Zabierz swoich bliskich na krakowski Marsz dla Życia i Rodziny

2018-06-12
Zabierz swoich bliskich na krakowski Marsz dla Życia i Rodziny
W najbliższą niedzielę 17 czerwca ulicami Krakowa przejdzie VI Marsz dla Życia i Rodziny. Pod hasłem NIEPODLEGŁA ZA ŻYCIEM z wielką radością zamanifestujemy nasze przywiązanie do wartości rodzinnych i pełne poparcie dla ochrony życia. Wszystkich zapraszamy na godzinę 10:00 na Plac Matejki.

Nasz radosny marsz rozpocznie się o godzinie 10:00 na Placu Matejki. Następnie przejdziemy przez ulicę Basztową, Floriańską, Rynek Główny, ul. Franciszkańską, ul. Piłsudskiego i al. 3 Maja. Finał imprezy będzie miał miejsce w Parku Jordana, gdzie odbędzie się Piknik Rodzinny.

Rodzinny Park Jordana

Na mecie wiele niespodzianek czeka zarówno na najmłodszych, jak i na rodziców. W czasie wydarzenia odbędzie się koncert Józefa Brody i koncert oraz pokaz musztry orkiestry Dragonów Gwardii z Kadetami ze Szkocji.

Nie zabraknie też corocznych atrakcji. Na wszystkich uczestników marszu czekają ścianki wspinaczkowe, toczne kule i dmuchane zamki. Całkowicie bezpłatnie! Przybyli otrzymają też okazjonalne koszulki, promujące treści patriotyczne i pro life (ilość ograniczona).

Kliknij w ten link i dołącz do naszego wydarzenia na Facebooku!


Musimy dać świadectwo

Gorąco zachęcamy również do zaproszenia na marsz swoich najbliższych i znajomych. To bardzo ważne, zwłaszcza, że w tym roku obchodzimy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Niech udział w marszu pod hasłem: NIEPODLEGŁA ZA ŻYCIEM będzie dowodem na nasze przywiązanie do tradycyjnych wartości i doskonałą odpowiedzią na „Czarne Marsze”, organizowane przez zwolenników zabijania nienarodzonych dzieci. Pokażmy wspólnie, że w Polsce nie ma przyzwolenia na bezpardonowe ataki na rodzinę i Kościół.

Nie możemy przemilczeć także tego, co dzieje się poza granicami naszego kraju. Tragedia Alfiego Evansa oraz jego rodziny poruszyła nas wszystkich, jednak przypomina nam także o tym, że ochrona życia ludzkiego w Polsce wymaga naszej stałej troski.

Do zobaczenia 17 czerwca na Marszu dla Życia i Rodziny.

Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi rozpoczęło działalność w lipcu 1999 roku w Krakowie. Przez te 20 lat wspólnie z naszymi Korespondentami udało nam się zrobić naprawdę wiele. Przeprowadziliśmy już ponad 2 000 różnych akcji, pikiet, konferencji, protestów, które miały na celu obudzić uśpione sumienia Polaków i zaangażować ich w obronę wartości i zasad chrześcijańskich. Aby uczcić ten niezwykły jubileusz, na Mszy Świętej w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie zgromadziły się setki Przyjaciół Stowarzyszenia.
Minęło już 20 lat od chwili, kiedy grupa młodych działaczy katolickich powołała do istnienia Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Stało się to 28 czerwca 1999 r. w Krakowie.
To już dwie dekady w służbie na rzecz obrony wartości chrześcijańskich w Polsce. Z tej okazji zapraszamy Państwa do specjalnie przygotowanego serwisu internetowego jubileusz.piotrskarga.pl, w którym przygotowaliśmy wiele interesujących materiałów na temat działalności Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi.
To już 20 lat odkąd istnieje i prężnie działa Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Nasz jubileusz zaczynamy uroczystą Mszą Świętą w krakowskiej Bazylice Bożego Ciała w piątek 28 czerwca o godzinie 16:00.
Kult św. Michała Archanioła cieszy się w Polsce rosnącym zainteresowaniem. Peregrynująca figura Woda Niebieskich Zastępów ze wzgórza Gargano od 2013 roku nawiedziła już ponad 800 polskich parafii. Dzięki inicjatywie księży michalitów, w dniach 4-6 czerwca, św. Michał Archanioł zawita do parafii Bożego Ciała w Krakowie. Skorzystajmy z tej wyjątkowej okazji i zgromadźmy się na wspólnej modlitwie.