Witold Gadowski na spotkaniu Klubu „Polonia Christiana” w Olsztynie. Stop zapędom totalitarystów!

2023-04-28 00:00:00
Witold Gadowski na spotkaniu Klubu „Polonia Christiana” w Olsztynie. Stop zapędom totalitarystów!

Dziwne i niebezpieczne pomysły rodzą się w głowach światowych oligarchów, którzy – mając nieograniczone zasoby finansowe – chcą układać świat próbując wchodzić w rolę Stwórcy. Trafne obserwacje na ten temat wielokrotnie formułował znany i bezkompromisowy dziennikarz i publicysta Witold Gadowski, który będzie prelegentem spotkania Klubu „Polonia Christiana” już 9 maja w Olsztynie.

Aborcja, eutanazja, nowe podatki, zakazy i ograniczenia wolności to widoczne przykłady niszczenia wolności, a w ślad za nią duszenia normalności społeczno – gospodarczej. Niezależnie od tego, w której części świata pojawia się totalitarny nurt polityczny, ideowy czy ekonomiczny, jego skutki są tragiczne dla całych narodów i państw.

 

Z natłoku medialnych doniesień utrzymanych w kagańcu poprawności politycznej warto wyławiać więc takich publicystów i dziennikarzy, którzy nie boją się otwarcie mówić o odradzaniu się ducha zasianego przez Marksa i Lenina, a skrywanego pod różnej postaciami osłonami. Taką osobą jest niewątpliwie Witold Gadowski – znany z ostrego pióra i komentarzy niepoprawnych politycznie.

 

„Nigdy w dziejach świata tak nieliczna grupa nie miała tak niekontrolowanej i potężnej władzy. Rządy, instytucje międzynarodowe i tzw. demokracja stają się tylko dekoracjami w globalnej grze o władzę. Oligarchom przestały już bowiem wystarczać bogactwa, teraz postanowili sięgnąć po Boskie przymioty kreowania świata. (…) I tak znany na całym świecie Bill Gates głosi, że ludzi na świecie jest po prostu zbyt wielu i zasobów planety na pewno nie wystarczy, aby ich wszystkich odziać i wyżywić. Twierdzi więc, że dla dobra nas samych należy radykalnie ograniczyć liczbę narodzin i zredukować ziemską populację, bo inaczej dojdziemy do katastrofy istnienia” – ostrzegał Witold Gadowski jesienią ubiegłego roku, odnosząc się do totalitarnych zapędów „możnych tego świata”, dążących do regulowania porządku społecznego i moralnego zgodnie z ich imaginacjami.

 

W jakim stopniu globalizm i marksizm mają wspólne korzenie i na ile zbieżne cele? Skąd biorą się pomysły na ograniczanie naszej wolności i dokąd zmierza świat przeregulowany normami prawnymi i sankcjami uderzającymi w swobodę ludzi? O tym będzie można posłuchać już 9 maja w Olsztynie. Prelegentem Klubu „Polonia Christiana” będzie Witold Gadowski, znany z analitycznego podejścia do zagadnień nurtujących dzisiejszy świat, oficjalnie idący ku wolności, ale coraz bardziej ograniczający prawa i wolności zwykłych ludzi.

 

Zapraszamy na spotkanie z Witoldem Gadowskim do Olsztyna we wtorek, 9 maja 2023 r. na godz. 18:00. Klubowe spotkanie odbędzie się w Warmińsko-Mazurskiej Izbie Rzemiosła i Przedsiębiorczości przy ul. Prostej 38 (sala nr 131 na I piętrze).

 

PiotrSkarga.pl

Boże Ciało, czyli uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, to jedno z najważniejszych świąt w Kościele Katolickim. Przemiana konsekrowanego chleba oraz wina w Ciało i Krew Chrystusa to jeden z dowodów na realną obecność Syna Bożego pośród nas. Ozdabiając domy i ołtarze obrazami religijnymi i pięknymi kwiatami oraz idąc w procesji, oddajemy hołd Jezusowi, dając przykład naszej siły i wiary w każdym miejscu naszego codziennego życia – w domach, na ulicach, w miejscu pracy.
To już nie jest chiński wyjątek. To metoda, którą rządy największych państw świata – w tym także zachodnich liberalnych demokracji – chcą przetestować i upowszechnić dla totalnej kontroli społeczeństwa. Czym jest tzw. system kredytu społecznego oraz w których polskich gminach przetestowano go po raz pierwszy – o tym wszystkim opowie gość naszych najbliższych spotkań we Wrocławiu i w Krakowie, dr Jakub Majewski.
W dniach 7, 15 i 22 czerwca w zapraszamy do Klubów „Polonia Christiana” na prelekcje red. Pawła Chmielewskiego. Będzie to autorski przegląd znanych z historii herezji oraz ich skutków w odniesieniu do dnia dzisiejszego Kościoła. Co łączy herezję z grzechem i celowym rozbijaniem Kościoła, oddalającą Jego członków od zbawienia? Jakie kłamstwa budują współczesną herezję? O tym będzie można podyskutować z redaktorem znanym z publikacji książkowych oraz z portalu PCh24.pl i z kanału telewizyjnego PCh24TV.
25 czerwca ulicami Krakowa przejdzie „Krakowski Marsz dla Życia i Rodziny”. Radosny pochód obrońców rodziny i życia ruszy z Placu Matejki o godzinie 12:00. Hasło tegorocznego marszu brzmi: „Polsko! Walcz o swoje dzieci!”. Obrona dzieci to zarazem obrona rodziny i zasad, które budują nasz naród od ponad tysiąca lat.
– Jestem katolickim kapłanem. W tej wierze się urodziłem i w niej też chcę umrzeć – tymi słowami zwrócił się do swoich kozackich oprawców Andrzej Bobola, wiedząc, że za odmowę przejścia na prawosławie może spotkać go najokrutniejsza kaźń. Dzisiaj obchodzimy 366. rocznicę męczeńskiej śmierci jednego z katolickich patronów Polski, który w Janowie Poleskim odszedł z świata doczesnego poćwiartowany przez barbarzyńskich żołdaków kozackich 16 maja 1657 roku.