„W obronie dzieci” – już wkrótce Marsz dla Życia i Rodziny w Krakowie. Powiadom znajomych i przyjdź z rodziną!

2024-06-02 00:00:00
„W obronie dzieci” – już wkrótce Marsz dla Życia i Rodziny w Krakowie. Powiadom znajomych i przyjdź z rodziną!

Oto ten moment: dajmy zdecydowaną i liczną odpowiedź wrogom życia i rodziny! Zapraszamy na wielką manifestację poparcia dla podstaw naszej cywilizacji. Tegoroczny Marsz dla Życia i Rodziny w Krakowie będzie wyjątkowy. Oczy świata zwracają się bowiem na Polskę, w której znów rozgrywa się bitwa o życie setek tysięcy dzieci. Wykorzystajmy to w dobrym celu!

Kraków idzie za życiem i rodziną!


Już w niedzielę 16 czerwca 2024 r. ulicami Krakowa przejdzie X Marsz dla Życia i Rodziny. Idąc w tegorocznym Marszu, chcemy zwrócić uwagę na pilną potrzebę obrony dzieci poczętych wobec zbrodniczych zamiarów promotorów cywilizacji śmierci. Aborcyjne lobby, korzystając na zmianie rządów w Polsce, coraz mocniej uzewnętrznia swoje antyludzkie pomysły, choćby w postaci projektów ustaw , które de facto bedą prowadzić do zabijania dzieci w łonie matek na żądanie.

 

Stąd hasło tegorocznego Marszu: „W obronie dzieci”. Stąd również nasze przekonanie, że tegoroczny pochód za życiem i rodziną to wręcz obywatelski obowiązek, jaki winniśmy spełnić w obliczu realnej groźby dopuszczenia do legalizacji zabójstw na niespotykaną dotąd skalę. A wraz z tym, wobec groźby przymuszania do udziału w procederze aborcyjnym nawet tych, którzy nie chcą tego robić.

 

Prosimy Państwa o pełną mobilizację i zanotowanie daty 16 czerwca 2024 roku. Spotkajmy się tego dnia o godz. 11:30 na Placu Matejki w Krakowie. Stamtąd wyruszymy w kolorowym pochodzie trasą, która poprowadzi przez Bramę Floriańską, ul. Floriańską i płytę Rynku Głównego, dalej: ul. Grodzką, przecinając Plac Wszystkich Świętych, a następnie skręcając z ul. Grodzkiej w ul. Stradomską i następnie, przecinając ul. Dietla, prosto ul. Krakowską, aż do miejsca finałowego Marszu, jakim będzie Plac Wolnica.

Link do wydarzenia na Facebooku:  

https://www.facebook.com/events/473423998597154/ 

Każda pomoc na wagę złota!


Szczególnie apelujemy o rozpropagowanie wszelkimi kanałami (media społecznościowe, emaile, telefony, smsy) informacji zawartych w niniejszej zapowiedzi lub bezpośrednio linku do tegoż artykułu. Znając podejście ogromnej większości mediów głównego nurtu do sprawy obrony życia, nie możemy w tym względzie liczyć na jakiekolwiek przywileje. Przeciwnie, to na organizatorach i uczestnikach Marszu spoczywa zasadniczy ciężar dotarcia z informacją o tym wydarzeniu do wszystkich zainteresowanych.

 

Dlatego też prosimy Państwa o dobrowolne datki na ten cel. Wsparcie w dowolnej kwocie można w prosty i bezpieczny sposób przekazać za pośrednictwem podstrony akcje.piotrskarga.pl (pod tym linkiem).

 

Szczególnie ważne jest dla nas odpowiednio wczesne zebranie środków finansowych niezbędnych do realizacji Marszu. W tym kontekście warto wymienić, iż przy tegorocznej edycji, która została już zgłoszona w odpowiednich urzędach:

  • chcemy obdarować uczestników Marszu, w tym szczególnie dzieci, gadżetami i upominkami;
  • specjalnie na Marsz ściągamy renomowaną szkocką orkiestrę, której muzyka znana jest na całym świecie;
  • musimy wynająć wozy do obsługi zgromadzenia, wraz z kosztownym nagłośnieniem;
  • wobec taktyki zamilczania stosowanej przez media głównego nurtu, potrzebne nam są środki do rozpropagowania informacji o Marszu; rozpoczęliśmy już akcję plakatową, ale brakuje nam środków na promocję w Internecie.

Za każdy przekazany datek jako organizatorzy składamy serdeczne Bóg zapłać!

 

Już wkrótce opublikujemy kolejne szczegóły związane z Marszem dla Życia i Rodziny w Krakowie. Zachęcamy do śledzenia strony piotrskarga.pl, a także odwiedzania naszych stron w mediach społecznościowych (Facebook, Twitter).

 

Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi

marsz dla życia kraków 2024

Modlimy się do Pana Jezusa, do Najświętszej Maryi Panny, do wielu mniej lub bardziej popularnych świętych, ale czy nie zapominamy o nim? A on jest przy nas przez całe nasze życie: „rano, wieczór, we dnie, w nocy”, gotowy, aby zawsze pomagać nam w podążaniu prostą drogą do Nieba. Nasz Anioł Stróż! Pamiętajmy o nim i dajmy mu szansę zajęcia się naszymi problemami za sprawą kampanii „Aniele Stróżu, czuwaj nade mną”.
2 października, we wspomnienie św. Rity, polscy czciciele tej świętej żony, matki i zakonnicy złożą w jej sanktuarium we włoskiej Cascii bukiet róż. Jak wielka będzie wiązanka, którą ozdobimy poświęcone jej miejsce? Zależy także od Ciebie. To już ostatni moment, aby włączyć się do naszej kampanii „Święta Rito przyjdź nam z pomocą!” i powierzyć wstawiennictwu św. Rity wszystkie swoje sprawy. Każdy może włączyć się do naszej akcji; absolutnie każdy – również Ty!
Tego nie usłyszą Państwo w mediach głównego nurtu! Klub „Polonia Christiana” w Krakowie zaprasza na spotkanie z redaktorem naczelnym „Do Rzeczy” Pawłem Lisickim, które odbędzie się już w środę 10 września o godz. 18:00. Porozmawiamy o problematyce dwóch fascynujących książek naszego gościa, dotykających herezji chrześcijańskiego syjonizmu i mitu „starszych braci w wierze”.
Początek września to w wielu polskich domach moment nowych wyzwań, obowiązków, powrotu do pracy po urlopach. Ten intensywny czas dobrze jest przeżyć z różańcem w dłoni. W tym celu w pierwszy piątek września nasze Stowarzyszenie wraz z Apostolatem Fatimy organizuje wspólną Modlitwę Różańcową. Zapraszamy do udziału – osobiście lub drogą internetową.
„Demoralizacja to nie edukacja!” – pod tym, oczywistym u progu nowego roku szkolnego hasłem, przejdziemy ulicami królewskiego Krakowa w niedzielę 7 września.