Wielkanocne życzenia od Prezesa Instytutu Ks. Piotra Skargi

2018-03-31
Wielkanocne życzenia od Prezesa Instytutu Ks. Piotra Skargi
Prezes Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi – Sławomir Olejniczak kieruje do Wszystkich Państwa życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych.


Wy się nie bójcie! Gdyż wiem,

że szukacie Jezusa Ukrzyżowanego…

A idźcie szybko i powiedzcie Jego uczniom:

Powstał z martwych…

Mt 28,5.7
W ciemności naszego życia,

z mocą wkracza Ten,

który jest światłem.

Niech zamieszka pomiędzy nami

i podnosi nas ku życiu.

Zmartwychpowstały Chrystus

– nasz Pan i nasz Bóg.

 

życzy

Sławomir Olejniczak

Prezes Instytutu Ks. Piotra Skargi i Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi

Wielki Post to szczególny czas dla każdego katolika, dlatego też, jak co roku Stowarzyszenie im. Ks. Piotra Skargi zachęca, aby godnie przeżyć te 40 dni i dobrze przygotować się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Pomóc w przygotowaniach może bezpłatny e-book Wielki Post, zawierający 40 wartościowych rozważań.
Instytut Ks. Piotra Skargi kontynuuje akcję propagującą kult świętego Michała Archanioła. Każdy uczestnik kampanii otrzymuje bezpłatny e-book QUIS UT DEUS oraz zestaw kolorowych tapet na komputer, smartfona lub tablet. Ponadto już 24 marca o godzinie 9:00, za każdego z nich w Sanktuarium św. Michała Archanioła w Monte Sant’ Angelo zostanie odprawiona Msza Święta.
W marcu 2019 roku odbędą się dwa przedpremierowe pokazy nowej ekranizacji, której powstanie aktywnie wspiera Instytut Ks. Piotra Skargi. Zapraszamy Państwa do kin w Krakowie i Warszawie na film „Rewolucja totalnej wolności”.
Prowadzona od blisko dwóch dekach przez Instytut Ks. Piotra Skargi akcja propagowania wizerunku Matki Bożej Fatimskiej za pomocą popularnego kalendarza ściennego w tym roku odniosła kolejny sukces. Właśnie wyczerpaliśmy cały nakład i tym samym kończymy rozprowadzanie kalendarzy.
Już ponad 25 tysięcy Polaków podpisało petycję do premiera Mateusza Morawieckiego i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z apelem o wypowiedzenie przez nasz kraj niebezpiecznej konwencji stambulskiej. Dokument pod pozorem walki z przemocą przemyca do polskiego prawa postulaty ideologii gender. Petycję cały czas można podpisać na stronie ZatrzymajGender.pl