Zakończyła się Akademia Letnia TFP

2017-09-05
Zakończyła się Akademia Letnia TFP

Od 21 do 25 sierpnia w niepołomickim Zamku Królewskim odbywała się Akademia Letnia, w której udział wzięli przedstawiciele Stowarzyszeń Obrony Tradycji, Rodziny i Własności z całego świata. Tę międzynarodową konferencję studencką zorganizował Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. ks. Piotra Skargi we współpracy z federacją Pro Europa Christiana.

 

Z racji przypadającej w tym roku setnej rocznicy Objawień Fatimskich tematyka Akademii Letniej dotyczyła przesłania, jakie Matka Boża pozostawiła trójce Pastuszków a zatem i całemu Kościołowi. O postawie jaką wobec kryzysu, w jakim bez wątpienia znajdują się obecnie świat i Kościół, powinni przyjąć katolicy pouczali w trakcie swoich wykładów i prelekcji m.in. Jego Wysokość Książę Paul von Oldenburg, dr Caio Xavier da Silveira, prezes federacji Pro Europa Christiana, Sławomir Olejniczak, prezes Intytutu im. ks. Piotra Skargi oraz Julio Loredo, prezes włoskiego Stowarzyszenia Obrony Tradycji, Rodziny i Własności.

 

Gościem honorowym tegorocznej Akademii Letniej był po raz kolejny Jego Ekscelencja bp Athanasius Schneider, biskup Astany, który w trakcie panelu dyskusyjnego odpowiadał na pytania zadawane przez uczestników konferencji. Znany ze swojego wielkiego zaangażowania w obronę małżeństwa hierarcha nie mógł uniknąć pytań o recepcję adhoratacji Amoris Laetitia, a dokładnie “rozeznania” przypadków cudzołóstwa, jakie proponuje papieski dokument. - Pierwszym rozeznaniem był dialog pomiędzy Ewy a wężem w raju. Szukanie rozeznania, czy być posłusznym Bogu, czy też nie być mu posłusznym. Ewa powiedziała "Bóg rozkazał nam, by nie jeść tych owoców", a diabeł odparł "w takim razie dokonajmy rozeznania". Dziś już znamy rezultat tego rozeznania: to katastrofa całej ludzkości. Kontynuowanie cudzołóstwa to obraza Boga, a więc to jest antyrozeznanie - stwierdził ksiądz biskup.

 

Podczas Akademii Letniej uczestnicy modlili się również przed sprowadzoną specjalnie na tę okazję ze Stanów Zjednoczonych, Cudowną Figurą Matki Bożej Fatimskiej słynącą z ronienia łez, które miało miejsce w 1972 roku w Nowym Orleanie.

 

W międzynarodowej konferencji wzięło udział ok. 150 młodych katolików z różnych zakątków świata: całej Europy, obu Ameryk oraz Chin. W ciągu pięciu dni wzięli oni udział w kilkunastu wykładach, prelekcjach, prezentacjach i warsztatach dotyczących diagnozy i reakcji na kryzys cywilizacji chrześcijańskiej.

 

 

 

25 sierpnia 2019 r. w godzinach 13-18 przy ul. Skośnej 4 w Krakowie odbędzie się wyjątkowy Piknik Misyjny. Wydarzenie organizowane przez Misjonarzy Kombonianów i Misyjny Ruch TUCUM to doskonała okazja, aby bliżej poznać działalność Zakonu w Afryce i Ameryce Łacińskiej.
W najbliższą sobotę 10 sierpnia o godz. 15.00 przed siedzibą Krakowskiej Kurii przy ulicy Franciszkańskiej 3 odbędzie się publiczna modlitwa w intencji księdza arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Krakowski metropolita stał się celem ataków ze strony lewackich środowisk za to, że miał odwagę powiedzieć kilka słów prawdy o niebezpiecznej ideologii LGBT.
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi rozpoczęło działalność w lipcu 1999 roku w Krakowie. Przez te 20 lat wspólnie z naszymi Korespondentami udało nam się zrobić naprawdę wiele. Przeprowadziliśmy już ponad 2 000 różnych akcji, pikiet, konferencji, protestów, które miały na celu obudzić uśpione sumienia Polaków i zaangażować ich w obronę wartości i zasad chrześcijańskich. Aby uczcić ten niezwykły jubileusz, na Mszy Świętej w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie zgromadziły się setki Przyjaciół Stowarzyszenia.
Minęło już 20 lat od chwili, kiedy grupa młodych działaczy katolickich powołała do istnienia Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Stało się to 28 czerwca 1999 r. w Krakowie.
To już dwie dekady w służbie na rzecz obrony wartości chrześcijańskich w Polsce. Z tej okazji zapraszamy Państwa do specjalnie przygotowanego serwisu internetowego jubileusz.piotrskarga.pl, w którym przygotowaliśmy wiele interesujących materiałów na temat działalności Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi.