Zabierz swoich bliskich na krakowski Marsz dla Życia i Rodziny

2018-06-12
Zabierz swoich bliskich na krakowski Marsz dla Życia i Rodziny
W najbliższą niedzielę 17 czerwca ulicami Krakowa przejdzie VI Marsz dla Życia i Rodziny. Pod hasłem NIEPODLEGŁA ZA ŻYCIEM z wielką radością zamanifestujemy nasze przywiązanie do wartości rodzinnych i pełne poparcie dla ochrony życia. Wszystkich zapraszamy na godzinę 10:00 na Plac Matejki.

Nasz radosny marsz rozpocznie się o godzinie 10:00 na Placu Matejki. Następnie przejdziemy przez ulicę Basztową, Floriańską, Rynek Główny, ul. Franciszkańską, ul. Piłsudskiego i al. 3 Maja. Finał imprezy będzie miał miejsce w Parku Jordana, gdzie odbędzie się Piknik Rodzinny.

Rodzinny Park Jordana

Na mecie wiele niespodzianek czeka zarówno na najmłodszych, jak i na rodziców. W czasie wydarzenia odbędzie się koncert Józefa Brody i koncert oraz pokaz musztry orkiestry Dragonów Gwardii z Kadetami ze Szkocji.

Nie zabraknie też corocznych atrakcji. Na wszystkich uczestników marszu czekają ścianki wspinaczkowe, toczne kule i dmuchane zamki. Całkowicie bezpłatnie! Przybyli otrzymają też okazjonalne koszulki, promujące treści patriotyczne i pro life (ilość ograniczona).

Kliknij w ten link i dołącz do naszego wydarzenia na Facebooku!


Musimy dać świadectwo

Gorąco zachęcamy również do zaproszenia na marsz swoich najbliższych i znajomych. To bardzo ważne, zwłaszcza, że w tym roku obchodzimy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Niech udział w marszu pod hasłem: NIEPODLEGŁA ZA ŻYCIEM będzie dowodem na nasze przywiązanie do tradycyjnych wartości i doskonałą odpowiedzią na „Czarne Marsze”, organizowane przez zwolenników zabijania nienarodzonych dzieci. Pokażmy wspólnie, że w Polsce nie ma przyzwolenia na bezpardonowe ataki na rodzinę i Kościół.

Nie możemy przemilczeć także tego, co dzieje się poza granicami naszego kraju. Tragedia Alfiego Evansa oraz jego rodziny poruszyła nas wszystkich, jednak przypomina nam także o tym, że ochrona życia ludzkiego w Polsce wymaga naszej stałej troski.

Do zobaczenia 17 czerwca na Marszu dla Życia i Rodziny.

Już po raz szesnasty, 12 października na Zamku Królewskim w Niepołomicach odbył się Kongres Konserwatywny. W tym roku, z racji jubileuszu 20-lecia Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi, główny temat sięgał do korzeni naszej inicjatywy, zwłaszcza jej podstaw ideowych, jakimi są dzieła brazylijskiego myśliciela katolickiego, prof. Plinia Correi de Oliveira.
10 października 2019 r. polski misjonarz, kombonianin, o. Krzysztof Zębik odprawił w intencji Darczyńców Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi Mszę Św. w mieście Yirol w Sudanie Południowym. To tam posługiwał założyciel zgromadzenia kombonianów, św. Daniel Comboni, którego wspomnienie liturgiczne obchodziliśmy właśnie tego dnia.
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi uświetniło swój jubileusz XX lat działalności specjalnym panelem dyskusyjnym, który odbył się w Warszawie w piątkowy wieczór 27 września.
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi zaprasza na wyjątkowy panel dyskusyjny: „Inwazja antykultury – jak stawić jej opór?” z udziałem wielu znakomitych gości. Spotkanie zorganizowane z okazji 20-lecia naszego Stowarzyszenia odbędzie się już 27 września o godzinie 18.00 w Warszawie.
Diecezja włocławska oraz Fundacja Solo Dios Basta, znana m.in. z akcji „Różaniec do granic”, organizują wydarzenie „Polska pod Krzyżem”. W najbliższą sobotę we Włocławku, miejscu gdzie Ojciec Święty Jan Paweł II odprawiał Mszę Św., zgromadzą się katolicy z całej Polski, aby zamanifestować swoją wiarę w obliczu ataków na Kościół i duchownych w naszym kraju. Tych Krakowian, którzy nie mają możliwości przybyć do Włocławka, zaprasza parafia pw. Bożego Ciała.