Tysiące wiernych nie godzą się na usunięcie Krzyża z Sejmu!

2020-02-07
Tysiące wiernych nie godzą się na usunięcie Krzyża z Sejmu!

Już ponad 22 tysiące osób za pośrednictwem serwisu Protestuj.pl wyraziło swój sprzeciw wobec słów niektórych polityków, którzy coraz śmielej domagają się usunięcia Krzyża z Sejmu. Podpisani pod petycją „Brońmy Krzyża w Sejmie!” domagają się od parlamentarzystów wycofania wszelkich inicjatyw kwestionujących obecność symbolu Męki Jezusa Chrystusa w sali obrad.

Petycja „Brońmy Krzyża w Sejmie!” powstała jako odpowiedź na szereg wypowiedzi posłów partii Lewica Razem, Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Koalicji Obywatelskiej, którzy coraz częściej głoszą publicznie, że Krzyż należy zdjąć, a nawet dopuszczają się kłamliwych stwierdzeń, że eksponowanie symboli religijnych sprzeciwia się konstytucji.

Autorzy protestu podkreślają, że nie będą biernie przyglądać się temu, jak pod przykrywką przestrzegania Konstytucji RP lewackie środowiska chcą oswoić Polaków z wizją usunięcia wszelkich symboli chrześcijańskich z przestrzeni publicznej. Krzyż nie jest przecież żadnym symbolem partyjnym, ale znakiem Jezusa Chrystusa oraz bezcennym skarbem kultury i historii Narodu Polskiego.

Nie wolno nam milczeć!       
                            

Musimy mieć świadomość, że lekceważenie tych niepokojących sygnałów byłoby cichym przyzwoleniem na usunięcie Krzyża z Sejmu. Nie miejmy też złudzeń – na Sejmie przecież się nie skończy. Kolejnym krokiem będą szkoły, urzędy i inne miejsca publiczne, aż wreszcie wrogowie Kościoła zrealizują swoją wizję Polski bez Boga.

Swoje obawy wobec takiej wizji naszego kraju wyraziło już ponad 22 tysiące osób podpisujących petycję. Podpisy drogą e-mailową cały czas trafiają do przewodniczących klubów parlamentarnych Lewicy i Koalicji Obywatelskiej, a także do wiadomości Marszałek Sejmu Elżbiety Witek.

Warto podkreślić, że dotychczasowy wynik udało się osiągnąć pomimo milczenia mediów głównego nurtu i swoistej blokady informacyjnej. Nasze Stowarzyszenie cały czas podejmuje aktywne działania, aby dotrzeć z protestem „Brońmy Krzyża w Sejmie” do jak największej liczby Polaków.

Dlatego też kierujemy do Państwa prośbę o wsparcie promocji tej inicjatywy dobrowolnym datkiem, który można przekazać po kliknięciu w poniższy baner.

 

Pamiętajmy, tylko masowy sprzeciw oraz rozpropagowanie informacji o tej akcji wszelkimi dostępnymi kanałami może wywrzeć presję na politykach i pokazać im, że opinia publiczna w Polsce nie będzie milczeć wobec tak oburzających inicjatyw!

Protestuj.pl

Po skandalicznym „wyczynie” przedstawicieli skrajnej lewicy, którzy sprofanowali pomnik Chrystusa dźwigającego krzyż, znajdujący się przed bazyliką świętego Krzyża na warszawskim Krakowskim Przedmieściu, na portalu Protestuj.pl zamieszczono petycję, z apelem do władz o surowe ukaranie sprawców. Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zachęca swoich Przyjaciół i Darczyńców, aby licznie włączyli się w akcję masowego protestu przeciwko profanacji świętych dla katolików i Polaków symboli.
Kolejna akcja prowadzona przez nasze Stowarzyszenie zakończona! W kampanii Od zarazy wybaw nas, Panie, której uczestnicy mogli otrzymać e-book o tym samym tytule, wzięło udział ponad 1000 osób. W ich intencji została odprawiona Msza Święta w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego w dniu wspomnienia świętego Szymona z Lipnicy.
Stowarzyszenie Kultury Prawnej Ordo Iuris zorganizowało zbiórkę podpisów pod międzynarodową petycją, której celem jest powstrzymanie Konwencji Stambulskiej i wypowiedzenie jej przez europejskie rządy. Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zachęca wszystkich swoich Przyjaciół, którym bliskie są konserwatywne wartości, do wsparcia jej swoim podpisem, który można złożyć tutaj!
Już ponad 17 tysięcy Polaków podpisało petycję skierowaną do Very Jourowej, wiceprzewodniczącej Komisji Europejskiej, domagając się zaprzestania szantażu na polskich samorządowcach, którzy podpisali Samorządową Kartę Praw Rodziny. Swój sprzeciw można wyrazić na stronie protestuj.pl, gdzie został zamieszczony list do Komisarz odpowiedzialnej za kwestie praworządności.
Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i święto Niepokalanego Serca Maryi to święta, które są szczególnie bliskie wszystkim pobożnym i tradycyjnym katolikom. Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zachęca wszystkich wiernych szczególnie do poświęcenia się Bożemu Sercu. Taki akt wraz Tarczą Najświętszego Serca Jezusowego, można otrzymać, biorąc udział w kampanii Zaufaj Bożemu Sercu. Dotychczas w ramach tej akcji, za pośrednictwem strony sercejezusa.pl, pakiet otrzymało już 638 042 osoby.