YouTube blokuje nasz kanał. Kolejna próba uciszenia głosu katolików

2021-01-29 00:00:00
YouTube blokuje nasz kanał. Kolejna próba uciszenia głosu katolików
Administracja serwisu YouTube zablokowała możliwość publikowania i transmitowania na kanale PCh24TV - Polonia Christiana. Media należące do Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi kolejny raz stają się celem cenzorów z korporacji Google, używających hasła "nawoływania do nienawiści" jako niczym nieuzasadnionego pretekstu do usuwania niewygodnych dla nich treści.

Niedawno kanał telewizji internetowej PCh24TV osiągnął wysoki pułap 100 000 subskrybentów na platformie YouTube. Widocznie administratorzy medium postanowili z tej okazji przyjrzeć się głębiej naszej działalności. Przedmiotem cenzury okazały się nieopublikowane jeszcze (!) materiały związane z filmem „Ich prawdziwe cele”, przybliżającym społeczno-polityczne motywy działalności organizacji LGBT. Przypomnijmy, że film „Ich prawdziwe cele” można w całości obejrzeć bezpłatnie na stronie pch24.pl/ich-prawdziwe-cele.

Jak informuje portal PCh24.pl, pierwsze pojawiło się ostrzeżenie o arbitralnej decyzji usunięcia wspomnianych treści „z powodu naruszenia wytycznych dla społeczności”. Co ciekawe, w pierwszym komunikacie wskazano, że na razie obędzie się bez kary. „To pierwszy raz, więc na Twoje konto nie zostaną nałożone żadne kary” – taki komunikat otrzymali redaktorzy naszego portalu. „Ostrzeżenie otrzymasz tylko raz i pozostanie ono na twoim kanale” – podkreślono. Kuriozalny zarzut i podjęta na jego podstawie przez You Tube decyzja ujawniają intencje tej światowej korporacji, jawnie skręcającej w lewo.

Jednak w ciągu kilku chwil administracja YouTube... zmieniła zdanie. Kanał PCh24TV - Polonia Christiana otrzymał bowiem drugi komunikat, tym razem mówiący już o zablokowaniu kanału na tydzień. „Nie możesz przesyłać filmów, publikować postów ani publikować na żywo przez tydzień” – napisano. Jest to jedno z trzech ostrzeżeń; za drugim razem „kara” jest przedłużona na 2 tygodnie. Trzecie ostrzeżenie skutkuje usunięciem całego kanału.Uwaga! W związku z blokadą nałożoną przez YouTube na kanał PCh24TV - PoloniaChristiana, Kongres Konserwatywny transmitować będziemy na kanale PiotrSkargaTV:
https://www.youtube.com/user/PiotrSkargaTV


Redakcja PCh24.pl na bieżąco monitoruje sytuację oraz publikuje komentarze dotyczące decyzji serwisu YouTube (m.in. opinię red. Pawła Lisickiego z tygodnika „Do Rzeczy”). Serdecznie zachęcamy do odwiedzania portalu oraz do oglądania filmów, które wciąż dostępne są na kanale PCh24TV.

Serwis PCh24.pl został uruchomiony w marcu 2012 roku przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Przez lata działalności zdobył sympatię wielu katolików, osiągając oglądalność na poziomie 2 mln wejść w skali miesiąca. Pierwszym redaktorem naczelnym portalu został red. Piotr Doerre. Obecnie funkcję tę sprawuje red. Krystian Kratiuk.


Źródło: PCh24.pl, własne.
Uważny analityk sytuacji w Polsce, Europie i w świecie, autor wielu publikacji poszerzających horyzonty myślenia i spojrzenia na naszą rzeczywistość, prof. Jacek Bartyzel będzie gościem Klubu „Polonia Christiana” we Wrocławiu już 1 grudnia. Gdy dzisiaj, pod szyldem demokracji, wprowadza się rozwiązania dalekie od mechanizmów demokratycznych, warto wysłuchać prelekcji pod tytułem „Bożek demokracji”, podczas której poznamy zależności niewidoczne w przekazie mediów głównego nurtu.
Nikt tego nie zrobi za nas, więc idziemy! W obronie normalności i podstawowych praw mieszkańców organizujemy serię protestów w centrum Krakowa – już w najbliższą środę! Tego dnia właśnie radni mają decydować o losach obywatelskiego projektu uchwały likwidującego tzw. strefę czystego transportu w Krakowie. Poniżej zamieszczamy ważne informacje organizacyjne.
Nasza Ojczyzna, wymazana z mapy Europy w czasach zaborów, wyniszczona podczas dwóch wojen światowych i boleśnie doświadczona przez dwa totalitaryzmy – niemiecki hitleryzm i sowiecki komunizm – heroicznym wysiłkiem i ofiarnością całych pokoleń zdołała w XX wieku odzyskać niepodległość i suwerenność.
We wtorek 14 listopada w krakowskim Klubie „Polonia Christiana” spotkamy się z doktorem Bawerem Aondo-Akaa. Tematem spotkania, które Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi organizuje kilka dni po Narodowym Święcie Niepodległości, będzie „Nacjonalizm czy patriotyzm? Myśl polityczna Romana Dmowskiego, Ignacego Paderewskiego i Gilberta Keith Chestertona”.
Klub „Polonia Christiana” w Warszawie zaprasza na spotkanie z filozofem prof. Włodzimierzem Dłubaczem w czwartek 16 listopada w Domu Literatury przy ul. Krakowskie Przedmieście 87/89. Temat spotkania „O potrzebie filozofii w kulturze” powinien zachęcić do spojrzenia na współczesne relacje kultury i filozofii, szczególnie w kontekście wiary i rewolucyjnych przemian społeczno-kulturowych, jakich doświadczamy coraz mocniej.