Uroczysta Msza Święta na zakończenie kampanii Od zarazy wybaw nas Panie!

2020-07-22
Uroczysta Msza Święta na zakończenie kampanii Od zarazy wybaw nas Panie!

Kolejna akcja prowadzona przez nasze Stowarzyszenie zakończona! W kampanii Od zarazy wybaw nas, Panie, której uczestnicy mogli otrzymać e-book o tym samym tytule, wzięło udział ponad 1000 osób. W ich intencji została odprawiona Msza Święta w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego w dniu wspomnienia świętego Szymona z Lipnicy.

Ogłoszona przez rządy wielu krajów oraz nagłaśniana przez media głównego nurtu „pandemia” koronawirusa sprawiła, że cały świat jakby stanął w miejscu. Wiele osób z przerażeniem spoglądało na sytuację, która w ostatecznym rozrachunku wcale nie okazała się tak groźna.

Jednak Pan Bóg wie, jak z każdej sytuacji wyciągnąć Dobro. Mimo że hierarchowie w wielu krajach zamknęli świątynie, słyszeliśmy o setkach pięknych gestów świeckich katolików, którzy szukali okazji do spowiedzi czy tradycyjnego przyjęcia Komunii Świętej poza Mszą Świętą. Nawróciło się również wielu niewierzących.

Również 1061 osób postanowiło włączyć się w lekturę e-booka o tym samym tytule. Dzięki niemu poznali historię epidemii gorszych niż obecna, a także dowiedzieli się, jak dawniej hierarchowie stawiali czoła masowym zakażeniom pośród swoich wiernych. E-book przedstawił również wielu świętych, do których Kościół zaleca nam uciekanie się w czasie chorób i epidemii.

E-book nadal można pobrać na stronie wybawnas.pl.

18 lipca o godzinie 17:00 w dniu wspomnienia świętego Szymona z Lipnicy, który opiekował się chorymi podczas epidemii w Krakowie, w bazylice Bożego Ciała na krakowskim Kazimierzu, odprawiona została Msza Święta w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego, w której polecone zostały wszystkie osoby uczestniczące w kampanii.

Zdjęcia z uroczystej Mszy Świętej można zobaczyć w galerii zdjęciowej!
Film dokumentalny „Via Dolorosa” wyprodukowany przez Stowarzyszenie Księdza Piotra Skargi został wyróżniony na XXXV Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów „NIEPOKALANA 2020”.
Siostry Benedyktynki z Jarosławia kontynuują pracę przy budowie katolickiego przedszkola im. św. Jana Pawła II. Od wielu miesięcy trwają już roboty wykończeniowe, jednak ze względu na zabytkowy charakter budynku, koszty tych prac są naprawdę wysokie. Według planów przedszkole ma rozpocząć swoją działalność w drugiej połowie września, dlatego też Siostry bardzo proszą o pilne wsparcie akcji „Zrób jeden mały krok dla dzieci”. Do włączenia się w to wielkie dzieło zachęca - stworzony specjalnie na tę okazję - teledysk.
Ponad 52 tysiące podpisów, które złożyli Polacy w ramach akcji Wyrzućmy konwencję gender z Polski!, trafiło do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Mateusza Morawieckiego. To mocny głos obywateli, którzy domagają się od polskiego rządu wypowiedzenia konwencji stambulskiej. Swój podpis nadal można złożyć na stronie zatrzymajgender.pl.
Już ponad 9 tysięcy Polaków podpisało petycję do Ministra Sprawiedliwości Prokuratora Generalnego i Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Dość bezkarności LGBT – pod tym hasłem protestują polscy katolicy, którzy domagają się surowego ukarania sprawców profanacji na warszawskim Krakowskim Przedmieściu, którzy pomnik Chrystusa niosącego Krzyż oszpecili sześciobarwną „tęczową” flagą i chustą anarchistycznej organizacji Antifa.
Po skandalicznym „wyczynie” przedstawicieli skrajnej lewicy, którzy sprofanowali pomnik Chrystusa dźwigającego krzyż, znajdujący się przed bazyliką świętego Krzyża na warszawskim Krakowskim Przedmieściu, na portalu Protestuj.pl zamieszczono petycję, z apelem do władz o surowe ukaranie sprawców. Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zachęca swoich Przyjaciół i Darczyńców, aby licznie włączyli się w akcję masowego protestu przeciwko profanacji świętych dla katolików i Polaków symboli.