Zapraszamy do Szczecina na wyjątkowy pokaz filmu „Miłosierdzie. O Łasce i potępieniu”

2022-07-07
Zapraszamy do Szczecina na wyjątkowy pokaz filmu „Miłosierdzie. O Łasce i potępieniu”

Najnowszy film produkcji Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi pt. „Miłosierdzie. O Łasce i potępieniu” to znaczący zasób wiedzy na temat dobrodziejstwa Bożego Miłosierdzia. W spotkaniu podczas pokazu filmu w Szczecinie weźmie udział Krystian Kratiuk, redaktor naczelny PCh24.pl. Swoją obecność na spotkaniu zapowiedział także ks. Grzegorz Śniadoch IBP.

 

W czwartek 7 lipca, godz. 19.15 w auli Salesianum, ul. Św. Jan Bosko 1 w Szczecinie odbędzie się pokaz filmu „Miłosierdzie. O Łasce i potępieniu”. Warto wybrać się na ten film z rodziną i znajomymi, którym chcielibyśmy przekazać szacunek do wartości budujących postawę chrześcijanina. W świecie, w którym wielu zachęca do życia „jakby Boga nie było” czas poświęcony na refleksję nad sobą i bliźnimi będzie z pewnością czasem dobrze wykorzystanym i zaowocuje już w życiu doczesnym.

Próby utożsamiania miłosierdzia Bożego z pobłażliwością są bowiem podejmowane często i służą jako wytłumaczenie dla własnego błądzenia. Takie pokrętne usprawiedliwianie wkroczenia na drogę grzechu są drogą donikąd, wiodą do zatracenia i potępienia. Człowiek prawdziwie wierzący, rozumiejący i posłuszny przykazaniom Bożym nie może tłumaczyć i usprawiedliwiać swoich błędów miłosierdziem Boga, który ostatecznie odpuści każdy grzech, także ten popełniany świadomie i z premedytacją.

Lepszemu zrozumieniu istoty Bożego miłosierdzia posłuży zapewne film zrealizowany przez Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi pt. „Miłosierdzie. O Łasce i potępieniu”. Zapraszamy do auli Salesianum, ul. Św. Jan Bosko 1 w Szczecinie na godzinę 19.15. Wstęp wolny!

Tragiczny wypadek podczas pielgrzymki przerwał życie naszego Kolegi, który niósł fatimską nowinę do katolików na Ukrainie. Rafał Serafin zginął 14 lipca 2002 roku podczas służby Bogu i Maryi, zostawiając osamotnioną żonę i rocznego wówczas synka. Pamięć o Nim jest naszym podziękowaniem za dar wspólnej pracy z wspaniałym człowiekiem i oddanym czcicielem Matki Bożej z Góry Karmel.
Decyzja Sądu Najwyższego USA, który stanął w obronie życia poczętych dzieci, wywołuje furię wśród propagatorów aborcji, którzy nie wahają się wykorzystywać nawet sejmowej trybuny do głoszenia swoich antyludzkich postulatów. W tej sytuacji sięgamy po Modlitwę Różańcową, która ma szczególną moc wynagradzania Panu Bogu za grzechy już popełnione i wypraszania przyszłych łask.
Autor legendarnych podręczników do historii Polski i monografii historycznych gościem Klubu „Polonia Christiana” w Warszawie! Zapraszamy na spotkanie z prof. dr. hab. Wojciechem Roszkowskim, który będzie mówił o swoim najnowszym podręczniku „Historia i Teraźniejszość 1949-1979”. Nasz gość zmierzy się z paniczną krytyką, formułowaną przez lewicowych dziennikarzy i naukowców, a także wskaże na największe luki i zaniedbania w świadomości historycznej polskiej młodzieży. Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek zadeklarował swój udział w tym spotkaniu.
Obrona dorobku cywilizacji chrześcijańskiej, angażowanie katolików w życie społeczne, pobudzanie religijności, dbanie o dobre imię Polski i ochrona interesu narodowego – to główne kierunki już niemal ćwierćwiecznej działalności naszego środowiska. 28 czerwca Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, jego Darczyńcy i Przyjaciele obchodzą 23. rocznicę powołania stowarzyszenia.
Rada Ministrów Rzeczpospolitej Polskiej przyjęła we wtorek 24 maja 2022 roku uchwałę w sprawie ustanowienia Krajowego Programu Działań na Rzecz Równego Traktowania na lata 2022-2030. W opinii Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi wdrożenie zapisów dokumentu, w którym pod pretekstem walki z różnego rodzaju formami dyskryminacji przywołuje się przepisy Unii Europejskiej w tym zakresie zagraża wprowadzeniem do polityk i programów krajowych szkodliwych praktyk forsowania niebezpiecznych przepisów, deregulujących obecny stan prawny w Polsce.