Zapraszamy do Lublina - Arkadiusz Stelmach i Paweł Chmielewski o zrównoważonym rozwoju i Agendzie 2030

2023-04-04 00:00:00
Zapraszamy do Lublina - Arkadiusz Stelmach i Paweł Chmielewski o zrównoważonym rozwoju i Agendzie 2030
Poświąteczne spotkanie pod szyldem Klubu „Polonia Christiana” w Lublinie będzie poświęcone głośnej publikacji „Zrównoważony rozwój: zaklęcie globalistów, instrument totalnego zniewolenia”. Dlaczego raport Agnieszki Stelmach wywołał takie poruszenie w opinii publicznej? Jakie zagrożenia już w najbliższych latach czekają nas wszystkich w związku z realizacją rewolucyjnej Agendy 2030? Serdecznie zapraszamy do przybycia i poinformowania znajomych o tym wydarzeniu.

Spotkanie w Lublinie, które zaplanowano w formie debaty na środę 19 kwietnia, będzie kontynuacją rozmów o raporcie zatytułowanym „Zrównoważony rozwój: zaklęcie globalistów, instrument totalnego zniewolenia”. Publikacja ta miała swoją premierę 2 marca 2023 r. w Warszawie. Jako prelegenci wzięli w niej udział m.in. Łukasz Warzecha („Do Rzeczy”), Jerzy Kwaśniewski (Ordo Iuris), Jakub Majewski (stały współpracownik naszego pisma „Polonia Christiana”). Jak już wspominaliśmy na stronach naszego serwisu, wydarzenie to wywołało gigantyczne zainteresowanie, przez co na sali konferencyjnej Domu Literatury praktycznie zabrakło miejsc.

Przypomnijmy, iż publikacja Agnieszki Stelmach - którą bezpłatnie można pobrać na naszej stronie (link) - przybliża narodziny i rozwój ideologii zrównoważonego rozwoju i wynikających z niej meta projektów takich jak Agenda 2030, Zielony Ład, Fit for 55 itp. Autorka przekrojowo omówiła główne grupy lobbingowe oraz pola oddziaływania ideologów nowej, rewolucyjnej agendy. Ebook Agnieszki Stelmach jak dotąd pobrało blisko 3 tysiące osób.

To właśnie raport „Zrównoważony rozwój: zaklęcie globalistów, instrument totalnego zniewolenia” uczyniono głównym tematem debaty zaplanowanej na środę 19 kwietnia w Lublinie. Specjalnie dla Państwa wystąpią red. Arkadiusz Stelmach - wiceprezes naszego Stowarzyszenia - oraz red. Paweł Chmielewski. 

Podczas spotkania z pewnością nie zabraknie prób znalezienia odpowiedzi, na pytania o to, na jaką skalę i z jakich pobudek Kościół pod panowaniem papieża Franciszka tak mocno zaangażował się w promocję skrajnych wizji przeobrażeń świata jak te zapisane w dokumentach Agendy 2030, czy też w propagowanie programów przedstawianych jako elementy rzekomo koniecznej transformacji energetycznej. Walkę o prawa „matki Ziemi”, będącą faktycznym wsparciem dla rewolucyjnego lobby klimatycznego, a także rozmiękczanie nauczania Kościoła w sprawach tak jednoznacznych dogmatycznie jak antykoncepcja czy prawo do życia, widzimy dziś na oficjalnych konferencjach, w wywiadach prasowych oraz na szczytach międzynarodowych organizacji w stylu WHO i ONZ, a przede wszystkim, w dokumentach i na spotkaniach opieczętowanych logiem Synodu o synodalności.

Zapraszamy Państwa do przybycia na spotkanie w Lublinie zatytułowane Zrównoważony rozwój: zaklęcie globalistów, instrument totalnego zniewolenia” oraz do zaproszenia na nie Państwa bliskich i znajomych. Odbędzie się ono w środę 19 kwietnia 2023 r. o godz. 18:00. Spotykamy się w sali konferencyjnej ZR NSZZ „Solidarność” przy ul. Królewskiej 3 w Lublinie.

Debatę o zrównoważonym rozwoju organizują Klub „Polonia Christiana” w Lublinie razem z Klubem Inteligencji Katolickiej im. prof. C. Strzeszewskiego.

Źródło: Stowarzyszenie "Polonia Christiana"


O losie kobiet, a w szczególności kobiet chrześcijańskich, w kręgu państw muzułmańskich opowie 5 października Konrad Ciempka. Spotkanie z dyrektorem krakowskiego biura Pomocy Kościołowi w Potrzebie, pod tytułem „Usłysz jej płacz”, w ramach Klubu „Polonia Christiana”, odbędzie się o godzinie 18.00 w „Miodosytni” przy ul. św. Wawrzyńca 6 na krakowskim Kazimierzu.
W środę 27 września przypada 411 rocznica odejścia z świata doczesnego ks. Piotra Skargi, wielkiego patrioty i kaznodziei narodu. W imieniu Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi w kościele pw. św. św. Piotra i Pawła oraz pod pomnikiem ks. Piotra Skargi w Krakowie wieńce od członków i sympatyków stowarzyszenia złożyli przedstawiciele zarządu.
Środowiska patriotyczne północnej Polski uczciły 81. rocznicę powstania Narodowych Sił Zbrojnych. III Patriotyczny Turniej Piłkarski Pamięci Żołnierzy NSZ, uroczysta Msza Święta, Marsz Pamięci Żołnierzy NSZ ulicami elbląskiej starówki oraz konferencja popularno-naukowa i koncert patriotyczny były doskonalą okazją do wspominania polskich patriotów, których powinniśmy dzisiaj naśladować, szczególnie wobec prób anihilacji naszej tożsamości narodowej i wartości od wieków budujących polskość.
Wiceprezes SKCh im. Ks. Piotra Skargi i prezes Stowarzyszenia „Polonia Christiana” wziął udział w konferencji prasowej podsumowującej dotychczasowe prace komitetu „Kraków dla kierowców”, który zbiera podpisy pod obywatelską inicjatywą likwidacji tzw. strefy czystego transportu w Krakowie.
Jak często praktykujący katolik zastanawia się nad losem dusz, które trafiły do czyśćca? Co możemy zrobić, by dusze bliskich trafiły do nieba? W jaki sposób o czyśćcu mówili święci i mistycy? Na te i inne pytania będzie można otrzymać odpowiedź podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” w Krakowie, 28 września w czwartek, o godzinie 18.00 w „Miodosytni” przy ul. św. Wawrzyńca 6. Spotkanie z udziałem Grzegorza Felsa, autora niedawno wydanej książki pod tytułem „Ratujcie nas! Znaki z zaświatów. Święci i mistycy o duszach czyśćcowych”, będzie wyjątkową okazją do refleksji nad związkiem życia doczesnego i życia wiecznego.