Trwa budowa katolickiego przedszkola w Jarosławiu. I Ty możesz wesprzeć to dzieło!

2020-08-19
Trwa budowa katolickiego przedszkola w Jarosławiu. I Ty możesz wesprzeć to dzieło!

Siostry Benedyktynki z Jarosławia kontynuują pracę przy budowie katolickiego przedszkola im. św. Jana Pawła II. Od wielu miesięcy trwają już roboty wykończeniowe, jednak ze względu na zabytkowy charakter budynku, koszty tych prac są naprawdę wysokie. Według planów przedszkole ma rozpocząć swoją działalność w drugiej połowie września, dlatego też Siostry bardzo proszą o pilne wsparcie akcji „Zrób jeden mały krok dla dzieci”. Do włączenia się w to wielkie dzieło zachęca - stworzony specjalnie na tę okazję - teledysk.

 

Słowa i muzykę do teledysku „Zbudujemy dom”, którego premiera odbyła się 1 sierpnia, napisał ojciec Łukasz Buksa z zakonu franciszkanów, rodzinnie związany z Jarosławiem. W wideoklipie, oprócz zakonnika, wystąpiła również Siostra Barbara Dendor OSB, odpowiedzialna za budowę przedszkola im. św. Jana Pawła II, a także dzieci, które wcieliły się w rolę budowniczych placówki.

Celem teledysku jest promocja przedszkola, a także pomoc w pozyskaniu brakujących środków do jego ukończenia. Aby dołączyć do grona Darczyńców i wesprzeć to potrzebne dzieło, wystarczy odwiedzić stronę internetową http://zrob1malykrok.pl/jak-pomoc/

 

W ramach podziękowania za okazaną pomoc, za wszystkich Dobrodziejów, w jarosławskim Opactwie odprawiana będzie Msza Święta w każdy pierwszy piątek miesiąca. Ponadto na stronie internetowej akcji istnieje możliwość zapisania swojej intencji, w której będą modliły się Siostry, a nazwisko każdego Przyjaciela przedszkola znajdzie się na liście Dobrodziejów akcji „Zrób jeden mały krok dla dzieci”.


PiotrSkarga.pl
Dzięki wsparcia Darczyńców z Polski i zbiórce zorganizowanej przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi w Sudanie Południowym zbudowane zostały dwie kaplice pod wezwaniem Chrystusa Króla. Wierni z jednego z najbiedniejszych krajów świata, zmęczonego konfliktami wewnętrznymi, mogą teraz w dobrych warunkach modlić się o pokój w swojej ojczyźnie i przemiany duchowe, bez których trudno sobie wyobrazić spokojne i godne życie.
Młodzi ludzie przygotowujący się do wejścia w dorosłość, ale często już uczestniczący w pełni w życiu społecznym, politycznym i gospodarczym, niebawem przejmą stery i wezmą na siebie odpowiedzialność za przyszłość Polski. Do jakich wartości będą się odwoływać? Kto będzie dla nich drogowskazem? Jaką przyszłość naszej Ojczyzny będą tworzyć? Na te pytania będziemy starali się znaleźć odpowiedź podczas konferencji pt. „Co się stało z polską młodzieżą?”, która odbędzie się w formule online na kanale PCh24TV. Początek konferencji o godzinie 18:00 we wtorek 8 grudnia.
Współpraca Misjonarzy Kombonianów Serca Jezusowego, Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie i Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi pięknie zaowocowała. W 2019 roku dzięki hojności Darczyńców Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi, w krótkim czasie udało się zebrać aż 200 tysięcy złotych na budowę dwóch kaplic w Sudanie Południowym. Teraz wierni mogą korzystać z tych budynków.
Prezydent Miasta Krakowa, prof. Jacek Majchrowski zabrał głos w sprawie tzw. ogólnopolskiego strajku kobiet oraz protestów środowisk radykalnie lewicowych i proaborcyjnych, które od ponad tygodnia odbywają się na ulicach polskich miast, w tym także na ulicach podwawelskiego grodu. Protesty są reakcją wspomnianych środowisk na wyrok Trybunału Konstytucyjnego stwierdzający niezgodność z konstytucją tzw. aborcji eugenicznej.
Niespotykana do tej pory skala agresji wobec wiary katolickiej, świątyń i duchownych przelała czarę goryczy. Już wiemy, że pobłażanie lewackiej ideologii nie prowadzi do łagodzenia podziałów, tylko ośmiela do coraz silniejszych ataków na Kościół Powszechny. Wierni, widząc rosnące zagrożenie zniszczenia dorobku cywilizacji łacińskiej, jednoczą się w grupy samoobrony, które będą bronić wartości chrześcijańskich i świątyń.