Udana premiera filmu o „Ordo Iuris”. Zagubienie lewackich środowisk

2021-08-27
Udana premiera filmu o „Ordo Iuris”. Zagubienie lewackich środowisk

Bardzo ciepło został przyjęty przez widzów na pokazie premierowym film pt. „Ordo Iuris. Kto za nimi stoi?”. Film zrealizowany przez Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi powstał dzięki wsparciu wielu ludzi dobrej woli. Na warszawskiej premierze dokumentu filmowego doszło też do nieudanej prowokacji środowisk LGBT. Od dzisiaj film o Ordo Iuris, który demaskuje kłamstwa lewicy o tej wyjątkowej w skali europejskiej organizacji prawników, walczących o prawa człowieka i ochronę tradycyjnych wartości, jest dostępny na naszym kanale internetowej TV.

Mitów o Instytucie Ordo Iuris, stworzonych przez środowiska lewackie i lewicowe, krąży wiele, ponieważ wiele jest tytułów prasowych i mediów elektronicznych, zwalczających religię, tradycyjny model rodziny i postawy patriotyczne. Wyprodukowany przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi film pt. „Ordo Iuris. Kto za nimi stoi?” obala nieprawdziwe tezy i obiektywnie ukazuje rolę, jaką w zachowaniu porządku prawnego w Polsce i na poziomie struktur Unii Europejskiej już odegrał Instytut Ordo Iuris.

Reżyser filmu, redaktor PCh24.pl i PCHTV Łukasz Karpiel, dotarł do wielu osób, które skorzystały z pomocy Ordo Iuris w obronie swoich praw i swoich rodzin. Interesująco przedstawiony został także wątek aktywności Ordo Iuris wobec międzynarodowych instytucji w Europie oraz na forum ONZ, dzięki którym udało się zablokować niezdrowe inicjatywy uderzające w porządek prawny zbudowany na fundamencie cywilizacji europejskiej.

Nic dziwnego, że każdy przekaz wyciągający na światło dzienne ciężką pracę Ordo Iuris i obnażający prawdziwe intencje środowisk lewicowych, proaborcyjnych i antypaństwowych budzi strach w gronie osób i organizacji od lat próbujących dokonywać rewolucyjnych zmian społecznych i moralnych.

Premiera filmowego dokumentu w reżyserii Łukasza Karpiela przyciągnęła liczne grono widzów oraz przedstawicieli producenta filmu, redakcji i osób wspierających inicjatywy służące obronie wartości chrześcijańskich. Do warszawskiego kina „Luna” przybyli m.in.: prezes Instytutu Ordo Iuris Jerzy Kwaśniewski wraz ze współpracownikami, wiceprezesi Stowarzyszenia Księdza Piotra Skargi Sławomir Skiba oraz Arkadiusz Stelmach, reżyser filmu red. Łukasz Karpiel, redaktor naczelny portalu PCh24.pl Krystian Kratiuk oraz dziennikarze mediów o profilu konserwatywnym. Wśród nich byli m.in. redaktorzy: Paweł Lisicki, Łukasz Warzecha, Marcin Rola, Jakub Maciejewski. Na filmowej premierze „Ordo Iuris. Kto za nimi stoi?” obecne były też osoby reprezentowane w sporach prawnych przez Ordo Iuris, w tym zwolniony z jednej z sieci handlowych Pan Janusz, który nie godził się na afirmowanie ideologii LGBT w swoim miejscu pracy.

Na premierę filmu „Ordo Iuris. Kto za nimi stoi?” udało się środowiskom LGBT zmobilizować grupkę młodych ludzi, którzy w towarzystwie Bartosza Kramka (autora instrukcji "Niech państwo stanie: wyłączmy rząd") głośno reagowali na niewygodne treści w filmie. Po zakończeniu emisji filmu zwolennicy ruchu LGBT rozwinęli kawałki materiału w kolorach tęczy i prezentowali hasła eksponowane podczas tzw. strajku kobiet, ale zostali zaskoczeni pobłażliwym potraktowaniem przez widzów wychodzących z sali kinowej.

