Uroczysta Msza Święta na zakończenie kampanii Od zarazy wybaw nas Panie!

2020-07-22
Uroczysta Msza Święta na zakończenie kampanii Od zarazy wybaw nas Panie!

Kolejna akcja prowadzona przez nasze Stowarzyszenie zakończona! W kampanii Od zarazy wybaw nas, Panie, której uczestnicy mogli otrzymać e-book o tym samym tytule, wzięło udział ponad 1000 osób. W ich intencji została odprawiona Msza Święta w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego w dniu wspomnienia świętego Szymona z Lipnicy.

Ogłoszona przez rządy wielu krajów oraz nagłaśniana przez media głównego nurtu „pandemia” koronawirusa sprawiła, że cały świat jakby stanął w miejscu. Wiele osób z przerażeniem spoglądało na sytuację, która w ostatecznym rozrachunku wcale nie okazała się tak groźna.

Jednak Pan Bóg wie, jak z każdej sytuacji wyciągnąć Dobro. Mimo że hierarchowie w wielu krajach zamknęli świątynie, słyszeliśmy o setkach pięknych gestów świeckich katolików, którzy szukali okazji do spowiedzi czy tradycyjnego przyjęcia Komunii Świętej poza Mszą Świętą. Nawróciło się również wielu niewierzących.

Również 1061 osób postanowiło włączyć się w lekturę e-booka o tym samym tytule. Dzięki niemu poznali historię epidemii gorszych niż obecna, a także dowiedzieli się, jak dawniej hierarchowie stawiali czoła masowym zakażeniom pośród swoich wiernych. E-book przedstawił również wielu świętych, do których Kościół zaleca nam uciekanie się w czasie chorób i epidemii.

E-book nadal można pobrać na stronie wybawnas.pl.

18 lipca o godzinie 17:00 w dniu wspomnienia świętego Szymona z Lipnicy, który opiekował się chorymi podczas epidemii w Krakowie, w bazylice Bożego Ciała na krakowskim Kazimierzu, odprawiona została Msza Święta w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego, w której polecone zostały wszystkie osoby uczestniczące w kampanii.

Zdjęcia z uroczystej Mszy Świętej można zobaczyć w galerii zdjęciowej!
Po skandalicznym „wyczynie” przedstawicieli skrajnej lewicy, którzy sprofanowali pomnik Chrystusa dźwigającego krzyż, znajdujący się przed bazyliką świętego Krzyża na warszawskim Krakowskim Przedmieściu, na portalu Protestuj.pl zamieszczono petycję, z apelem do władz o surowe ukaranie sprawców. Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zachęca swoich Przyjaciół i Darczyńców, aby licznie włączyli się w akcję masowego protestu przeciwko profanacji świętych dla katolików i Polaków symboli.
Stowarzyszenie Kultury Prawnej Ordo Iuris zorganizowało zbiórkę podpisów pod międzynarodową petycją, której celem jest powstrzymanie Konwencji Stambulskiej i wypowiedzenie jej przez europejskie rządy. Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zachęca wszystkich swoich Przyjaciół, którym bliskie są konserwatywne wartości, do wsparcia jej swoim podpisem, który można złożyć tutaj!
Już ponad 17 tysięcy Polaków podpisało petycję skierowaną do Very Jourowej, wiceprzewodniczącej Komisji Europejskiej, domagając się zaprzestania szantażu na polskich samorządowcach, którzy podpisali Samorządową Kartę Praw Rodziny. Swój sprzeciw można wyrazić na stronie protestuj.pl, gdzie został zamieszczony list do Komisarz odpowiedzialnej za kwestie praworządności.
Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i święto Niepokalanego Serca Maryi to święta, które są szczególnie bliskie wszystkim pobożnym i tradycyjnym katolikom. Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zachęca wszystkich wiernych szczególnie do poświęcenia się Bożemu Sercu. Taki akt wraz Tarczą Najświętszego Serca Jezusowego, można otrzymać, biorąc udział w kampanii Zaufaj Bożemu Sercu. Dotychczas w ramach tej akcji, za pośrednictwem strony sercejezusa.pl, pakiet otrzymało już 638 042 osoby.
Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zachęca do podpisania petycji „Nie dla antyrodzinnej presji eurokratów na polskie samorządy!”, która jest reakcją na skandaliczny szantaż wiceprzewodniczącej Komisji Europejskiej Very Jourowej. Czeska polityk, pod pozorem walki z dyskryminacją środowisk LGBT, chce odciąć unijne dotacje polskim województwom, które podpisały Samorządową Kartę Praw Rodziny. Protest w tej sprawie można podpisać na stronie protestuj.pl.