Zapraszamy na kolejne spotkania Klubu Polonia Christiana

2018-04-04
Zapraszamy na kolejne spotkania Klubu Polonia Christiana

Klub Polonia Christiana zaprasza na kolejne interesujące wykłady. W najbliższych dniach spotkamy się z Państwem w Lublinie, Bytomiu, Gliwicach i Rybniku.

5 kwietnia w Lublinie odbędzie się spotkanie z prof. Włodzimierzem Osadczym, które będzie dotyczyć postaci i działalności bł. bp Grzegorza Chomyszyna oraz jego wielkiego dzieła stanowiącego podstawę dla polsko-ukraińskiego pojednania, czyli książki „Dwa Królestwa”.

10 kwietnia w Bytomiu  i 11 kwietnia w Gliwicach, Łukasz Karpiel – redaktor portalu PCh24.pl - odpowie na pytanie: Po co nam Polska? W stulecie odzyskania niepodległości zastanowimy się nad tym, co zrobiliśmy z odzyskaną wolnością i jaka przyszłość nas czeka.

11 kwietnia w Rybniku odbędzie się spotkanie pt. „Św. Maksymilian. Szaleniec Niepokalanej – wzór przedsiębiorczości”. O tym niezwykłym świętym opowie Bogusław Bajor, redaktor naczelny dwumiesięcznika „Przymierze z Maryją”.

Poniżej szczegółowy harmonogram:

5 kwietnia, Lublin, godzina 18:00, sala konferencyjna KIK, ul. Rayskiego 3

10 kwietnia, Bytom, godzina 18:00, Sala Wykładowa Miejskiej Biblioteki Publicznej, pl. Jana III Sobieskiego 3

11 kwietnia, Gliwice, godzina 18:00, sala 1-3 (parter) w Centrum Edukacyjnym im. św. Jana Pawła II przy ul.

Jana Pawła II 5A

 

11 kwietnia, Rybnik, godzina 18:00, „Hotel przy Młynie”, ul. Miejska 16


Wielki Post to szczególny czas dla każdego katolika, dlatego też, jak co roku Stowarzyszenie im. Ks. Piotra Skargi zachęca, aby godnie przeżyć te 40 dni i dobrze przygotować się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Pomóc w przygotowaniach może bezpłatny e-book Wielki Post, zawierający 40 wartościowych rozważań.
Instytut Ks. Piotra Skargi kontynuuje akcję propagującą kult świętego Michała Archanioła. Każdy uczestnik kampanii otrzymuje bezpłatny e-book QUIS UT DEUS oraz zestaw kolorowych tapet na komputer, smartfona lub tablet. Ponadto już 24 marca o godzinie 9:00, za każdego z nich w Sanktuarium św. Michała Archanioła w Monte Sant’ Angelo zostanie odprawiona Msza Święta.
W marcu 2019 roku odbędą się dwa przedpremierowe pokazy nowej ekranizacji, której powstanie aktywnie wspiera Instytut Ks. Piotra Skargi. Zapraszamy Państwa do kin w Krakowie i Warszawie na film „Rewolucja totalnej wolności”.
Prowadzona od blisko dwóch dekach przez Instytut Ks. Piotra Skargi akcja propagowania wizerunku Matki Bożej Fatimskiej za pomocą popularnego kalendarza ściennego w tym roku odniosła kolejny sukces. Właśnie wyczerpaliśmy cały nakład i tym samym kończymy rozprowadzanie kalendarzy.
Już ponad 25 tysięcy Polaków podpisało petycję do premiera Mateusza Morawieckiego i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z apelem o wypowiedzenie przez nasz kraj niebezpiecznej konwencji stambulskiej. Dokument pod pozorem walki z przemocą przemyca do polskiego prawa postulaty ideologii gender. Petycję cały czas można podpisać na stronie ZatrzymajGender.pl