„Tęczowi” aktywiści sprawiali wrażenie zagubionych i skonsternowanych nieudaną próba zakłócenia pokazu premierowego filmu o organizacji, którą podczas ulicznych demonstracji obrzucano obelgami i wulgaryzmami. Na mocno zdzwionych wyglądali także w chwili, gdy prezes Ordo Iuris, mec. Jerzy Kwaśniewski, podszedł do nich i starał się podjąć z nimi merytoryczną rozmowę. Zagubionym aktywistom pozostało więc tylko zrobienie sobie pamiątkowych „selfi” na tle ścianki portalu „PCh24.pl” i magazynu „Polonia Christiana”.

Wszystkich, którzy chcą poznać dokładniej dorobek i obszary aktywności Instytutu Ordo Iuris, zachęcamy do oglądnięcia filmu na naszym kanale internetowym PCH24.TV.

Z wielkim niepokojem i oburzeniem przyjęliśmy informacje, iż w krakowskim magistracie podjęto decyzję o usunięciu z przestrzeni publicznej Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa pomnika Księdza Piotra Skargi – Sługi Bożego, Kaznodziei Narodu, zasłużonego dla Ojczyzny Patrioty i Patrona naszego Stowarzyszenia. Ewentualna realizacja przez władze miasta tej skandalicznej decyzji tworzy sytuację niepotrzebnego konfliktu i podziałów w wymiarach społecznym, religijnym i kulturowym.
Do Wrocławia zapraszamy na środę 27 października, na pokaz filmu pt. „Ordo Iuris. Kto za nimi stoi?”. Natomiast na czwartek 28 października warto zarezerwować czas na spotkanie z dr. Mariuszem Błochowiakiem z „Ordo Medicus” w Poznaniu, gdzie będzie można wiele dowiedzieć się o przemilczanych w mass mediach informacjach o tzw. pandemii koronawirusa. Gospodarzami obydwu spotkań będą miejscowe Kluby „Polonia Christiana”.
Redaktor Rafał Ziemkiewicz niedawno osobiście przekonał się, że trend ograniczenia wolności – przed którym często ostrzegał – dotknął także jego – został zatrzymany za poglądy na londyńskim lotnisku Heathrow odwożąc córkę na studia w Anglii. Znany pisarz i publicysta właśnie wydał książkę pt. „Strollowana rewolucja”, która trafia na rynek w rewolucyjnym dla świata okresie. Znany z ciętych ripost i figur retorycznych redaktor będzie na pewno ciekawym prelegentem i dyskutantem na poniedziałkowym (25 października, godz. 17.00) spotkaniu Klubu „Polonia Christiana” w Krakowie.
Zmiany kulturowe po II wojnie światowej, infiltracja lewicowej myśli do hierarchów i duchownych Kościoła Rzymskiego i jego protestantyzacja (szczególnie na Zachodzie), odchodzenie od moralności chrześcijańskiej i otwarcie się na grzech – tak wiele tematów zawartych w kilkudziesięciominutowym filmie, którego powstanie będzie służyć stanięciu w prawdzie i obronie wspólnoty katolickiej, nie tylko w Polsce. Film ten powstał dzięki Przyjaciołom i Darczyńcom Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi, pragnącym mieć swój wkład w obronę i odnowę Kościoła.
W najbliższy czwartek, 28 października o godz. 18.30, w Auli Zespołu Szkół Salezjańskich przy ul. Ku Słońcu 124 w Szczecinie o misji, jaką w Kościele Rzymskim ma do spełnienia Kościół w Polsce, będzie można porozmawiać z redaktorem naczelnym „PCh24.pl” i „PChTV” Krystianem Kratiukiem. Pomni słów wyniesionej na ołtarze Św. Faustyny nie możemy mieć wątpliwości, że znad Wisły powinna wyjść iskra, która rozpali na nowo wiarę i odnowi chrześcijaństwo.