Uczciliśmy rocznicę narodzin dla Nieba ks. Piotra Skargi

2022-09-27 00:00:00
Uczciliśmy rocznicę narodzin dla Nieba ks. Piotra Skargi
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi nie zapomina o swoim Czcigodnym Patronie. W przypadającą na dzień 27 września rocznicę śmierci Sługi Bożego Księdza Piotra Skargi delegacja Stowarzyszenia na czele z prezesem Sławomirem Olejniczakiem złożyła wieńce z kwiatów pod pomnikiem ks. Piotra Skargi oraz przy Jego sarkofagu.

To już 410 lat, odkąd zasnął w Panu Czcigodny Sługa Boży ksiądz Piotr Skarga. Z okazji tej rocznicy delegacja naszego Stowarzyszenia nawiedziła pomnik ks. Piotra Skargi przy Placu św. Marii Magdaleny oraz miejsce spoczynku Jego doczesnych prochów - Kościół pw. św. Apostołów Piotra i Pawła. To właśnie ów pomnik stał się na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy przedmiotem zainteresowania władz miasta, które planowały usunięcie pomnika z tego miejsca i jego relokację do miejsca mniej godnego. Dzięki szeroko zakrojonym działaniom i presji społecznej, pomnik pozostał na swoim miejscu.

Wieniec z biało-czerwonych kwiatów, złożony w dniu 27 września 2022 r. pod pomnikiem księdza Skargi przypomina krakowianom oraz turystom odwiedzającym miasto, iż historia Kaznodziei Narodu jest częścią historii i dorobku kulturalnego Krakowa. Podobny wieniec nasza delegacja złożyła przy sarkofagu z doczesnymi szczątkami ks. Piotra Skargi, w nawie kościoła św. Apostołów Piotra i Pawła. Tam też wspólnie odmówiono modlitwę w intencji rychłej beatyfikacji naszego Patrona.

PiotrSkarga.pl
Redaktor Paweł Chmielewski to pisarz i publicysta katolicki, który nie chowa głowy w piasek nawet wobec najtrudniejszych problemów, trapiących Kościół Katolicki. Jego odważne, pełne faktów i odwołań źródłowych prelekcje wzbudzają coraz większe zainteresowanie. Najbliższa okazja do wysłuchania red. Chmielewskiego i zadania mu pytań już w czwartek 15 grudnia w Elblągu.
Dlaczego dla wielu środowisk Feliks Koneczny wciąż jest autorem niemile widzianym lub wręcz znienawidzonym? Jakie opory napotyka – po dekadach komunistycznego zniewolenia i prób cenzurowania – kolejna próba przywrócenia z niepamięci tego wybitnego historiozofa i twórcy nauki o cywilizacji? Odpowiedzi na te pytania poszuka prelegent naszego krakowskiego Klubu „Polonia Christiana” Kajetan Rajski, który spotka się z nami już w czwartek 15 grudnia.
W poniedziałek 19 grudnia o godzinie 10:00 w Krakowie przed Sądem Lekarskim odbędzie się rozprawa przeciwko doktorowi nauk medycznych Zbigniewowi Martyce, który kwestionował sensowność powszechnego testowania przeciw COVID-19. To kolejna próba egzekwowania represji wobec lekarza, który sprzeciwił się agresywnej rządowej narracji i interesom korporacyjnym. Próba, która oburzyła liczne środowiska społeczne, organizujące w dniu rozprawy protest.
Krakowski Klub „Polonia Christiana” zaprasza na niezwykle ciekawe spotkanie autorskie, poświęcone wydanej niedawno książce pt. "Akita. Więcej ostrzeżeń nie będzie". To przejmująca opowieść o objawieniach Maryjnych w japońskiej Akicie, które zawierają ostrzeżenia skierowane pod adresem Kościoła i całego świata. Już w czwartek 8 grudnia 2022 r. spotka się z Państwem autor publikacji, redaktor naczelny pisma "Polonia Christiana" Jerzy Wolak.
We wtorek 29 listopada 2022 r. przedstawiciele Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi złożyli w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów wyjątkową przesyłkę. Specjalnie oznaczone pudło zawierało nieco ponad 27 tysięcy podpisów, pochodzących od osób, które poparły i podpisały petycję do polskiego rządu o interwencję wobec przyjęcia przez Polskę szkodliwych przepisów "ekologicznej" agendy UE.