Wspieramy powodzian w Bogatyni

2010-08-20 00:00:00
Wspieramy powodzian w Bogatyni

Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. ks. Piotra Skargi, w odpowiedzi na apel Szpitala w dotkniętej powodzią Bogatyni, ufundował niezbędny dla działalności placówki agregat prądotwórczy.

Niedawny kataklizm spowodował uszkodzenie sieci energetycznych zasilających szpital w energię elektryczną. Przerwy w dostawie prądu dezorganizowały normalną pracę placówki, która dysponowała wprawdzie własnym agregatem, jednak był on przestarzały i nie mógł sprostać potrzebom szpitala.Zarząd Instytutu w trosce o zdrowie i życie pacjentów postanowił zakupić niezbędne urządzenie. W piątek 20 sierpnia agregat prądotwórczy marki HIMOINSA 200 kVA z silnikiem Doosan wraz z zewnętrznym układem sterowania trafił do Bogatyni.W  maju tego roku Instytut im. ks. Piotra Skargi, dzięki hojności swych darczyńców wsparł już  służby ratownicze w Sandomierzu, przekazując im dwa namioty pneumatyczne służące jako polowe punkty sanitarne, a także pojazd typu quad i 10 krótkofalówek.


PiotrSkarga.pl
O losie kobiet, a w szczególności kobiet chrześcijańskich, w kręgu państw muzułmańskich opowie 5 października Konrad Ciempka. Spotkanie z dyrektorem krakowskiego biura Pomocy Kościołowi w Potrzebie, pod tytułem „Usłysz jej płacz”, w ramach Klubu „Polonia Christiana”, odbędzie się o godzinie 18.00 w „Miodosytni” przy ul. św. Wawrzyńca 6 na krakowskim Kazimierzu.
W środę 27 września przypada 411 rocznica odejścia z świata doczesnego ks. Piotra Skargi, wielkiego patrioty i kaznodziei narodu. W imieniu Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi w kościele pw. św. św. Piotra i Pawła oraz pod pomnikiem ks. Piotra Skargi w Krakowie wieńce od członków i sympatyków stowarzyszenia złożyli przedstawiciele zarządu.
Środowiska patriotyczne północnej Polski uczciły 81. rocznicę powstania Narodowych Sił Zbrojnych. III Patriotyczny Turniej Piłkarski Pamięci Żołnierzy NSZ, uroczysta Msza Święta, Marsz Pamięci Żołnierzy NSZ ulicami elbląskiej starówki oraz konferencja popularno-naukowa i koncert patriotyczny były doskonalą okazją do wspominania polskich patriotów, których powinniśmy dzisiaj naśladować, szczególnie wobec prób anihilacji naszej tożsamości narodowej i wartości od wieków budujących polskość.
Wiceprezes SKCh im. Ks. Piotra Skargi i prezes Stowarzyszenia „Polonia Christiana” wziął udział w konferencji prasowej podsumowującej dotychczasowe prace komitetu „Kraków dla kierowców”, który zbiera podpisy pod obywatelską inicjatywą likwidacji tzw. strefy czystego transportu w Krakowie.
Jak często praktykujący katolik zastanawia się nad losem dusz, które trafiły do czyśćca? Co możemy zrobić, by dusze bliskich trafiły do nieba? W jaki sposób o czyśćcu mówili święci i mistycy? Na te i inne pytania będzie można otrzymać odpowiedź podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” w Krakowie, 28 września w czwartek, o godzinie 18.00 w „Miodosytni” przy ul. św. Wawrzyńca 6. Spotkanie z udziałem Grzegorza Felsa, autora niedawno wydanej książki pod tytułem „Ratujcie nas! Znaki z zaświatów. Święci i mistycy o duszach czyśćcowych”, będzie wyjątkową okazją do refleksji nad związkiem życia doczesnego i życia wiecznego.