Wielki Post

marzec 2019
Wielki Post

Wielki Post

Wielki Post to szczególny czas dla każdego katolika, dlatego też Stowarzyszenie im. Ks. Piotra Skargi, jak co roku zachęcało do godnego przygotowania się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Do blisko 350 tysięcy Korespondentów w całym kraju trafiła niezwykła broszura Wielki Post, zawierająca 40 wartościowych rozważań na każdy dzień tego okresu liturgicznego. Ponadto każdy uczestnik kampanii zyskał możliwość przekazania swoich intencji, w których modlą się zaprzyjaźnione ze Stowarzyszeniem siostry benedyktynki.

 

Wielkopostna akcja Stowarzyszenia cieszyła się ogromnym zainteresowaniem ze strony wiernych w całym kraju. Blisko 350 tysięcy osób otrzymało broszurę Wielki Post, zawierającą 40 cennych rozważań na każdy dzień Wielkiego Postu. Stowarzyszenie zawarło w niej rozmyślania na temat Krzyża, modlitwy, pokuty, jałmużny czy cierpienia, autorstwa świętych i duchowych przewodników, między innymi św. Jana Marii Vianneya, św. Charbela Makhloufa, św. Jana Pawła II, św. Cypriana z Kartaginy czy św. Siostry Faustyny.

 

Każdy korespondent znalazł również w swojej przesyłce specjalną kartę, na której mógł zapisać wszystkie swoje intencje do Pana Jezusa. Zaraz po zakończeniu akcji, przedstawiciele Stowarzyszenia im. Ks. Piotra Skargi przekazali na ręce sióstr benedyktynek blisko 30 tysięcy kart z intencjami, które siostry włączyły do swoich codziennych modlitw.

 

Akcja nadal trwa, odwiedź stronę wielkipost.org.

Zobacz inne kampanie Stowarzyszenia i Instytutu