VIII Marsz dla Życia i Rodziny 2013 – „Rodzina receptą na kryzys”

maj 2013
VIII Marsz dla Życia i Rodziny 2013 – „Rodzina receptą na kryzys”

VIII Marsz dla Życia i Rodziny 2013 – „Rodzina receptą na kryzys”

Rodzina jest dziś atakowana z wielu stron, a prawda o życiu i rodzinie jest zakłamywana. Dlatego właśnie uczestnicy tegorocznego Marszu podkreślali ich wielką wartość. Coroczne Marsze to przede wszystkim święto rodzin, stanowiące okazję do tego, by publicznie manifestować radość z posiadania rodziny. To również sposobność, by spotkać osoby, z którymi dzielimy te same wartości.

 

Warszawski Marsz dla Życia i Rodziny zgromadził imponującą liczbę ok. 10 tysięcy uczestników. Z kolei w podwawelskim grodzie, gdzie ta impreza odbyła się po raz pierwszy,  maszerowało 3 tysiące osób.

 

Co warte podkreślenia, w tym samym dniu podobne demonstracje odbyły się także w Rzeszowie, Lublinie, Przemyślu, Bydgoszczy, Białymstoku, Płocku, Gdyni, Kielcach, Olsztynie, Pile, Ełku, Kluczborku, Siedlcach, Skierniewicach, Bogatyni, Zduńskiej Woli i innych większych i mniejszych miejscowościach.

 

Od 4 czerwca 2006 roku, kiedy miał miejsce pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny w Warszawie, jego organizacji podjęło się już ponad 150 miast i miejscowości, a z każdym rokiem ta liczba się powiększa.

 

W Warszawie Marsz organizuje Fundacja Centrum Życia i Rodziny, która jest jednocześnie koordynatorem i partnerem pozostałych Marszów w Polsce. Z kolei w Krakowie organizatorem Marszu jest Instytut Ks. Piotra Skargi.

 

Szczegółowe informacje o tej wyjątkowej imprezie dostępne są na stronie: marsz.org.

 

Pełną relację z Marszu dla Życia i Rodziny z 2013 roku oraz z lat poprzednich, jak również liczne fotografie i materiał wideo można odnaleźć na portalu PCh24.pl .

 

 

 

Zobacz inne kampanie Stowarzyszenia i Instytutu