XII Kongres Konserwatywny: Rodzina – ostatni bastion cywilizacji

październik 2015
XII Kongres Konserwatywny: Rodzina – ostatni bastion cywilizacji

XII Kongres Konserwatywny: Rodzina – ostatni bastion cywilizacji

Rodzina – ostatni bastion cywilizacji to temat XII Kongresu Konserwatywnego zorganizowanego 17 października 2015 roku przez Instytut Ks. Piotra Skargi na Zamku Królewskim w Niepołomicach.

Jako pierwszy do licznie zgromadzonych uczestników spotkania przemówił prezes Instytutu Sławomir Olejniczak. - Widzimy jak siły antychrześcijańskiej rewolucji chcą zniszczyć ten porządek, uderzając w tę fundamentalną instytucję społeczną, jaką jest rodzina - mówił prezes, odnosząc się do tematu Kongresu.

Po nim kolejno głos zabierali prelegenci: prof. Roberto de Mattei z Włoch - temat jego wykładu: Problematyka duszpasterstwa rodzin po Soborze Watykańskim II, prof. Piotr Jaroszyński - Ideologiczne źródła kryzysu rodziny, dr Lech Haydukiewicz - Państwo i rodzina w świetle wskaźników demograficznych. Późnym popołudniem odbył się panel dyskusyjny pt. Samoobrona rodziny, w którym wzięli udział: red. Sławomir Skiba (prowadzący), Magdalena Trojanowska, Mariusz Dzierżawski, Paweł Kwaśniak i prof. Aleksander Stępkowski.

Tak jak w poprzednich latach, podczas obrad Kongresu nastąpiło uroczyste wręczenie Nagrody im. Księdza Piotra Skargi. Otrzymał ją Mariusz Dzierżawski – prezes Fundacji PRO-Prawo Do Życia, który powiedział: - Jedną z niewielu organizacji, na która zawsze mogą liczyć obrońcy życia ale tez obrońcy cywilizacji łacińskiej, jest Instytut Ks. Piotra Skargi. I za to wam serdecznie dziękuję.

Kongres zakończył koncert muzyki klasycznej.

Więcej na temat XII Kongresu Konserwatywnego można przeczytać na naszym portalu PiotrSkarga.pl.
Relację filmową można znaleźć na kanale PCh24TV.

Zobacz inne kampanie Stowarzyszenia i Instytutu