoczęło więc akcję wyjątkową, dzięki której można zamówić i bezpłatnie otrzymać obrazki z św. Michałem, a następnie podarować je Ukraińcom, chroniącym się w Polsce przed pożogą wojenną.

 

Do walki z wielkim barbarzyństwem potrzebne jest wsparcie wyjątkowej mocy, z jaką utożsamiany jest św. Michał Archanioł, nieprzypadkowo przywoływany przez celebransa w czasie obrzędów egzorcyzmu. To, co dzieje się na terenach objętych działaniami wojennymi na Ukrainie niewątpliwie jest inspirowane i projektowane przez antychrześcijańskie siły.

 

Święty Michał jest archaniołem przyzywanym właśnie wówczas, gdy mierzymy się w walce przeciw siłom zła. Jest to także święty, który od wieków związany jest z terenami dzisiejszej Ukrainy. Od 1569 herbem województwa kijowskiego była biała postać św. Michała Archanioła na czerwonym polu. Dzisiaj w herbie Kijowa, przyjętym w 1995 roku, widnieje archanioł Michał z mieczem i z tarczą z krzyżem.

Prowadzoną przez Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi akcją chcemy zachęcić Ukraińców i Polaków, aby właśnie do tego wyjątkowego anioła zanosili swoje prośby o pomoc dla kraju, który mierzy się z nawałnicą zła.

 

W tych trudnych czasach, powinniśmy wspólnie wznosić wołanie: Święty Michale Archaniele, miej w swej opiece Ukrainę!

Bo chociaż na kartach polsko – ukraińskiej historii zapisanych zostało wiele wydarzeń bolesnych, naszym zadaniem dzisiaj powinno być ocalenie jak największej liczby istnień ludzkich i zbudowanie muru oporu przed neobolszewicką hordą, sięgającą po niegodne ludzi zachowania i metody.

 

W naszej wyjątkowej akcji każdy może zamówić, bezpłatnie otrzymać, a następnie podarować ukraińskim przyjaciołom lub znajomym obrazki z wizerunkiem św. Michała Archanioła.

 

Wielką siłę ma także zawarta na odwrocie obrazka modlitwa w języku ukraińskim i po łacinie, dzięki czemu Ukraińcy będą mogli uciekać się do wielkiego patrona Kijowa i Rusi Kijowskiej z prośbą o ochronę ich ojczyzny.

 

Pomoc i orędownictwo pogromcy zła są dziś potrzebne naszemu wschodniemu sąsiadowi bardziej niż kiedykolwiek wcześniej…

Modlitwa do św. Michała archanioła będzie dla Ukraińców także obroną przed wpływem zgubnych ideologii – zarówno tych ze Wschodu, jak i Zachodu, bo musimy zdawać sobie sprawę z tego, że  walka o duszę narodu ukraińskiego prowadzona jest od pierwszych dni po uzyskaniu przez ten kraj niepodległości w 1991 roku.